Vairāk nekā 2 gadus ilgušās pārrunas ar ASV Nevadas pavalstī izvietoto tirdzniecības uzņēmumu ir veiksmīgi noslēgušās un SIA Jaunpagasts Plus ir uzsācis dārgā segmenta degvīna ražošanu ASV tirgum.
„Pēc pirmās paraugu partijas nosūtīšanas uz ASV pagāja nepilni 9 mēneši, kamēr ASV tika izietas visas drošības, kvalitātes un importa procedūras pārbaudes, kuras nepieciešamas, lai tiktu saņemta atļauja konkrēto produktu ievest ASV. Jaunpagasts Plus kopumā radīja četras jaunas, augstākās kvalitātes degvīna markas, kuras arī bija paredzams eksportēt uz ASV. Pēc tam ASV notika produkta virzīšanas tirgū process, marketinga aktivitātes, kā arī produkta prezentācija Latvijas Republikas vēstniecības telpās Vašingtonā, kur piedalījās vēstniecības pārstāvji, ASV vadošie masu mediju pārstāvji, vairāki ASV kongresmeņi, potenciālie klienti, kā arī viens no Latvijas pazīstamākajiem pavāriem Mārtiņš Rītiņš,” tā K. Fogelmanis.
„Pastāv iespēja, ka jau drīzākajā laikā eksportējamo produktu skaits tiks papildināts ar jaunām degvīna markām, tomēr, ņemot vērā ļoti ilgo un sarežģīto ASV importa saskaņošanas procesu, tas var aizņemt nepilnu gadu,” skaidro K. Fogelmanis.