Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai veicinātu zemnieku saimniecības Kotiņi paplašināšanos un attīstību, kā arī produkcijas dažādošanu, Luminor banka piešķīrusi aizdevumu 2,9 miljonu eiro apmērā.

Finansējumu plānots izmantot granulēšanas un ekstrudēšanas kompleksa izveidei, kā arī lauksaimniecības tehnikas iegādei.

ZS Kotiņi ir viens no lielākajiem sēklu audzētājiem Baltijā, un ir Latvijas nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas dalībniekiem. Zemnieku saimniecībā ražo arī augstvērtīgi kvalitatīvu pārtiku un lopbarību.

“30 gadu laikā esam attīstījušies un izveidojuši pasaules līmeņa saimniecību, jau kopš dibināšanas mūsu pamatnodarbošanās ir graudkopība un sēklu ražošana. Saimniecības darbu ir novērtējušas gan valsts amatpersonas, gan mūsu apmeklētāji. Labprāt uzņemam ciemiņus, izglītojam un iepazīstinām ar mūsu veikumu, parādām jaunāko un modernāko lauksaimniecības tehniku, tādēļ mūsu saimniecību ir iecienījušas arī tūristu grupas. Saimniekojam gudri, ilgtspējīgi, un konkurētspējīgi. Esam vērsti uz nemitīgu izaugsmi un attīstību savā nozarē, īstenojam bioloģisku un videi draudzīgu saimniekošanu. Ļoti domājam, lai mūsu pārtikas ķēde no lauka līdz pusdienu galdam būtu ilgtspējīga,” stāsta Aldis Ločmelis, ZS Kotiņi saimnieks.

Balvu novada Šķilbēnu pagasta ZS Kotiņi ar pārtikas ražošanu sāka nodarboties 2010. gadā un pirmais produkts bija rapšu eļļa.

“Graudkopībai ar vienu no lielākajiem īpatsvariem kopējā lauksaimniecības preču struktūrā ir būtiska loma Latvijas lauksaimniecībā. Nozarei ir stabili ražošanas rādītāji, un graudaugi aizņem aptuveni pusi no sējumu kopplatības. Esam atbalstījuši ZS Kotiņi, jo saimniecības biznesa attīstības rādītāji pēdējos gados ir bijuši ļoti pārliecinoši un ir prieks, ka uzņēmums ir atradis nišas produktus, lai dažādotu savas produkcijas klāstu,” uzsver Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

ZS Kotiņi tiešsaistes veikalā un saimniecībā uz vietas iespējams iegādāties visu saimniecībā saražoto - sertificētas graudaugu sēklas, lopbarības miltus, eļļu, pārtikas un citus produktus.

ZS Kotiņi apsaimnieko 3000 ha zemes, no kuriem 2200 ha ir augstas kategorijas sertificēti sēklas lauki. Saimniecībā audzē kviešus, miežus, rapsi, pupas zirņus, auzas, kaņepes, linu, sinepes, redīsus, griķus, rudzus un dažādus zālājus. No iegūtās ražas tā saražo dažādus pārtikas produktus, piemēram, pērļu grūbas, lobītas un šķeltas pupas un zirņus, dažādus miltus, nerafinētu rapšu eļļu u.c. produktus. Gandrīz visiem ZS Kotiņi produktiem ir zaļās karotītes kvalitātes zīme.

Komentāri

Pievienot komentāru
Lauksaimniecība

Griķu raža šogad ir stabila, bet tirgus cena ir zema

LETA, 01.11.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai gan zemnieku saimniecībā "Kotiņi" griķu raža šogad ir stabila, cena griķiem šogad ir būtiski zemāka nekā pērn, stāstīja zemnieku saimniecības "Kotiņi" īpašnieks Aldis Ločmelis.

Viņš norādīja, ka kopumā "Kotiņi" apsaimnieko 4500 hektāru zemes, tostarp 210 hektāros šogad iesēti griķi. Patlaban nokulti 70 hektāri, jeb trešā daļa griķu platību.

Ločmelis teica, ka, ja pērn cena griķiem bija 700 līdz 800 eiro par tonnu, tad šogad tā ir vien 250 eiro par tonnu.

Vienlaikus, kā skaidroja "Kotiņu" saimnieks, audzējot jārēķinās ar cenu svārstībām, tāpēc bieži vien saimnieki divus gadus griķus novāc un uzglabā, bet pārdod tikai trešajā.

Tāpat viņš stāstīja, ka saimniecībā ražas darbi patlaban notiek laikā.

Taujāts, vai slapjie lauki darbus iekavē, Ločmelis teica, ka saimniecībā tiek izmantota minimāla augsnes apstrāde, tāpēc zeme ūdeni apsorbē daudz ātrāk. Viņš gan norādīja, ka tas nenotiek pirmajos gados, kad tiek veikta minimāla apstrāde, bet gan pēc kādiem sešiem līdz septiņiem gadiem. Tāpat lauku darbiem palīdz kombaini ar platākām ķēdēm, kā rezultātā uz laukiem var uzbraukt un mašīnas negrimst zemē.

Komentāri

Pievienot komentāru