Sports

Latvijā pirmais golfa laukums nosvinējis 20 gadu jubileju

Zane Atlāce - Bistere, 24.07.2018

Foto: Evgeny Timofeyev

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Golfa laukumā Viesturi 22.jūlijā notika jubilejas turnīrs, kurā piedalījās arī vairāki golfa spēlētāji, kuri ar savu golfa spēli pirms 20 gadiem 1998.gada jūlijā atklāja Latvijā pirmo golfa laukumu un tādējādi aizsāka Latvijas golfa tradīcijas.

Spēlētāji turnīra laikā dalījās atmiņās par 20 gadus veciem notikumiem, savukārt vairāki no viņiem saņēma piemiņas medaļas Golfa pamatlicējs Latvijā.

Medaļu saņēma golfa laukuma Viesturi pirmā direktore Sandra Opīte, Latvijā pirmais golfa treneris Vilnis Baltiņš Jr, golfa kluba Viesturi pirmais prezidents Gunārs Pīlādzis, golfa laukuma Viesturi un Latvijas golfa federācijas pirmais sabiedrisko attiecību veidotājs Kristians Rozenvalds, portāla Golfs.lv redaktors Gundars Galkins, kā arī spēlētāji: diplomāts Pēteris Elferts, Vitālijs Gavrilovs ar sievu Lidiju Gavrilovu un Aldis Puisītis ar sievu Daigu Puisīti.

«Šo 20 gadu laikā ir izaugusi jauna golferu paaudze. Savulaik golfa laukumā Viesturi, saviem tobrīd golfu spēlējošajiem vecākiem līdzi nāca arī mazās meitenītes - Krista un Māra Puisītes, tāpat arī Laura Jansone. Tagad viņas ir jau izaugušas, izmācījušās Amerikā, kļuvušas ne tikai par daudzkārtējām Latvijas čempionēm, bet arī parādījušas sevi dažādās Pasaules golfa tūrēs ar cerībām Latviju pārstāvēt Olimpiskajās spēlēs,» pasniedzot medaļu Aldim Puisītim, teica golfa laukuma Viesturi izpilddirektore Ļubova Micenko.

Latvijas golfa federācijas prezidents Armands Puče, pasniedzot jubilāram 20 gadus vecu šampanieti, akcentēja, ka golfa laukums Viesturi ir Latvijas golfa svētnīca, kur radies Latvijas golfs. Tas esot bijis fanātiska entuziasma rezultāts, kura augļus Latvijas golfa sabiedriba bauda arī šobrīd. Latvijā šobrīd ir jau vairāki golfa laukumi, tai skaitā 2002.gadā atklātais 18 bedrīšu laukums Ozo golf club. Golfa spēlē ir bijuši iesaistīti vairāk nekā 10 tūkstoši spēlētāji. Sezonas laikā katru nedēļu notiek vairāki golfa reitinga turnīri.

Ļubova Micenko uzsver, ka golfa laukums Viesturi arī šobrīd ir būtisks Latvijas golfa attīstības centrs. 2018.gada sezonā golfa laukumā Viesturi ir ieplānoti golfa 63 turnīri.

Komentāri

Pievienot komentāru