Lauksaimniecība

Kurzemes Sēklas strādā pie jaunu dārzeņu un puķu šķirņu ieviešanas piedāvājumā

Žanete Hāka, 30.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dārzkopības un mājsaimniecības preču un degvielas tirgotājs SIA "Kurzemes Sēklas" aizvadītajā pārskata gadā, kas ilga no 2018.gada 1.oktobra līdz 2019.gada 30.septembrim, apgrozīja 3,81 miljonu eiro, kas ir par 2,6% mazāk nekā gadu iepriekš.

Kā liecina gada pārskatā publicētā informācija, 49,16% no apgrozījuma nodrošinājuši ienākumi no sēklu, dārza inventāra un citu preču pārdošanas vietējā tirgū, savukārt 45,65% devuši ienākumi no degvielas realizācijas. Uzņēmuma peļņa pagājušajā pārskata gadā bija teju desmit reizes mazāka nekā iepriekšējā periodā – 3,09 tūkstoši eiro.

Dārzeņu, garšaugu, lopbarības, tehnisko kultūru un puķu sēklu tirdzniecībā 2019.gadā uzņēmums strādājis, aktīvi konkurējot ar līdzīga profila, dārzkopības preces tirgojošiem uzņēmumiem. Uzņēmums 2019.gadā turpināja sadarboties ar Latvijas lielveikalu tīkliem un pastāvīgajiem sadarbības partneriem - uzņēmuma produkcijas izplatītājiem un zemnieku saimniecībām.

Patlaban SIA "Kurzemes Sēklas" realizē savu produkciju 12 firmas veikalos un strādā pie jaunu dārzeņu un puķu šķirņu atlases un ieviešanas piedāvājumā. Pērn uzsākta vairāk nekā 30 jaunu veidu dārzeņu un puķu sēklu iepakojumu realizācija.

Produkcijas piegāžu stabilitātes uzlabošanai un servisa izdevumu samazināšanai veikti pasākumi auto parka nomaiņai, kas prasījis zināmus materiālus ieguldījumus.

Uzņēmums patlaban strādā saskaņā ar tirgus situācijas prasībām, ieviešot jaunu sēklu iepakojumu. Daudz uzmanības un darba veltīts uzņēmuma mājaslapas un internetveikala darbības rezultātu uzlabošanai.

Kā pārskatā norādījusi SIA "Kurzemes Sēklas" vadība, panākumus un stabilitāti uzņēmuma darbībai var nodrošināt tikai modernu, kvalitatīvu un konkurētspējīgu produktu un augu šķirņu piedāvāšana tirgum. Tāpat arī liela nozīme ir savlaicīgu un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanai, darba roku efektīvākai izmantošanai un jaunu, intensīvu tehnoloģiju ieviešanai.

Aizvadītajā pārskata gadā uzņēmumā nodarbināti 70 darbinieki.

Kā rāda "Lursoft" statistikas dati, SIA "Kuzemes Sēklas" 2018.gadā pēc apgrozījuma bija 13.lielākais uzņēmums Talsu novadā.

SIA "Kurzemes Sēklas" reģistrēts pirms 28 gadiem. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Andris Kiršentāls, kuram pieder 69,17% uzņēmuma kapitāldaļu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Žāvētu augļu un auzu pārslu batoniņu ražotājs SIA "apedd", rūpēs pret dabu un cilvēkiem, piedāvā iegādāties veselīgo našķi ilgtspējīgā papīra iepakojumā.

Uzņēmumu Covid-19 krīzes sākumā dibināja draugi Alda Lūse, Matīss Dunkers un Paula Kalniņa, kas ir arī uzņēmuma dvēsele, batoniņu garšu ģeneratore un ideju realizētāja. Viņa ir vegāns un ik dienu saskaras ar to, ka tirgū ir mazs piedāvājums veselīgai produkcijai vegāniem, īpaši našķiem, tādēļ vēlējās radīt pati savus našķus un piedāvāt tos citiem, kuriem arī rūp un interesē tas, ko viņi patērē. Tāpat viņa ir arī "apedd" finanšu projektu vadītāja, seko līdzi uzņēmuma naudas plūsmai un, sadarbojoties ar Kurzemes Biznesa inkubatoru, kopīgi kārto uzņēmuma grāmatvedību.

A.Lūse ir "apedd" pārdošanas projektu vadītāja, veido saturu un tēlu uzņēmuma profilam sociālajos tīklos un interneta veikalam, kā arī raksta blogu par uzņēmumam svarīgām un aktuālām tēmām. Savukārt, M. Dunkers uzņēmumā pilda projektu vadītāja funkciju. Pašlaik viņš risina jautājumu par ražošanas telpu paplašināšanu un ražošanas automatizāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru