Pakalpojumi

Ja Ryanair nebūs līguma, tā maksās par konkrēto sniegto pakalpojumu

LETA, 27.03.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja izveidosies situācija, kurā aviokompānija Ryanair nebūs noslēgusi līgumu ne ar vienu virszemes pakalpojumu sniedzēju Rīgas lidostā pēc līguma beigām 31.martā, tā apmaksās rēķinu par konkrēto saņemto pakalpojumu, taču lidojumi netiks traucēti, informēja lidostā.

Starptautiskā lidosta Rīga ir saņēmusi vasaras lidojumu sarakstu no Ryanair, kas paredz 55 lidojumus nedēļā. Tā kā lidostā strādā arī otrs virszemes pakalpojumu sniedzējs - Havas un daļa kompāniju apkalpo lidosta, daļu - Havas, tad aviokompānijām ir iespēja izvēlēties, kura kompānija to apkalpos.

Virszemes pakalpojumu sniedzējs lidostā Havas iepriekš atzina: «Kamēr jebkādas sarunas par Ryanair apkalpošanu ir procesā un nav noslēgts neviens konkrēts līgums, mēs atturēsimies komentēt Havas Europe dalību šajā sarunu procesā».

Ryanair pagaidām komentāru šajā jautājumā nav sniedzis.

Aviācijas eksperts Tālis Linkaits savukārt norāda, ka līdz šim Rīgas lidostas vadība gatavojās slēgt jaunu līgumu ar Ryanair, taču šī lidsabiedrība vienmēr ir bijis smags sarunu partneris un, iespējams, uz papīra uzliekamu vienošanos vēl nav izdevies panākt, kas ļauj secināt, ka sadarbība būs nedroša. Kā norāda eksperts, «ja nav noslēgts līgums, var būt arī tā, ka Ryanair lido uz Rīgu, bet lidosta katru mēnesi izraksta tikai rēķinu par sniegtajiem pakalpojumiem». Tāds sadarbības ietvars gan būtu «ļoti nedrošs un viegli apstrīdams», uzsver Linkaits.

Kā ziņots, lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka desmit gadu līguma termiņš ar lidostu beidzas marta beigās. Līdz šim Ryanair esot spējis noturēt otro vietu lidostā pēc apkalpoto pasažieru skaita.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) savukārt jau iepriekš izteicās, ka neprognozē, ka no lidostas Rīga varētu aiziet Īrijas aviokompānija Ryanair, jo tā sākusi biļešu tirdzniecību arī pēc līguma darbības beigām, proti, vasaras sezonai.

2014./2015.gada ziemas sezonā Ryanair piedāvā 13 maršrutus no Rīgas uz šādiem galamērķiem: Brēmeni, Briseli (Šarleruā lidostu), Ķelni, Dublinu, Diseldorfu (Vēzes lidostu), Īstmidlendu, Frankfurti (Hānas lidostu), Glāzgovu, Līdsu (Bredfordu), Londonu (Stanstedas lidostu), Mančestru, Milānu (Bergamo lidostu) un Oslo (Riges lidostu).

Komentāri

Pievienot komentāru