Bankas

Kā jārīkojas ABLV Bank klientiem?

Zane Atlāce - Bistere, 26.02.2018

Foto:LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Šobrīd ABLV Bank no Latvijas regulatora gaida turpmāko informāciju.

Problēmās nonākusī ABLV Bank pirmdien, 26.februārī izplatījusi paziņojumu klientiem par turpmāko kredītu dzēšanas kārtību.

Visi klienti no pirmdienas, 26.februāra iemaksā skaidrā naudā bankas kasē vai pārskaita naudas līdzekļus kredīta atmaksai no citas bankas, eiro valūtā uz vienotu kontu kredītu norēķiniem ABLV Bank, norādot šādus rekvizītus: maksājuma saņēmējs — ABLV Bank; saņēmēja konta numurs — LV95AIZK0161554433EUR.

Maksājuma mērķī jānorāda klienta vārds un uzvārds vai uzņēmuma nosaukums, personas kods vai uzņēmuma reģistrācijas numurs, kredītlīguma numurs, norēķinu, naudas vai kartes konta numurs ar kredītu saistībām.

Ja saistību valūta nav eiro, tad pārskaitījuma konvertācija kredīta valūtā notiek pēc bankas kursa kredīta dzēšanas dienā.

Kamēr kredītlīgums tiek pildīts, tikmēr nevienam nav tiesību neko mainīt tā nosacījumos vai piedzīt no klienta kredītu pirms noteiktā termiņa. Klientam nav jāsatraucas, kamēr viņš laikā pilda savas saistības, norāda bankā.

Tāpat klienti var veikt pirmstermiņa dzēšanu no līdzekļiem klienta kontā vai no līdzekļiem, kas iegūti no finanšu instrumentu pārdošanas, kā arī ir iespējams veikt finanšu instrumentu pārvedumus, piemēram, klients savus vērtspapīrus var pārvest uz citu banku, jo šie vērtspapīri nav ABLV Bank bilancē.

Šobrīd ABLV Bank no Latvijas regulatora gaida turpmāko informāciju, teikts bankas paziņojumā klientiem.

Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija naktī uz sestdienu nolēma, ka ABLV Bank ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK atgādina, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo ABLV Bank ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas ABLV Bank klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus ABLV Bank varot nodrošināt.

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi Eiropas Centrālā banka (ECB).

?http://www.db.lv/diskusija/ka-tu-verte-amatpersonu-apgalvojumu-ka-latvija-banku-krizes-nav