Pārtika

Jersikas čipsu ražotājs šogad plāno apgrozījuma pieaugumu

LETA, 30.09.2019

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jersikas čipsu ražotājs, uzņēmums «Glear» šogad plāno nelielu apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar gadu, sacīja kompānijas valdes loceklis Artis Paegle.

«Mēs ceram uz nelielu izaugsmi šogad. Taču ne tik strauju, kāda tā bija iepriekšējā gadā. Šis vairāk ir tāds kā stabilizēšanās gads,» pauda Paegle.

Viņš paskaidroja, ka šogad lielāku uzņēmuma izaugsmi kavēja no uzņēmuma neatkarīgi faktori - izejvielu un ražošanas materiālu pieejamība. «Glear» produkcijas galvenā izejviela ir kartupelis, no kura izžāvēts viss mitrums. Šādi izejvielu Latvijā neražo un to var iegādāties tikai ārpus Latvijas - uzņēmums to pērk Itālijā. Pērn Eiropā bija ļoti karsta vasara, kartupeļu raža ienācās švaka, līdz ar to radās izejvielas deficīts. Vienlaikus Paegle atzīmēja, ka nākamais gads izejvielas pieejamības ziņā izskatās daudz cerīgāks.

Komentējot uzņēmuma sekmes šogad kopumā, viņš teica, ka gads bijis raibs un interesants. Galveno mērķi - piedāvāt pircējiem jaunas garšas čipsus izdevās sasniegt ar uzviju. Ja parasti «Glear» sezonas sākumā, aprīlī, izlaiž divus jaunas garšas čipsus, tad šogad ražošanā un pārdošanā ieviestas trīs jaunas garšas.

Paegle teica, ka uzņēmuma nākotnes mērķi ir attīstīt realizāciju Somijā, kas ir vēl neapgūts tirgus. Tāpat uzņēmumam ir iestrādes Zviedrijā un Islandē, kur nākotnē plānots realizēt produkciju. Ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) klastera starpniecību Jersikas čipsu ražotājs bija devies izpētes braucienos uz potenciālajiem tirgiem un ir cerības, ka nākotnē arī šajos tirgos uzņēmuma produkcija būs pieejama.

Informācija «Firmas.lv» liecina, ka 2018.gadā «Glear» strādāja ar 434 042 eiro apgrozījumu, kas ir par 28,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi saruka 1,7 reizes - līdz 36 392 eiro, liecina informācija «Firmas.lv».

Kompānija ir reģistrēta 2011.gadā un tās pamatkapitāls ir 494 200 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums «Elmer Investments».

Komentāri

Pievienot komentāru