Quantcast
Atpūta

Katram sava Latvija un formula tās apceļošanai

Linda Zalāne, 04.11.2018

Jaunākais izdevums

Katram ir sava Latvija. Viens gūst enerģiju, esot tuvāk dabai, cits – iepazīstot mūsu valstī esošās baznīcas, pilis, mazo pilsētu arhitektūru.

Svarīgākā ir vēlme izzināt un meklēt līdz šim neiepazīto. DB uzrunāja vairākus uzņēmējus, un katram no tiem bija sava formula Latvijas apceļošanai.

Jūras vilināti

Finalmente piedzīvojumu vadītāja Baiba Ābelniece ir pārliecināta, ka Latvijas dabas lielā vērtība ir jūras krasts. Šogad izveidots maršruts Jūrtaka, kas palīdz plānot pārgājienu gar visu Latvijas piekrasti. Jūrtakas mājaslapā var iepazīties ar ieteikumiem un uzzināt, kur labāk iet gar pašu jūras krastu un kur plānot maršrutu pa kāpām, šajās vietās arī izveidota marķēta distance (norādes uz kokiem). Interesanti, ka, vidēji dienā veicot 15–20 km, visu Latvijas jūras piekrasti var noiet 30 dienās. Jūras vilināta tikusi arī reputācijas vadības kompānijas Lejiņa un Šleiers vadītāja Dagnija Lejiņa, kura Latviju apceļo, dodoties pārgājienos, visbiežāk – gar jūru, tos mēro gan viena, gan kopā ar draugiem.

«Pārgājienos ieraugu Latviju no cita skatu punkta, jo dabā var nepastarpinātā veidā sajust mūsu zemi. Biežāk izvēlos iet gar jūru, nevis lauku ceļiem, jo tur nereti mēdz būt suņi, kuri izskrien no savas sētas robežas, un man ir bail. Soļojot gar jūru, ir drošības izjūta, ceļā gūstu enerģiju, atelpu. Nav jābrauc uz ārzemēm, lai iegūtu t.s. digitālo detoksikāciju,» ir pārliecināta D. Lejiņa. Taujāta, vai ceļā meklē arī kādus apskates objektus, viņa atzīst, ka patīk bezmērķīgums, ļaušanās nejaušībai, kas sniedz piedzīvojuma garšu. Tāpat viņa iecienījusi pārgājiena sākumā vai beigās ieturēt maltīti kādā restorānā, kas ir tuvumā, un pārnakšņot reģionos esošajās viesnīcās. «Mūsu gandrīz 500 km garā jūras līnija sniedz plašas iespējas atpūtai dabā, ar ģimeni vai klusumā ar sevi. Piemēram, mani draugi jau vairākus gadus veic projektu – apiet apkārt Latvijai. Pa gabaliņam, kad sanāk laiks, noejot divas trīs dienas pēc kārtas. Man šķiet, ka tā ir lieliska ideja un dod iespēju ikvienam veselīgā un aizraujošā veidā iepazīt mūsu zemi. Mani favorīti ir izkaisītā ciematu rinda, sākot no Ragaciema, līdz pat Kolkas ragam,» stāsta vīna darītavas Abavas saimniece Liene Barkāne.

Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Palu upju piedzīvojums

«Vietu, ko Latvijā apskatīt, ejot vai braucot ar riteņiem, laivām, ir tiešām daudz: Abavas ieleja ar iespēju degustēt vīnu un sidru, purva laipas ir ne tikai Ķemeros, bet arī Dunikas purvā Kurzemē vai Tīrumnieku purvā Lubānas mitrājā. Tāpat ir vērts apskatīt Latgales ezerus,» pauž B. Ābelniece.

Arī Bigbank vadītājs Ģirts Kurmis dod priekšroku nevis laiskai, bet aktīvai atpūtai un Latviju iepazīst, izstaigājot pašmāju dabas takas. «Cenas tīrelis un Ķemeru purvu taka ir baudāma gan vasarā, gan ziemā. Tiesa, savulaik tā bija tāda diskrētāka vieta, bet tagad brīvdienās pa purva takām iecienījuši staigāt ļoti daudzi cilvēki. Ja vēlas iegūt absolūtu mieru, iesaku turp doties ziemā. Pagājušajā ziemā devāmies uz Ķemeru purvu aizraujošā nakts slēpošanas piedzīvojumā,» atminas Ģ. Kurmis. Viņam sirdij tuva ir arī laivošana. Nenoliedzami, viena no populārākajām upēm ir Gauja, taču viņš mudina atkāpties no klasikas un pavasaros doties braucienā pa palu upēm – Ogri vai Amatu, kas pavisam noteikti būs piedzīvojums. Savukārt ziemā Ģ. Kurmis laivu nomaina pret slēpēm un nesmādē nedz kalnu, nedz distanču slēpošanu, kurai, viņaprāt, Rīgā labākā vieta ir Biķernieku trasē, bet ārpus galvaspilsētas viņš iecienījis ar distanču slēpēm slidināties pa Reiņa trasi, kas vienmēr ir kopta un ar «saprātīgu» reljefu. Savukārt uz kalnu Ģ. Kurmis pošas pašā rīta agrumā, lai tas nebūtu jādala ar desmitiem citu slēpotāju. «Rīta šarms ir neaptverams un pasakains. Nevajag nekādus Alpus, jo arī uz mūsu kalniem var izslēpoties slapju muguru,» secina Ģ. Kurmis.

Sakrālais tūrisms

Privātskolu tīkla Patnis īpašniece Zane Ozola pēta un iepazīst Latvijas sakrālās vietas. Biežāk ceļš ir vedis uz Latgales pusi, kur apskatītas jau zināmas vietas, kas aizvien atklājas jaunā gaismā, ir bijuši arī vairāki jaunatklājumi.

«Dzīvoju Lielvārdē, un Latgalē var nokļūt, braucot pa diviem ceļiem – Daugavai pa vienu vai otru pusi. Ceļa posmā starp Klidziņu un Jaunjelgavu ir vērts piestāt pie Daugavas un izbraukt nelielu ceļa posmu ar kuģīti Balta kaza, kas tur regulāri kursē, kā arī pati Jaunjelgava ir skaista Latvijas vecā mazpilsēta ar senatnes elpu. Šobrīd tā nav tranzīta krustpunkts un, šķiet, varētu būt pamesta novārtā, bet tā nav tiesa. Jaunjelgavā ir skaista vecā apbūve, koka mājas. Kopumā pilsēta ir ļoti sakopta, un tur ir atjaunots dambis gar Daugavu, centrālais laukums, kā arī apskatāmas četras dažādu konfesiju baznīcas,» stāsta Z. Ozola.

