Jaunajam Černobiļas pārsegam savāc 180 miljonus eiro 

Starptautiskie ziedotāji konferencē Londonā vienojušies samaksāt papildu 180 miljonus eiro par jaunu pārsegu Černobiļas atomelektrostacijai.

LETA, 30.4.2015

Foto: AFP/LETA

«Černobiļai veltītajā pasākumā savākti 180 miljoni eiro, lai nosegtu finansējuma iztrūkumu,» teikts Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) paziņojumā.

Lielāko daļu - 165 miljonus eiro - piešķīrušas G7 valstis un Eiropas Komisija.

Nauda tiek piešķirta papildus 350 miljoniem eiro, kurus ERAB apsolīja novembrī un banka norādījusi, ka finansējuma iztrūkums jaunajam projektam tagad ir samazināts līdz 85 miljoniem eiro.

Patlaban turpinās darbs pie jauna 20 000 tonnu smaga tērauda pārsega Černobiļas atomelektrostacijas atliekām. Kopā projekts izmaksās 2,15 miljardus eiro.

Konstrukcijā būs iebūvēta tehnoloģija, kas darbosies zem pārsega, lai attīrītu teritoriju, kad tērauda pārsegs būs uzlikts.

Amatpersonas saka, ka jaunais pārsegs izturēs 100 gadus.

To veido Francijas kompāniju Vinci un Bouygues kopuzņēmums Novarka.

Projektu bija paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām, bet ERAB skaidro, ka pagājušajā gadā piedzīvotās tehniskās problēmas to aizkavēs līdz 2017.gada beigām.

Eksplozija Černobiļas ceturtajā reaktorā 1986.gada 26.aprīlī ar radiāciju saindēja lielu Eiropas daļu, īpaši Ukrainu, Baltkrieviju un Krieviju.

Atomelektrostacijas vietā, kas atrodas ap 100 kilometru no Kijevas, piemiņas ceremonijā svētdien prezidents Petro Porošenko nolika vainagu pie pieminekļa katastrofas upuriem.

Tevi varētu interesēt

Černobiļas atomelektrostacijas (AES) slēgtajā zonā varētu tikt izveidots biosfēras rezervāts,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...