Palēninoties izaugsmei rūpniecībā un inflācijai mazinot patērētāju pirktspēju, Krievijas ekonomika šā gada otrajā ceturksnī «sabremzējusies», vēsta Bloomberg.
Iekšzemes kopprodukts laika posmā no aprīļa līdz jūnijam pieaudzis par 3,4%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, liecina valsts statistikas biroja dati. Pirmajā ceturksnī tika reģistrēta izaugsme par 4,1%.
Bloomberg aptaujāto ekonomistu vidējā prognoze bijis pieaugums par 4%, prognozēm svārstoties no 3,7% līdz pat 5,3%. Valsts Ekonomikas ministrija bija prognozējusi pieaugumu par 3,7%.
Krievijai nav viegli atgriezties pie pirmskrīzes izaugsmes tempiem, jo vājā globālā atlabšana ierobežo pieprasījumu pēc tās eksporta.
Prezidents Dmitrijs Medvedevs piecu gadu laikā vēlas sasniegt ikgadēju izaugsmi 8% apmērā, lai valsts ietu kopsolī ar citām BRIC valstīm - Brazīliju, Indiju un Ķīnu. Premjerministrs Vladimirs Putins maijā paziņoja, ka Krievijai desmit gadu laikā gandrīz jādubulto IKP uz vienu iedzīvotāju, lai iekļūtu piecu vadošo pasaules ekonomiku sarakstā.
«Bez šaubām, tas ir nomācošs skaitlis,» saistītā ar jaunākajiem izaugsmes datiem sacījis Maskavas Barclays Capital galvenais ekonomists Vladimirs Pantušins. «Ekonomiskā izaugsme pēdējā laikā Krievijā ir bijis vājais posms. Ir politisks faktors - bažas par vēlēšanām, bet izaugsme manā skatījumā nav mazāk svarīga,» viņš turpinājis.