Enerģētika

Latvenergo par vairāk nekā 10 miljoniem latu rekonstruēs vienu no lielākajām apakšstacijām Latvijā

, 22.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai uzlabotu elektroenerģijas pārvades kvalitāti un drošumu Latvijā un starpvalstu mērogā, AS „Latvijas elektriskie tīkli” ir uzsākusi vienu no vērienīgākajiem projektiem – apakšstacijas Viskaļi rekonstrukciju. Projektā tiks ieguldīti vairāk nekā 10 miljonu latu, informē Latvenergo preses sekretāre Ivita Bidere.

Apakšstacija „Viskaļi” ir viena no lielākajām un vecākajām Latvijas apakšstacijām - tās izbūve ir uzsākta 1939.g. Kā norāda Latvenergo, 330 kilovoltu (kV) apakšstacijai ir būtiska nozīme ne tikai Jelgavas un tuvējās apkārtnes elektroapgādē, bet arī elektroenerģijas tranzīta nodrošināšanā ar kaimiņvalstu energosistēmu. Viskaļi ir t.s. mezgla apakšstacija, no kuras tiek nodrošināta arī starpvalstu saite ar Lietuvu.

«Viens no galvenajiem Viskaļu apakšstacijas rekonstrukcijas valsts mēroga ieguvumiem būs droša elektroenerģijas pārvade caur Latviju no Igaunijas uz Lietuvu. No šīs apakšstacijas elektroapgāde tiek nodrošināta lielākajai daļai Jelgavas pilsētas klientu,» skaidro AS Latvijas elektriskie tīkli valdes loceklis Imants Zviedris.

AS Latvijas elektriskie tīkli apakšstacijas rekonstrukciju plāno veikt laikā no 2014. – 2018. gadam, nomainot teju visas līdzšinējās iekārtas pret modernākām un drošākām. Projekta ietvaros tiks veikta pilna apakšstacijas rekonstrukcija, nomainot visu 330kV slēgiekārtu, uzstādot jaunu releju aizsardzību un drošības sistēmu. Lai vasaras mēnešos pie zema elektroenerģijas patēriņa kompensētu reaktīvo jaudu, tiks uzstādīti arī kompensēšanas reaktori.

Darbi noritēs divos posmos, kuru laikā no 2014. – 2015.g. paredzēts rekonstruēt 330 kV daļu, savukārt no 2016. – 2018.g. rekonstruēs 110 kV daļu. 2012. gadā tika izstrādāts priekšprojekts apakšstacijas izvietojuma izvēlei, kura gaitā tika izvēlēts finansiāli visoptimālākais variants. 2013. gada maijā ir plānots noslēgt līgumu par projektēšanas darbiem, kurus ir paredzēts pabeigt līdz 2014. gada pavasarim. Pēc projektēšanas darbu pabeigšanas tiks sākta 330 kV sadalnes rekonstrukcija, kura tiks sadalīta divos posmos, saglabājot visas līnijas darbā, lai netiktu ietekmētas tranzīta plūsmas. 330 kV sadalnes rekonstrukciju ir plānots pabeigt līdz 2015. gada beigām. Savukārt pēc 330 kV sadalnes rekonstrukcijas ir paredzēta pilna 110kV sadalnes rekonstrukcija trīs etapos laika posmā no 2016. līdz 2018. gadam.

Projekts tiek veikts atbilstoši ar AS Augstsprieguma tīkls kopīgi izstrādātajam un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātajam pārvades tīklu 10 gadu attīstības plānam.

Kopumā projektā tiks ieguldīti vairāk nekā 10 miljoni latu - 330 kV sadalnes rekonstrukcijas plānoto tēriņu apjoms ir Ls 6,18 miljoni latu, savukārt 110 kV sadalnes - ir Ls 4,3 miljoni latu. Noslēdzoties iepirkuma procedūrai, 330 kV sadalnes rekonstrukcijas ietvaros līgums par iekārtu piegādi tiks slēgts ar Alstom Grid SAS filiāli Latvijā par 2,084 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru