Transports un loģistika

LDz ievieš bezmaksas WiFi 14 dzelceļa stacijās

Jānis Rancāns, 18.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas dzelzceļš (LDz) pabeidzis pirmo darbu posmu pie bezmaksas bezvadu interneta pieslēguma (WiFi) nodrošināšanas dzelzceļu stacijās. Šobrīd bezmaksas WiFi pieejams 14 staciju uzgaidāmajās telpās.

Bezmaksas bezvadu internets pieejams Ogrē, Jelgavā, Slokā, Olainē, Dubultos, Priedainē, Krustpilī, Skrīveros, Daugavpilī, Cēsīs, Valmierā, Saulkrastos, Zilupē un Rēzeknē 2. Pakalpojumu nākotnē plānots nodrošināt arī citās Latvijas dzelzceļa stacijās.

LDz skaidro, ka pieslēgumu skaits bezmaksas tīklam nav ierobežots un nodrošinātais interneta ātrums ir pietiekams ātrai datu pārraidei un failu apmaiņai. Tehniski esot iespējams nodrošināt vismaz 200 lietotāju vienlaicīgu pieslēgumu tīklam. LDz aplēses liecinot, ka pakalpojumu lielākoties izmantos viedtālruņu lietotāji, jo, atbilstoši tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS datiem, jaunās paaudzes telefonus lieto gandrīz katrs piektais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Pieaug arī planšetdatoru lietotāju skaits – tos izmanto jau 7% Latvijas iedzīvotāju.

LDz viceprezidents Edvīns Bērziņš skaidro, pateicoties modernajām tehnoloģijām, cilvēks nav piesaistīts konkrētai vietai un var risināt gan darba, gan privātos jautājumus pats esot kustībā. Tāpēc uzņēmums, reaģējot uz šīm tendencēm, uzsācis nopietnu darbu, lai nodrošinātu saviem klientiem visu nepieciešamo, lai viņi varētu sekot savam darbam un iegūt informāciju, gaidot vilcienu dzelzceļa stacijā.

Lai pieslēgtos bezmaksas internetam, lietotājam jāizvēlas WiFi tīkls ar nosaukumu LDz free.