Jēkabpilī viņa iesaka pa ceļam piestāt un apskatīt tur esošās baznīcas. Daļa ir noplukušas, bet daļa ir ieguvusi jaunus vaibstus. Pieturas punkta vērta ir arī pati Jēkabpils, kas ir sakopta un kur ir ne vien daudz baznīcu, bet arī vidē izvietoti mākslas objekti. «Jēkabpilī Daugavas krastā ir skaists vecticībnieku (tagad pareizticīgo) klosteris, un tā teritorijā ir kapela un divas baznīcas. Vienai no tām ir mazākās baznīcas tituls Latvijā. Sakrālā tūrisma braucienā devos arī uz Rēzekni, kur atrodas sinagoga. Protams, visiem ir labi zināms Aglonas baziliks, bet es meklēju mazās un neatklātās vietas, kuras zina vietējie, bet tie, kas dzīvo tālāk, par šādu vietu eksistenci pat nenojauš,» stāsta Z. Ozola.

Velo «seglos»

Swedbank finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons šajā vasarā devās piedzīvojumā pa Latviju velosipēda «seglos», jo kopā ar domubiedriem pa perimetru apbrauca apkārt Latvijai, kopumā mērojot 1800 km. «Ja mēs būtu braukuši, nenovirzoties no trases, būtu mazāk, bet mēs devāmies arī uz apskates objektiem, kas bija tuvu trasei. To izbraucām piecos posmos un katru reizi mināmies trīs četras dienas. Piestājām pie visiem Latvijas tālākajiem punktiem un apskatījām tur esošās skulptūras. Piemēram, dienvidu tālākajā punktā ir saules puķes skulptūra, bet austrumu galā pie Krievijas robežas – Austras koks,» stāsta R. Jansons.

Velo piedzīvojuma laikā daudz sanāca braukt arī gar jūru, un tur ceļā tika apskatīta ne viena vien bāka. Tiesa, ne visas ir atvērtas apmeklētājiem vai arī strādāja konkrētās stundās. Iespaidīgs ir Liepājas pludmalē esošais Ziemeļu forts. «Ceļa posmā gar Lietuvas robežu varēja novērot dabas plašumu. Bijām tur magoņu ziedēšanas laikā, kad pļavas un klajumi bija klāti ar oranžiem ziediem. Mūsu atklājums bija Zemgalē esoša Gārsene, kuras tuvumā ir daudz piļu un muižu. Par Gārsenes pili iepriekš neko nebiju dzirdējis, bet tā ir apskates vērta celtne, kas pēc struktūras ir līdzīga Bīriņu pilij,» stāsta R. Jansons.

Savukārt posmā, kad R. Jansons uz velosipēda ripoja Daugavpils un vēlāk Valgas virzienā, interesants objekts bijis Draudzības kurgāns. Šis objekts 1959. gadā Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas robežu saskares punktā tika izveidots par piemiņu triju kaimiņvalstu tautu draudzībai II Pasaules kara laikā. «Braucot pa Latgali ar velosipēdu, ir jārēķinās, ka ne visos ciemos un mazajās pilsētās ir kafejnīcas. Visbiežāk ēdienu pirkām nelielos veikalos, bet vietām pat to nebija, jo vietējie sev nepieciešamos pārtikas produktus iepērk auto veikalā. Arī naktsmājas šajā Latvijas pusē nav plašā klāstā, līdz ar to ceļojums ir rūpīgāk jāplāno,» pieredzē dalās R. Jansons.

Uz divriteņa apceļot Latviju iecienījis ir arī Sporta aģentūras direktors, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents, dažādu sacīkšu organizators Igo Japiņš. «Ar kājām par lēnu, ar auto par ātru, bet ar velosipēdu daudz ko var redzēt. Arī daudzas Latvijas pilsētas es iepazīstu, jo tajās organizējam velo sacensības. Man īpaši mīļas ir Kuldīga un Talsi, kas abas savā ziņā ir līdzīgas, jo saglabājušās senās mājas. Es iesaku šīs pilsētas izstaigāt agrās rīta stundās, kad ielas vēl nav ļaužu piepildītas,» mudina I. Japiņš, kurš Latvijas apceļošanu saista arī ar makšķerēšanu. Viņa iecienītākais loms ir foreles. Nolūkā tās noķert tiek mērots ceļš uz maz zināmām vietām un upēm, kur paveras skaistas dabas ainas.

Ceļ godā Cēsis

SIA Pilsētvides serviss valdes loceklis Jurģis Ugors ir īstens Cēsu patriots, kurš mudina savu dzimto pilsētu apciemot visos gadalaikos. Viņaprāt, zelta rudens nav jābrauc lūkot uz ļaužu pārpildīto Siguldu, bet gan Cēsīm. «Pie mums viss notiek, un cēsnieki ir patriotiski un lepni par savu pilsētu. Pat tie, kuri ikdienas gaitas pavada Rīgā, ar vienu roku pieturas pie Cēsīm. Pilsēta attīstās, un arī kultūras dzīve kūsā gan saistībā ar Vidzemes koncertzālē notiekošajām aktivitātēm, gan citiem pasākumiem, piemēram, sarunu festivālu Lampa, kura laikā ik gadus pilsēta pieplūst ar cilvēkiem, kā arī interesentus piesaista Cēsu Mākslas festivāls,» stāsta J. Ugors. Pilsētā līdzās kultūras baudīšanai apskates vērta ir arī centrā esošā viduslaiku pils ar dārzu pie tās. Pēdējos gados tur durvis vērušas vairākas jaunas naktsmītnes, tostarp Santa Villa, kas atrodas ārpus pilsētas centra Gaujas senlejā. Tāpat cēsinieks ar lepnumu piemin vecpilsētas sirdī esošo viesnīcu Vanadziņa māja. Abās vietās viņš iesaka ieturēt arī maltīti. Īpaši iecienītas ir eksotiskās naktsmājas Čiekurs, kas atrodas kokos ar skatu uz Niniera ezeru, kurš pēdējā laikā nonācis uz popularitātes viļņa rūdīšanās entuziastu vidū. «Pieminēšanas vērtas ir Cīrulīšu dabas takas. Cēsīs iesaku aizbraukt arī uz svētavotu, kuram pēc nostāstiem piemīt dziednieciskas spējas, tas atrodas Gaujas senlejā, Cīrulīšu teritorijā. Pilsētā ir arī inovācijas centrs Zinoo, un drīzumā Cīrulīšos tiks celts jauns zinātniskais centrs,» aktualitātēs dalās J. Ugors.

Pilis un muižas

«Lai arī pēdējos gados ar ģimeni daļu gada pavadām savos vīna laukos un ilgstoši ceļojumi pa Latviju nesanāk, cenšamies regulāri doties uz kādu no mūsu zemes nostūriem. Manu ceļošanas plānu nosaka divi vienkārši faktori – dabas takas, muižas un pilis. Dabas takas – manai ziemeļu dvēselei, savukārt skaistā arhitektūra un pagātnes elpa – prātam un acīm,» stāsta vīna darītavas Abavas saimniece Liene Barkāne. Viņas favorīts ir Gaujas nacionālais parks, kur ar plašo radu saimi katru gadu tiek izieta kāda taka ar tās objektiem – Ērgļu klinti, Zvārtas iezi, Raganas katlu Siguldā, Kaļķugravas avotiņu u.c. Savukārt Kandavā noteikti ievērības cienīga ir Čužu purva taka. «Tāpat Tīreļu purva apmeklējums un supošana pavasarī un vasarā noteikti ir tā vērta. Rāmie purva saullēkti ir iespaidīgi. Salīdzinoši netālu, pie Sējas, ir Baskāju taka un Lāčupītes dendrārijs, pēc kuriem vērts iegriezties arī ciemos pie mums vīna darītavā Abavas. Mūsu saimniecība atrodas pie Sabiles, līdz ar to esmu pa gadiem labi iepazinusi apkārtējos novadus. Abavas ieleja sniedz, manuprāt, vienu no labākajām laivošanas iespējām. Tik skaistus krastus kā posmā Kandava-Renda reti kur atradīsiet,» rekomendē L. Barkāne. Savukārt starp pilsētu «odziņām» viņa izceļ Marka Rotko centru Daugavpilī, kur ir iespējams arī pārnakšņot. «Mums ar draugiem pirms kāda laika bija tradīcija – katru gadu uz vairākām dienām devāmies apbraukāt kādu no Latvijas novadiem, īpašu uzmanību veltot mazajiem ciemiem, kas ir prom no pilsētu centriem, bet kuros saglabājusies vēstures elpa – muižas, pilis, parki, senā arhitektūra. Man īpaši patika Dundagas, Abgunstes, Odzienas, Cesvaines, Kalnmuižas pils, Kukšu muiža, un, protams, īpaša pērle ir Rūmenes muiža,» uzskaita L. Barkāne.

Dabas taku mednieki

«Latvijas daba ir tas unikālais, par ko mums būt lepniem un baudīt. Arī rudenī – lai arī šķiet drēgns, atliek tikai silti saģērbties un doties kāda jauna maršruta izpētē. Kad kokiem ir nobirušas lapas, īpaši labi apskatāmi smilšakmens un dolomīta atsegumi. Gaujas nacionālajā parkā un tā apkārtnē atrodas vairāki interesanti apskates objekti, kas krāšņo pārgājienus – Sietiņiezis, Līču-Laņģu klintis, jau populārā Amatas taka ir ejama katrā gadalaikā, un no jauna atklāsiet kaut ko neredzētu,» mudina B. Ābelniece. Katru nedēļas nogali aizbēgt no Rīgas mūriem cenšas arī Madara Cosmetics mārketinga vadītāja Kristiāna Antonišķe. Viņas ģimenē aug trīs bērni, kuriem viņa brīvdienās vēlas dot iespēju būt dabā. «Manam draugam ir tāds niķis, ka viņš nevēlas uz vienu vietu braukt atkārtoti, līdz ar to tas ir izaicinājums katru nedēļu izdomāt, kurp dosimies. Latvija ir tik liela, cik tā ir, bet lielisks palīgs ir aplikācija dodies.lv, tajā ir atzīmēti dažādi punkti Latvijā, kur var būt pie dabas. Ir gan zināmas vietas un lietas, bet ir arī dažādi atklājumi. Mūsu ģimenei patīkams atklājums bija Liepa, kas ir apdzīvota vieta Priekuļu novadā. Tur tuvumā ir vairākas dabas takas. Kopumā aplikācijā ir norādītas tādas dabas takas, kas ir izejamas un labiekārtotas, tas, ejot kopā ar bērniem, ir svarīgs faktors. Turklāt tās ir arī novērtētas pēc grūtības pakāpes,» skaidro K. Antonišķe.

Caur mūziku

Maxima Latvija pārtikas ražošanas departamenta direktors Vilnis Cīrulis iepazīst Latvijas reģionus un tās koncertu vietas, dodoties līdzi savam dēlam –mūziķim. «Lai gan Latvija nav liela, tomēr skābputru Kurzemē un Latgalē vāra citādi. Latvijā ir daudz atšķirīgā katrā reģionā, un to ir vērts izjust, saskatīt un iepazīt. Dēls ir koncertējis tādās maz zināmās vietās kā Mežmuižas pilī Augstkalnes pagastā un Ungurmuižas kungu māja, kas atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā Pārgaujas novada Raiskuma pagasta Unguros. Kā gan es, dzīvojot Inčukalnā, varētu uzzināt par tādām vietām, kas publiski nav plaši zināmas? Tās var iepazīt, tikai ceļojot pa Latviju,» viņš atzīst. Caur mūziku tuvāk iepazītas arī tādas Latvijas pilsētas kā Ventspils un Kuldīga, kur ir vērts vismaz dienu pavadīt, lai izstaigātu mazās ieliņas un izbaudītu šo pilsētu restorānu kultūru. Latvijas koncertzālēs ir plaša kultūras programma, piemēram, Vidzemes koncertzāle Cēsīs, Baltais flīģelis Siguldā, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars.

Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar darbu birojā, laiku pa laikam vēlas «restartēties», nereti tam izvēloties ceļojumus bez komforta, izaicinot sevi piedzīvot kaut ko nebijušu un atmiņā paliekošu.

Adventure traveling šobrīd ir Nr 1 globālā tendence tūkstošgades paaudzes vidū, attiecīgi aizvien vairāk cilvēku vecumā no 20 līdz 40 izvēlas ceļot un iepazīt pasauli šādā veidā, liekot uzsvaru tieši uz pasaules iepazīšanu, jaunu kultūru atklāšanu un piedzīvojumu, kāds nav iespējams tad, kad ir iegādāts pilnībā noorganizēts ceļojums ar muzeju un baznīcu apmeklēšanu (kas, protams, arī nav slikti), komentē digitālā mārketinga speciālists Arturs Mednis. Arī viņš izmantojis šādu ceļojumu veidu un bijis, piemēram, Arktikā, bet rudenī dosies uz Peru. Viņš norāda, ka šādi ceļojumi devuši skaistas atmiņas, iespēju iepazīties ar interesantiem cilvēkiem, ar kuriem tagad kļuvis par draugiem, satiekas laiku pa laikam un dodas kopā nākamajos piedzīvojumos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Ceļojuma pieredzes stāsts: Uz Maldīvu salām!

Sintija Kristapsone, 04.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maldīvu salas ir viena no vietām, kur noteikti kādreiz gribēju doties. Novembrī ieraudzīju treneres Lauras Timoško galeriju sociālajā tīklā Facebook - viņa ar grupu bija devusies uz Maldīvu salām. Redzot bildes, ļoti gribējās būt daļai no šāda piedzīvojuma. Zināju, ka viņa šādu pasākumu rīkos vēlreiz un, tiklīdz Laura izsludināja nākamo braucienu, sazinājos ar viņu, lai noskaidrotu, kā pieteikties.

Lai dotos šādā braucienā, pirmais solis, kas jāveic, ir aviobiļešu iegāde un, kad tas ir izdarīts, tu tiec pievienots dalībnieku sarakstam.

Biļetes vari iegādāties pats vai ir iespēja iegādāties biļetes ar Lauras palīdzību.

Pirms biļešu iegādes bija satraukums, jo Lauru nepazinu personīgi. Vienmēr esmu ceļojusi ar kādu kopā, bet šī bija pirmā reize, kad devos ceļojumā viena pati ar pilnīgi nezināmiem cilvēkiem.

Es izvēlējos biļešu iegādi caur Lauras piedāvāto kontaktpersonu, lai būtu iespēja doties kopīgi.

Biļetes iegādājos laicīgi decembra sākumā, kad bija laba cena - 712 EUR. Tiem, kas biļetes iegādājās vēlāk, tās bija kļuvušas dārgākas, bet kādam sanāca iegādāties arī par izdevīgāku cenu. Viena padoma, kurā brīdī veikt biļešu iegādi, man nebūs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

Ceļojums uz Austriju Covid-19 laikā - ar sejas masku smaržu

Ilze Žaime, "Dienas Bizness" žurnāliste, 17.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ārzemju ceļojums pēc šogad piedzīvotās globālās pandēmijas šķita maz ticama iespēja, kas tomēr piepildījās īstajā brīdī. Esmu atgriezusies un vesela, piedzīvojuma izjūtas noķēru, taču atmiņā spēcīgi guļ sajūta, kad visu dienu esi pavadījis ar masku uz sejas.

Vasaru biju gatavojusies pavadīt, apceļojot Latviju, tieši tā, kā to aicināja darīt vietējie uzņēmēji un politiķi. Tomēr, savstarpējām robežām lielākajai daļai Eiropas Savienības valstu vidū atveroties, šie plāni mainījās, un 1.jūlijā es devos nedēļu garā ceļojumā uz Austriju. Ceļojuma mērķis bija ģimenes atkalredzēšanās.

Prieks par ceļojumu sākās līdz ar avio biļešu iegādi. Diemžēl smieklīga pārpratuma dēļ rezervējām lidojumu nepareizajos datumos. Pēc zvana "airBaltic" tika saņemta tūlītēja, laipna atbilde, ka ne par ko nav jāuztraucas. Pēc tam lidojuma datums tika mainīts dažu minūšu laikā. Arī biļešu cenas vasaras vidū labākas būt nevarēja - 108 eiro turp un atpakaļ.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules iespaidu kolekcionārs, dēkainis, motobraucējs un SIA Meditec un viesnīcas Two Wheels īpašnieks Mārtiņš Sils no garajiem ekspedīcijas braucieniem ir nedaudz noguris, tomēr tuvākajos gados iecerējis izbraukt 38 tūkst. km garo taku pa Eiropu

Līdz ar pērn īstenoto braucienu no Melburnas līdz Rīgai viņš savai moto piedzīvojumu bagāžai piepulcēja trūkstošo kontinentu. Līdz šim viņš ir devies piecos garākos moto ekspedīcijas braucienos, kuru laikā mērojis vairāk nekā 200 tūkst. km. Divas reizes apbraucis apkārt pasaulei – pirmo reizi, būdams students, kad ap pasauli mēroja ceļoju ar dažādiem transporta līdzekļiem, bet otro reizi viņš piepildīja savu sapni un 180 dienās pasaules robežu apbrauca motocikla seglos. Uzticamo ceļa biedru motociklu viņš dēvē par draugu, kurš turklāt ir unikāls, jo ir vienīgais transporta līdzeklis pasaulē, kurš ar Latvijas numura zīmi ir bijis visos kontinentos, izbraukājis 87 valstu ceļus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Pašizolācija jāievēro pēc viesošanās arī Beļģijā, Čehijā, Austrijā un Šveicē

LETA, 24.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pieaugot Covid-19 saslimstībai, turpmāk pašizolācija Latvijā būs jāievēro iedzīvotājiem, kas atgriežas vai ceļojuši tranzītā arī caur Beļģiju, Čehiju, Austriju un Šveici, turpretī pašizolācijā vairs nav jādodas, atgriežoties no Islandes un Sanmarīno, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie apkopotie dati.

Vērtējot 14 dienu kumulatīvo Covid-19 gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotāju, Latvijā joprojām būs jāievēro 14 dienu pašizolācija, atgriežoties vai tranzītā izbraucot caur Šveici, Austriju, Čehiju, Beļģiju, Horvātiju, Spāniju, Portugāli, Zviedriju, Andoru, Bulgāriju, Rumāniju, Luksemburgu.

SPKC nerekomendē doties uz minētajām valstīm.

Atgriežoties no trešajām valstīm, pašizolācija nav jāievēro pēc pārbraukšanas tikai no 10 valstīm: Kanādas, Gruzijas, Japānas, Marokas, Jaunzēlandes, Ruandas, Dienvidkorejas, Taizemes, Tunisijas un Urugvajas. Savukārt 14 dienu pašizolācija ir jāievēro, atgriežoties no Krievijas, Baltkrievijas un visām citām trešajām valstīm, kuras SPKC sarakstā nav īpaši izdalītas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Kruīza kuģis, kurā ceļojums maksās līdz 175 tūkstošiem dolāru

Žanete Hāka, 09.05.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānija SeaDream Yacht Club paziņojusi, ka veidos jaunu luksusa kruīza kuģi, kas sāks kursēt 2021.gadā, raksta Business Insider.Šis ir pirmais kompānijas kruīza kuģis kopš tās dibināšanas 2001.gadā. Kompānijai ir divas luksusa jahtas SeaDream I un SeaDream II.

Kuģa nosaukums būs «Innovation» un tas apceļos septiņus kontinentus; kuģis aprīkots tā, lai varētu doties gan uz tropiem, gan polāro apgabalu. Jaunajā kuģī būs 110 kajītes – salīdzinoši mazas. Garākais ceļojums būs «Global Yachting», kas ilgst 92 dienas no Honkongas līdz Sidnejai, un kajīte ceļojumam maksās no 65 tūkstošiem dolāru līdz 175 tūkstošiem dolāru plus vēl papildus izmaksas. Savukārt īsākais ceļojums – 11 dienu kruīzs uz un no Antarktiku, maksās sākot no 13 tūkstošiem dolāru.

Rezervēt ceļojumu iespējams sākot no aprīļa. Tiek prognozēts, ka pirmajā gadā kuģis apstāsies vairāk nekā 200 ostās 49 valstīs.

Kuģi veidojusi kompānija Damen Shipyards un tas būs 155 metrus garš. Kopumā tam būs deviņi klāji, kuru kopējā platība ir 3500 m2. Uz klājiem būs baseins, džakuzi, kā arī āra gultas, kur viesi varēs gulēt naktīs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Ceļojums: Doties uz pasaules jumtu

Līva Melbārzde - DB galvenā redaktore, 04.01.2019

Ap 2 km attālumā no Lhasas vēsturiskā centra uz Sarkanā kalna paceļas viens no slavenākajiem Tibetas simboliem- Potalas pils.

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Elpu aizraujoši dabasskati, dziļa garīgā pieredze, kalni, budistu tempļi un mūki, kā arī unikāla kultūra – ja tas viss jūs uzrunā, tad ceļojums uz Tibetu ir īstais galamērķis, ko iekļaut savā pasaules iepazīšanas plānā.

Gaiss ir vēss un plāns, skatienam paveras klinšainas kalnu grēdas. Izņemot vēju, vienīgās skaņas, ko dzirdi, ir mūku dziedājumi zemās balsīs un svētceļnieku lūgšanu murdoņa. Klosteros uz tevi pilnīgā klusumā un mierā veras milzīgas, zeltītas Budas statujas, ko apspīd jaku tauku sveces. Tādi ir mani pirmie iespaidi, nonākot Tibetas senajā galvaspilsētā Lhasā.

Taču ir vēl arī citi iespaidi, kas saistās ar pamatīgām un teju vai nebeidzamām ķīniešu ierēdņu un robežsargu organizētām drošības un pases kontrolēm, pirms vispār tiek saņemta atļauja iebraukt Tibetas autonomajā reģionā. Šis nav gluži tas ceļojums, kurā savā nodabā var brīvi klīst apkārt, ļaujoties tikai savai personīgajai izzināšanas kārei, – nāksies rēķināties ar Ķīnas valdības akreditēta tūrisma biroja pārstāvju klātbūtni. Taču mūsu gadījumā šī pieredze bija pozitīva – vietējais Tibetas gids runāja labā angļu valodā un ar lielu entuziasmu iepazīstināja ar skaistākajām un ievērības cienīgākajām Tibetas vietām, ko savā aptuveni nedēļu garajā ceļojumā varējām pagūt apskatīt.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ogres novada uzņēmēju forums Ceļojums uz Ogri un konkursa Ogres novada Uzņēmēju gada balva 2019 apbalvošana notiks 2019. gada 17. decembrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē, Brīvības ielā 15, Ogrē.

Šī gada foruma tēma – Ceļojums uz Ogri, lai pastāstītu, kāpēc vērts ir doties uz Ogri kā tūrisma galamērķi, kā vietu, kas nemitīgi aug un attīstās, kas ir atvērta dažāda veida sadarbības iespējām un uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Forumā piedalīsies Ogres novada uzņēmēji, uzņēmēji no Ukrainas, Ogres novada pašvaldības pārstāvji, kā arī vēstnieki (Ukrainas vēstnieks Latvijā un Latvijas vēstnieks Ukrainā).

Pieteikties dalībai forumā var šeit www.ogresnovads.lv

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Februāra sākumā ar ģimeni aizbraucām noķert vasaras sajūtu brīnišķīgajā Marokā. Brīnišķīga un krāsaina valsts, kurā aizbēgt no pelēkās un drūmās ziemas.

«Daudz laimes dzimšanas dienā,» es pasniedzu tētim aploksni, iedodu buču un nepacietīgi dīdos, kamēr gaidu reakciju no vecākiem, kad tētis būs atvēris aploksni. Iekšā ir lidmašīnas biļešu dāvanu kartes.

Lielāko dzīves daļu mani vecāki ir pavadījuši, lai izaudzinātu mani un māsu par labiem cilvēkiem un nav aizrāvušies ar ceļošanu. Igaunija, Lietuva, Vācija - tāds standartiņš. Tagad, kad, cerams, esmu izaugusi par labu cilvēku un varu pateikt vecākiem paldies par visu, ko man devuši, kā vienu no variantiem sava «paldies» pateikšanai izvēlējos uzdāvināt tēva apaļajā jubilejā vecākiem iespēju kaut kur aizlidot. Atpūsties. Tajā brīdī vecāki vēl nenojauš, ka deviņus mēnešus vēlāk lidos uz Maroku, bet smejoties saka, ka aizlidos kaut kur tepat, kur viss pazīstams – Ukrainu, Baltkrieviju..

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Meklē labāko fotoattēlu par zvejniecības mantojumu Latvijā

Lelde Petrāne, 26.08.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar mērķi saglabāt dzīvas zvejniecības kultūras tradīcijas Rīgas plānošanas reģions aicina līdz 30. augustam piedalīties starptautiskā konkursā par labāko fotoattēlu par zvejniecības mantojumu Rīgas jūras piekrastē (no Engures līdz Ainažiem). Konkursa galvenajā balvā – ceļojums uz Maljorku Spānijā, kur notiks apbalvošanas ceremonija.

Konkursam paredzēto uzņemto fotoattēlu mērķis ir sniegt ieskatu par zvejnieku kopienu kultūras mantojuma bagātību, daudzveidību un nozīmi. Plašāka informācija par fotoattēlu ievietošanu – http://ejuz.lv/tzp.

Fotokonkurss notiek starptautiska projekta «CHERISH» ietvaros.

Fotoattēla iespējamās tēmas – kultūras mantojums, zvejniecības tradīcijas, zvejnieki, zvejas laivas, zvejas aprīkojums, zivju loms, kulinārais mantojums, amatniecība, kultūras festivāli un tradicionālie pasākumi.

Fotokonkursa darbus vērtēs starptautiska žūrija, kas sastāvēs no viena žūrijas locekļa no katras konkursā pārstāvētās valsts (Grieķija, Portugāle, Spānija, Latvija, Itālija, Kipra, Nīderlande un Vācija). Latviju žūrijā pārstāvēs mākslinieks Mārtiņš Krūmiņš, Latvijas Mākslas akadēmijas un Šauļu Universitātes (Lietuva) absolvents, šobrīd Liepājas Universitātes lektors, kopš 1998.gada Mākslinieku savienības biedrs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Mana ceļošanas pieredze: Digital Freedom Festival līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa

Lelde Petrāne, 22.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulei atgūstoties no Covid-19 šoka, reālāki atkal kļūst sapņi par ceļojumiem uz dažādām pasaules vietām.

Par savu līdzšinējo ceļošanas pieredzi - līdz Covid-19 uzliesmojumam - biznesa portālam db.lv stāsta "Digital Freedom Festival" un kompānijas "Lejiņa & Šleiers" līdzdibinātāja, publiskās runas kustības "Oratore" vadītāja Dagnija Lejiņa.

Jaunajā dzīves realitātē pirms jebkuru ceļošanas plānu īstenošanas gan nepieciešams ņemt vērā noteiktos ierobežojumus un Covid-19 statistiku.

Spilgtākais gadījums ceļošanas pieredzē, kas vienmēr paliks atmiņā?

Mani fascinē Himalaju kalni, tādēļ ik pa laikam esmu mēģinājusi izrauties uz kādu garāku kalnu pārgājienu Nepālā vai Indiju. Jau daudzus gadus esmu praktizējusi lēno ceļošanu, pavadot līdz pat diviem mēnešiem gadā kādā no Āzijas valstīm. Īpaši decembrī un janvārī kā, tā saucamais, "klimata bēglis", izvēlos Latvijas ziemas tumsu un aukstumu nomainīt pret siltākiem un saulainākiem laika apstākļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Dzīvesstils

Ceļojuma pieredzes stāsts: Uz Igaunijas salām!

Ilze Žaime, 18.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas salas, kas no Latvijas ir tikai pāris stundu brauciena attālumā, patiks pat visizvēlīgākajiem ceļotājiem.

Ir divi veidi kā nokļūt uz Igaunijas lielākās salas Sāremā - ar lidmašīnu no Tallinas vai ar prāmi no ostas pilsētiņas Virtsu. Lidmašīna uz salu dodas divas reizes dienā un viena lidojuma cena ir 26 eiro. Savukārt prāmis kursē vairāk nekā divdesmit reižu dienā - no agra rīta līdz vēlam vakaram. Biļetes cena vieglajam automobilim ir 8 eiro, kā arī katrai personai jāiegādājas pasažiera biļeti - 3 eiro pieaugušajiem, 1,5 eiro skolēniem.

Aktīvā dzīvesveida piekritējiem salas apceļošana būs piemērota ar velosipēdiem. Sala ir pilnībā plakana, nebūs jārēķinās ar kalniem. Kempingi jūras krastā ir katrā piekrastes ielokā. Ja līdz prāmja piestātnei vēlaties nokļūt ar sabiedriskā transporta palīdzību pa zemes ceļiem, vislabākie savienojumi ved caur Tartu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Vide

Latvijas pārstāve dodas pasaules sieviešu ekspedīcijā piesārņojuma izpētei

Ilze Žaime, 08.10.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No Plimutas ostas Lielbritānijā divu gadu pasaules okeāna apceļošanā dodas zinātnisko pētījumu ekspedīcija, kurā piedalās arī pārstāve no Latvijas. Ekspedīcijas mērķis ir pētīt okeāna plastmasas piesārņojumu, tā cēloņus un meklēt risinājumus.

Šajā ekspedīcijā iespēja piedalīties ir arī Latvijas pārstāvei – Nitai Jirgensonei, pievienojoties vienam no brauciena posmiem, un trīs nedēļu laikā šķērsojot Atlantijas okeāna ziemeļu daļu.

Kopumā ekspedīcijā no visas pasaules piedalīsies 300 sievietes, kuras divu gadu laikā 30 dažādos ceļojuma posmos ar jahtu nobrauks vairāk nekā 38 000 jūras jūdžu, pētot mikroplastmasu un toksīnus okeānā, jūrās, piekrastē. Papildus zinātniskajam izpētes darbam ekspedīcijas mērķis ir popularizēt sieviešu dalību STEM (zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātnes un matemātikas) jomas projektos, pētniecībā, burāšanā, iesaistīšanos risinājumu izstrādē un lēmumu pieņemšanā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ildza ezera krastā Skaistas pagastā, Krāslavas novadā tapušas trīs vasaras mājas, kas viesiem ļaus piedzīvot īstu Latgali.

"Pazust Latgalē" piedāvā iespēju padzīvot kādā no trim vasaras mājām ezera krastā - īstā un autentiskā sādžā. Katra māja ir aptuveni 35 kvadrātmetrus liela, terases platība - 10 kvadrātmetri.

"Mēs vēlamies, lai cilvēks ierauga īstu Latgali, tādu, kāda tā ir Skaistas pagastā. Lai mūsu klientam ir iespēja satikt tādu brīnumu kā auto veikals un pastaigāties pa ciemu, pa vietējiem mežiem un pļavām. Mēs radījām modernu māju, bet visu pārējo centīsimies saglabāt tādu, kāds tas bija manā bērnībā. Savā ziņā tā būs iespēja atgriezties bērnībā arī mūsu klientiem vai kādā astoņdesmito gadu filmā," biznesa portālam db.lv stāsta "Pazust Latgalē" izveidotāja Inga Gavrovska.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Ekonomikas skolotājus iepazīstina ar norisēm Latvijas un globālajā tautsaimniecībā

Zane Atlāce - Bistere, 21.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā 100 ekonomikas skolotāji no visas Latvijas otrdien, 21.augustā apmeklēja izglītojošu semināru Latvijas Bankā Aktualitātes ekonomikā 2018, informē Latvijas Bankas preses dienestā.

Šāda pasākuma rīkošana neilgi pirms jaunā mācību gada sākuma notika jau piekto gadu pēc kārtas.

Seminārā vispārējās vidējās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, arodizglītības mācību priekšmetu Ekonomika, Komerczinības, Biznesa pamati skolotāji tika iepazīstināti ar jaunākajām norisēm Latvijas un globālajā tautsaimniecībā, kā arī saņēma praktisku atbalstu sekmīgākai mācību priekšmeta Ekonomika pasniegšanai.

Prezentācijas sniedza un uz skolotāju jautājumiem atbildēja Latvijas Bankas ekonomisti Mārtiņš Bitāns (aktuālais eiro zonas monetārajā politikā), Inese Allika (ekonomiskās sadarbības aktualitātes Eiropā), Oļegs Tkačevs un Guntis Kalniņš (pensiju sistēmas ilgtspēja), Kristaps Svīķis (nodokļu reformas ietekme uz darba spēku). Tika sniegta informācija par nacionālās centrālās bankas iesaisti kompetencēs balstīta izglītības satura projektā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceļā devies kompānijas Viking Cruise kuģis, kurš kruīza braucienā pavadīs 245 dienas, raksta CNN Travel.

Tādējādi kompānijas piedāvātais ceļojums pretendē uz ierakstu Ginesa Pasaules rekordu grāmatu kā pasaulē ilgākais pasažieru kruīzs.

Kuģī Viking Sun iespējams uzņēmt kopā 930 pasažierus, un ceļā tas devies 31.augustā. Kruīzs aptvers sešus kontinentus, apciemos 51 valsti un piestās 111 ostās. Kopumā kruīzs ilgs astoņus mēnešus, un tas noslēgsies Londonā. Kuģis piestās Skandināvijā, Karību salās un Dienvidamerikā. Tad tas dosies uz Klusā okeāna salām, Austrāliju, Āziju un tad atgriezīsies Eiropā.

Pasažieri ārpus kuģa nakti pavadīs 23 pilsētās.

Kopējā ceļojuma cena ir sākot no 92,99 tūkstošiem dolāru.

Uz kuģa kopumā ir 465 kajītes, 10 ēdamvietas, spa, baseins, atpūtas zona, bibliotēkas un teātris.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Andelemandele.lv jauni rekordi

Anda Asere, 06.05.2020

Līva Jaunozola, sludinājumu portāla "andelemandele.lv" īpašniece un kustības "Andele Mandele" aizsācēja.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā laikā cilvēki ar jaunu sparu nododas mājas kārtošanai un aug interese pārdot sev vairs nevajadzīgās lietas.

"Pirmajās divās nedēļās pēc ārkārtējā stāvokļa izziņošanu valstī portāla apmeklētāju un ievietoto "pērļu" daudzums kritās pat līdz 30%. Cilvēkiem bija jāpierod pie reālās situācijas - mājmācība, darbs no mājām utt. Taču šobrīd situācija ir būtiski mainījusies un portālā katru dienu aug ievietoto "pērļu" daudzums un 12. aprīlī tas sasniedza rekordlielu skaitu - 5200 preces," stāsta Līva Jaunozola, sludinājumu portāla "andelemandele.lv" īpašniece un kustības "Andele Mandele" aizsācēja.

Martā portālu apmeklēja 176 tūkstoši unikālo lietotāju, no kuriem 95,6% ir no Latvijas, 2,6% no ASV un pārējie no Eiropas. 92% apmeklētāju ir sievietes, bet no kopējā reģistrēto lietotāju skaita, kas ir 151,6 tūkstoši, 94% ir sievietes. 36,1 tūkstotis reģistrēto lietotāju pēdējā mēneša laikā ir ienākuši portālā. Jaunu reģistrēto lietotāju skaits dienā pieaudzis par 35%. Februārī jauno reģistrēto lietotāju skaits bija 2738, martā 2737, aprīlī - 3403.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Mana ceļošanas pieredze: KPMG Latvijā vadošā partnere Armine Movsisjana

Lelde Petrāne, 26.08.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulei atgūstoties no Covid-19 šoka, reālāki atkal kļūst sapņi par ceļojumiem uz dažādām pasaules vietām.

Par savu līdzšinējo ceļošanas pieredzi - līdz Covid-19 uzliesmojumam - biznesa portālam db.lv stāsta "KPMG" Latvijā vadošā partnere Armine Movsisjana.

Jaunajā dzīves realitātē pirms jebkuru ceļošanas plānu īstenošanas gan nepieciešams ņemt vērā noteiktos ierobežojumus un Covid-19 statistiku.

Spilgtākais gadījums ceļošanas pieredzē, kas vienmēr paliks atmiņā?

Es ļoti rūpīgi esmu plānojusi ceļojumus, lai tie būtu spilgtiem iespaidiem bagāti. Mani trīs neaizmirstamākie ceļojumi ir bijuši uz Parīzi, Sicīliju un Islandi.

Ceļojumā uz Parīzi devos kopā ar draugiem un kursabiedriem, kur svinējām 2000. gada sagaidīšanu. Lēmums par braucienu tika pieņemts diezgan vēlu un viesnīcas par saprātīgu cenu atrast vairs nebija iespējams, tāpēc nolēmām nakšņot autobusā. Izrādījās, ka Jaungada naktī Parīzes centrs satiksmei bija slēgts un autobuss bija jāatstāj stāvvietā vienā no pilsētas mikrorajoniem. Jauno gadu mēs sagaidījām Eifeļa torņa pakājē ar neaizmirstamu salūtu. Pēc aptuveni trīs stundu svinēšanas sākās ceļš starp līksmojošiem francūžiem uz vienīgo atvērto metro pieturu – gar Elizejas laukiem, Parīzes Dievmātes katedrāli un tiltiem pār Sēnu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Kā izvēlēties piemērotāko tūroperatoru un būt drošam, ka plānotais ceļojums tiešām notiks

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes docētāja Daina Vinklere, 06.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šoruden medijos izskanēja ziņa par to, ka tūroperators «Prieks Tūre» apturējis savu darbību, kamēr daļa tūristu vēl bija ārzemēs. Gada sākumā tiesas priekšā stājās arī cits tūroperators, no kura klienti vēlējās piedzīt zaudējumus. Kā izvēlēties piemērotāko tūroperatoru, lai plānotais ceļojums nebeigtos ar mēnešiem ilgu gaidīšanu, lai saņemtu atpakaļ samaksāto naudu par nenotikušo atpūtu?

Gandrīz 500 tūrisma operatori un tūrisma aģenti

Saskaņā ar Lursoft datiem Latvijā ir 437 komersanti, kuri uzskatāmi par tūrisma operatoriem vai tūrisma aģentiem un sniedz kompleksus tūrisma pakalpojumus. Šā gada 1. jūlijā spēkā stājās Ministru kabineta noteikumi «Noteikumi par kompleksa un saistīta tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un sniegšanas kārtību un kompleksu un saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēju un ceļotāju tiesībām un pienākumiem», kas veidoti ar mērķi nodrošināt augstāku ceļotāju aizsardzību tūrisma operatora maksātnespējas gadījumā un uzlabot esošo tūrisma aģentu un tūrisma operatoru darbības sistēmu Latvijā.

Licencēšana patērētāju aizsardzībai

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Luminor padome par finanšu direktoru un valdes locekli iecēlusi Jonasu Eriksonu (Jonas Eriksson).

Jonas Eriksons darbu jaunajā amatā uzsācis šī gada 1. maijā.

«Viņa spēcīgās zināšanas un kompetence daudzās būtiskās finanšu jomās, kā arī izpratne par stratēģiju, normatīvo regulējumu un kapitāla tirgiem būs vērtīgs pienesums mūsu vadības komandai,» atzīst Luminor valdes priekšsēdētājs Erki Rāsuke.

«Mūsu darbība tuvākajos gados būs kā ārkārtīgi interesants ceļojums,» saka Jonas Eriksons.

Pirms pievienošanās Luminor komandai Jonas Eriksons bija Londonā reģistrēta finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma «Procensus» vadītājs. Iepriekš viņš septiņus gadus darbojās «Swedbank», kur ieņēma dažādus vadošos amatus, tostarp bijis Finanšu pārvaldes vadītājs un Grupas produktu pārvaldes vadītājs. Pirms tam Jonas Eriksons gandrīz 10 gadus darbojās kapitāla tirgu nozarē, galvenokārt pašu kapitāla izpētes jomā, strādājot tādos uzņēmumos kā «JP Morgan» un «Credit Suisse».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" ieviesusi vairākus jaunus veselības drošības pasākumus.

Sākot no 18. maija, pirms drošības pārbaudes lidostā Rīga tiks mērīta pasažieru ķermeņa temperatūra, un pasažieriem ar temperatūru virs 37,8°C tiks liegta iekāpšana lidmašīnā. Lidmašīnas salona dezinfekcija tiks veikta regulāri. Visiem pasažieriem tiks nodrošināts bezmaksas pamata aprūpes komplekts, kurā ietilpst sejas aizsargmaska un dezinfekcijas salvetes. airBaltic pasažieriem visu lidojumu laiku būs jālieto sejas aizsargmaska.

Arī lidsabiedrības apkalpe lietos sejas aizsargmaskas un cimdus. Apkalpei ir sniegti norādījumi par darbībām, kas jāveic gadījumā, ja kāds pasažieris varētu būt inficēts ar koronavīrusu, kā arī visas lidmašīnas aprīkotas ar nepieciešamo profilaktisko aprīkojumu. Papildus tam lidsabiedrība ieviesīs arī izmaiņas lidojumu pakalpojumos, aizvietojot lidmašīnās pieejamos žurnālus ar vienreiz lietojamu informāciju par higiēnu un ēdienkarti.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Biznesa ideja: RTU zinātnieki rada tehnoloģiju spirulīnas audzēšanai Latvijā

Zane Atlāce - Bistere, 06.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādā tehnoloģiju vērtīgās tropu mikroaļģes spirulīnas audzēšanai Latvijā un gatavi paši to pārvērst biznesā, informē RTU.

Biznesa ideja prezentēta pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2018» Skotijā.

Konkursā ar biznesa ideju «SpirulinaNord» pasauli iepazīstināja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniece Agnese Stunda-Zujeva. Viņa kopā ar kolēģiem ir radījusi inovatīvu tehnoloģiju spirulīnas audzēšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos, piedāvājot izejvielu veselīgām maltītēm.

Spirulīna ir augu valsts izcelsmes omega-3, olbaltumvielu un antioksidantu avots. Vērtīgo īpašību dēļ tā tiek dēvēta par superēdienu, piemēram, olbaltumvielu spirulīnā ir 2-3 reizes vairāk nekā gaļā vai pākšaugos. Tradicionāli šo tropu mikroaļģi audzē seklos dīķos Āfrikā, rūpnieciskos mērogos – tuksnešainos apgabalos ASV un Ķīnā. Tās audzēšanai vēsā klimatā RTU zinātnieki izveidojuši speciālu reaktoru, kurā notiek visu spirulīnai nepieciešamo audzēšanas parametru stingra kontrole – ar noteiktu ūdens temperatūru, apgaismojumu un barības vielām jeb aļģu «ēdienkarti».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas iedzīvotāji pērn devās 2,4 milj. ārvalstu ceļojumos - par 9,6 % vairāk nekā gadu iepriekš un iztērēja 799,5 milj. eiro, kas ir par 41,8 % vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Latvijas iedzīvotāji pērn devās 0,9 milj. vienas dienas ārvalstu ceļojumos, par 12 % vairāk nekā 2018. gadā, bet to izdevumi palielinājās par 36 %, sasniedzot 57,7. milj. eiro. Visbiežāk iedzīvotāji vienas dienas ceļojumā apmeklēja Lietuvu (68,2 %) un Igauniju (20 %). Vidējie viena ceļojuma izdevumi palielinājās par 11,3 eiro, sasniedzot 63,8 eiro.

Pērn iedzīvotāji devās 1,5 milj. vairākdienu ceļojumos uz ārvalstīm, par 8,1 % vairāk nekā gadu iepriekš. Populārākie ārvalstu vairākdienu ceļojumu galamērķi 2019. gadā bija kaimiņvalstis Lietuva (11,2 %), Igaunija (10,9 %), Krievija (6,9 %) un Baltkrievija (5,3 %). Vēl Latvijas iedzīvotāji bieži brauca uz Zviedriju (6,8 %), Vāciju (6,6 %) un Apvienoto Karalisti (4,7 %).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvā šovasar pēc astoņu gadu pārtraukuma pa Nemunu atsāks kursēt ātrgaitas pasažieru kuteris no Kauņas uz Nidu, kas ļaus šo ceļu mērot ērtāk, ātrāk un patīkamāk nekā ar automobili.

1963.gadā būvēto «Raķetes» tipa upju kuģi pēc divu mēnešu remonta ūdenī paredzēts nolaist jau ceturtdien. Tas vēl tiks izmēģināts un pārbaudīts, bet pirmais reiss uz Kuršu kāpām un atpakaļ varētu notikt jūnija sākumā.

Atjaunotajā kuģī ir 58 sēdvietas; paredzētas vietas arī divriteņiem. Tas pārvietojas ar ātrumu 60-70 kilometri stundā, tātad šāds ceļojums pa Lietuvas lielāko upi varētu ilgt trīsarpus līdz četras stundas.

Šo un vēl divus ātrgaitas upju kuģus iegādājies nodibinājums «Vandens kelias», bet šai sezonā pasažierus pārvadās tikai viens no tiem.

Kā vēsta portāls «Kas vyksta Kaune», iecerēts, ka kuģis no Kauņas uz Nidu veiks trīs reisus nedēļā. Līdz Jāņiem biļete vienam pieaugušajam maksās 29 eiro un īpašnieki centīsies gādāt, lai pārējā vasaras daļā maksa par braucienu nepārsniedz 49 eiro. Par divriteņa pārvadāšanu gan būs jāmaksā papildus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Mana ceļošanas pieredze: CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš

Lelde Petrāne, 07.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulei atgūstoties no Covid-19 šoka, reālāki atkal kļūst sapņi par ceļojumiem uz dažādām pasaules vietām.

Par savu līdzšinējo ceļošanas pieredzi - līdz Covid-19 uzliesmojumam - biznesa portālam db.lv stāsta "CV-Online Latvia" vadītājs Aivis Brodiņš.

Jaunajā dzīves realitātē pirms jebkuru ceļošanas plānu īstenošanas gan nepieciešams ņemt vērā noteiktos ierobežojumus un Covid-19 statistiku.

Spilgtākais gadījums ceļošanas pieredzē, kas vienmēr paliks atmiņā?

Neaizmirstamākie iespaidi saistās ar ceļojumu uz Taizemi. Tas bija ne tikai medusmēnesis, bet arī līdz šim tālākais un eksotiskākais no ceļojumiem.

Taizemē patika gan noslēpumainie un greznie budistu tempļi, gardā un daudzveidīgā virtuve, Tai masāžas un draudzīgie cilvēki, gan arī eksotiskā daba, tirkīzzilais ūdens, baltās smilšu pludmales un neatkārtojami skaistās salas.

Komentāri

Pievienot komentāru