Atpūta

Kvēlākie ūdens tūrisma baudītāji jau interesējas par laivu nomas iespējām

LETA, 01.02.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kvēlākie un ekstrēmākie ūdens tūrisma baudītāji jau interesējas par iespēju iznomāt laivas, lai dotos savā šā gada pirmajā braucienā pa upi, lai gan upēs ledus joprojām nav izgājis.

Laivu iznomātāji akcentē, ka šobrīd doties braucienā ar laivu pa upēm ir bīstami, aicinot kvēlākos ūdens tūrisma baudītājus tomēr vēl pagaidīt.

Pirmos laivu braucējus jau piedzīvojusi Amatas upe, lai arī šajā upē ledus vēl nav izgājis. Kā informēja Amatas novada Tūrisma informācijas centrā, laivošana Amatas upē patlaban vēl ir bīstama, jo ledus nav izgājis no visas upes. No ledus brīvs patlaban ir posms no Melturu tilta līdz Kārļu zivjaudzētavai. Tomēr neskatoties uz to, aizvadītajās brīvdienās jau ir bijuši cilvēki, kuri ar laivām devušies braucienā pa upi.

Par iespēju iznomāt laivas cilvēki interesējušies arī Campo laivu nomā, taču tur pagaidām laivu nomu nepiedāvā, jo laikapstākļi nav atbilstoši braukšanai ar laivu. Laivu nomā stāstīja, ka interese no cilvēku puses ir, taču viņi vēl neiesaka sēsties laivās, jo ārā vēl ir ziema.

Savukārt Jeņču laivas vadītājs Juris Zaķis minēja, ka aizvadītajās brīvdienās bijusi vēlme izbraukt posmu Misas upē, taču ledus dēļ to vēl neizdevās izdarīt. Arī viņš apliecināja, ka cilvēkiem jau parādās interese par iespēju iznomāt laivas.

Zaķis pieļāva, ka, ja laikapstākļi būs labvēlīgi, tad jau tuvākajā laikā viņš ar laivu izbrauks kādu posmu Misas upē.

Tāpat viņš piebilda, ka jau pāris gadus Jeņču laivas ir laba sadarbība ar Ķekavas novada tūrisma informācijas centru, piedāvājot cilvēkiem iespēju izbaudīt noorganizētu laivu braucienu, kas noslēdzas ar ugunskurā vārītas zupas ēšanu.

Pagājušajā nedēļā siltā laika un nokrišņu iespaidā Latvijas upēs un ezeros sākās pavasara palu procesi, tādēļ gaidāma strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās.