Finanses

Krievijas akcijas cenas un rubļa vērtība sarūk

Žanete Hāka, 25.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Piektdien samazinājās Krievijas biržu indeksi un rubļa vērtība vājinājās, reaģējot uz Standard&Poor’s lēmumu samazināt Krievijas kredītreitingu.

Micex indekss samazinājās par 1,5%, bet rubļa vērtība pret dolāru pavājinājās par 0,6% līdz 35,977 rubļiem. Savukārt Krievijas obligāciju ar dzēšanas termiņu 2023.gadā ienesīgums pakāpās par vairāk nekā pusprocentpunktu līdz 5,62%.

Nesenajā pārskatā Maskavas klientiem Citigroup norādīja, ka saskata iespēju, ka rubļa vērtība turpinās samazināties līdz nesen sasniegtajiem zemajiem līmeņiem, jo daudzi cilvēki iepriekš pārāk optimistiski novērtēja Ukrainas situāciju, cerot uz jauku un mierīgu atrisinājumu pēc Ženēvas vienošanās. Tādēļ bankas eksperti uzsver, ka ir grūti atrast kādu iemeslu, lai uzturētu pozitīvu skatu attuecībā uz šīs valūtas perspektīvām.

Db.lv jau rakstīja, ka piektdien Krievijas Centrālā banka negaidīti paaugstināja bāzes procentu likmi, lēmumu pamatojot ar pieaugošo inflācijas risku un Ukrainas spriedzi, kā arī sankciju draudiem, kas var bremzēt ekonomikas attīstību un vājināt rubli, raksta Bloomberg.

Likme palielināta no 7% līdz 7,5%.

Šajā gadā rubļa vērtība pret dolāru ir samazinājusies jau par 8,4%, kas ir otrs sliktākais rezultāts starp 24 jaunattīstības valstu valūtām, atpaliekot vien no Argentīnas peso.

Piektdien starptautiskā reitingu aģentūra Standard&Poor’s samazināja Krievijas kredītreitingu līdz zemākajam investīciju līmenim – BBB-.

Martā Krievijas gada inflācija pieauga līdz 6,9%, salīdzinot ar 6,2% februārī. Kā paredz centrālās bankas pārstāvji, šajā gadā inflācija varētu būt 5-6%.