Ražošana

Kā top? Ovi Watch koka pulksteņi

Ilze Žaime, 24.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā rubrikā "Kā top?" portāls "Db.lv" aicina ielūkoties pulksteņu "Ovi Watch" darbnīcā, lai uzzinātu, kā tiek izgatavoti koka rokaspulksteņi.

Uzņēmums "Ovi Watch" darbu uzsāka 2016.gadā un līdz šim brīdim Liepājā izgatavotos pulksteņus ir pārdevis jau vairāk nekā 40 pasaules valstīs. "Lielākā daļa pulksteņu pircēju nāk no Vācijas, pateicoties lielajam pieprasījumam interneta vietnē "Amazon.de"," stāsta uzņēmuma līdzīpašnieks un pulksteņu dizaina radītājs Ivo Asns.

Viņš secinājis, ka, lai gan pulksteņus ražo jau četrus gadus, arī Latvijā ik brīdi kāds atzīst, ka par šādu uzņēmumu dzird pirmo reizi.

Četru darbības gadu laikā konkurence vietējo ražotāju vidū esot krietni mainījusies. "Ražot koka pulksteņus kļuva diezgan populāri, arī Latvijā to uzsāka vairāki uzņēmumi, taču, gadiem ejot, citi mazie ražotāji darbību pārtrauca. Tas nav tik vienkāršs bizness, jo rokaspulksteņu no koka pasaulē netrūkst.

Mūsu lielākais konkurents ir Šeņdžeņa Ķīnā, kas ik mēnesi saražo 60 tūkstošus pulksteņu un izsūta tos visā pasaulē.

Redzam, ka arī Latvijā piedāvā nopirkt Ķīnā ražotus pulksteņus," stāsta I.Asns.

Savukārt "Ovi Watch" vidēji mēnesī izgatavo 50 pulksteņus, divu cilvēku lielās meistaru komandas spēkos dienā esot izgatavot tikai līdz četriem pulksteņiem. Lai gan daļu darba paveic frēze, pārējais, kas ir apmēram 60-70% no visa ražošanas procesa, tiek paveikts rokām, stāsta I.Asns. Viņš paskaidro, ka uzņēmums nav tik liels, lai katrs process tiktu veikts ar konkrētu iekārtu, kā tas notiek daudz lielākās ražotnēs.

Roku darbam ir liela pievienotā vērtība, stāsta meistars. "Mēs varam ērti pielāgot dizainu, izstrādāt arī individuāli izgatavotus pulksteņus. Kāds vēlas iegravēt tekstu, citiem izgatavojam ko pilnīgi neredzētu kā, piemēram, tagad strādājam pie kvadrātveida formas rokaspulksteņa." Ik mēnesi pēc individuāla pasūtījuma topot apmēram 10-15 pulksteņi.

Patlaban "Ovi Watch" ir paplašinājis savu produktu klāstu un piedāvā gan citus koka aksesuārus, piemēram, saulesbrilles un auskarus, gan sadarbībā ar citiem ražotājiem ir izstrādājis sava dizaina metāla pulksteņus un pulksteņus, kuri daļēji ir no koka, daļēji no metāla. Tas sniedz iespēju tirdzniecībā nogādāt lielāku apjomu produkcijas, kamēr paši meistari turpina darbu pie ar rokām izgatavotajiem koka pulksteņiem.

Uzņēmuma jaunums ir sienas pulksteņi un drīzumā, iespējams, tiks radīti vēl citi aksesuāri. I.Asns vēlas izmēģināt darbu arī ar pārstrādātu plastmasu. Tāpat kā koks tas ir videi draudzīgs materiāls, taču rezultāts būšot pilnīgi citāds. "Vēlamies piedāvāt ko jaunu," akcentē meistars.

Lielākā koka pulksteņu atšķirība, ja salīdzina ar tradicionāliem metāla rokaspulksteņiem, ir tā, ka pulksteņi ir daudz vieglāki un atšķiras dizaina ziņā: "Latviešiem patīk tas, ka tā ir vietējā prece, arī klientiem no Vācijas Latvijas vārds ir atpazīstams," stāsta I.Asns.

Lielākā daļa pircēju vēl aizvien esot dāmas, kas pulksteņus iegādājas kā dāvanas dzīvesbiedriem, secinājusi "Ovi Watch" komanda.

Dalība izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās joprojām ir neatņemama sastāvdaļa sava produkta virzībā, stāsta I.Asns. Šā gada mērķis ir dalība pulksteņu izstādē Šveicē, kas sniegtu jaunu iespēju ne tikai parādīt savu produktu, bet vairāk uzzināt par mehānismiem un jauninājumiem pulksteņu ražošanā.

Lai gan ražošanas pārcelšana uz Ķīnu ekonomiski būtu izdevīgāka, to uzņēmums negrasās darīt. "Ir tik patīkami strādāt savā valstī. Arī tik, cik uzņēmums Šveicē var paveikt gada laikā, Šeņdžeņā var paveikt mēnesī, tomēr ražošana turpinās Eiropā," norāda meistars.

Pulksteņu tapšanas procesu skatieties galerijā!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājā bāzētais koka pulksteņu ražotājs "Ovi Watch" saviem klientiem oktobrī sāk piedāvāt jaunu produktu - statīvu klēpjdatoriem, ko iespējams vienkārši salikt un izjaukt jebkurā vietā.

Produkts tiek piedāvātas trīs dažādās versijās - riekstkoka, zebrāno koka un padauka.

Statīvu, galvenokārt, raksturo tā mobilitāte - to ir iespējams salikt un atkal izjaukt tikai dažu sekunžu laikā, tādējādi, sniedzot patērētājam iespēju savu iesākto darbu pārtraukt un turpināt citur.

Kā top? Ovi Watch koka pulksteņi 

Šajā piektdienā rubrikā "Kā top?" portāls "Db.lv" aicina ielūkoties pulksteņu "Ovi Watch"...

Šāda statīva izmantošana sniedz arī ergonomiskus ieguvumus. Klēpjdatora ekrāns, atrodoties uz statīva, ir novietots acīm un stājai piemērotākā leņķī, tādējādi ļaujot lietotājam komfortablāk strādāt ar datoru.

"Ovi Watch" produktu klāstā jau ir tādi produkti kā rokas pulksteņi, sienas pulksteņi, tauriņi, saulesbrilles un auskari, un tie visi ir gatavoti no augstākās kvalitātes koka, turklāt, to ražošanā tiek izmantoti vairāk nekā 5 dažādi koku veidi.

Db.lv jau rakstīja, ka "Ovi Watch" darbu uzsāka 2016.gadā un līdz šim brīdim Liepājā izgatavotos pulksteņus ir pārdevis jau vairāk nekā 40 pasaules valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru