Citas ziņas

Latvija rosina sakārtot jautājumu par Latvijas vadītāja apliecību atzīšanu Jaunzēlandē

Dienas Bizness, 16.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

No 4. līdz 14. decembrim vēstnieks Andris Teikmanis uzturējās vizītē Austrālijā un Jaunzēlandē, lai piedalītos politiskajās konsultācijās Kanberā un Velingtonā, un tiktos ar latviešu diasporu. Līdztekus politiskajām konsultācijām notika arī Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte.

Politiskajās konsultācijās Kanberā A. Teikmanis tikās ar Austrālijas Ārlietu un tirdzniecības departamenta pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos divpusējos, kā arī reģionālos un drošības politikas jautājumus. Sarunā vēstnieks uzsvēra Latvijas interesi padziļināt ekonomisko sadarbību, paplašināt līgumtiesisko bāzi, noslēdzot Konvenciju par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokļiem un Darba brīvdienu shēmu līgumu. Vēstnieks arī interesējās par Austrālijas ekspertīzi sadarbībai ar Okeānijas salu valstīm.

Lai pārrunātu Austrālijas pieredzi aktuālajos migrācijas jautājumos, A. Teikmanis apmeklēja arī Austrālijas Imigrācijas departamentu.

Tāpat vēstnieks apmeklēja Melburnas latviešu namu, Melburnas Latviešu biedrības bibliotēku un Daugavas skolas telpas, tikās ar Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vadību, kā arī tautiešiem Kanberā un Hobartā, Tasmānijā.

Jaunzēlandē sarunās ar Ārlietu un tirdzniecības ministrijas Eiropas departamenta, Okeānijas valstu nodaļas un Starptautisko organizāciju nodaļas pārstāvjiem tika pārrunāti aktuālie divpusējās sadarbības jautājumi, Jaunzēlandes pieredze sadarbībā ar Okeānijas salu valstīm, kā arī ANO Drošības padomes reforma. Vēstnieks izteica interesi sakārtot jautājumu par Latvijas vadītāja apliecību atzīšanu Jaunzēlandē.

Līdztekus politiskajām konsultācijām notika arī vēstnieka un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizēta Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Sidnejā, Melburnā, Adelaidē un Oklendā. Vizītē uz Austrāliju un Jaunzēlandi bija devušies ne tikai Latvijas kompānijas ar pieredzi eksportā, bet arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, uzņēmēju asociāciju pārstāvji, uzņēmēji no kokrūpniecības, informātikas un komunikāciju tehnoloģijas un mehānikas nozarēm, kā arī loģistikas un transporta sektora.

Lai padziļinātu zināšanas par šo zemju noieta tirgiem, Latvijas delegācija tikās gan ar Austrālijas un Jaunzēlandes tirdzniecības kameru, biznesa asociāciju, konsultāciju kompāniju pārstāvjiem, gan viesojās Dienvidaustrālijas parlamentā. Vizītes laikā uzņēmējiem bija iespēja tikties arī divpusējās sarunās. Uzņēmēju tikšanās Oklendā notika jaunatklātajā Eiropas Savienības mājā.

Andris Teikmanis ir ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lielbritānijā, Austrālijā un Jaunzēlandē un rezidē Londonā.