Ražošana

LDz loģistika apgrozījums pērn pieaudzis par 9,6%

Kārlis Mīlbergs, 06.03.2017

SIA LDz Loģistika valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) meitasuzņēmums «LDz loģistika» pagājušajā gadā strādāja ar 13,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka par 10,1% - līdz 127 000 eiro, liecina uzņēmuma neauditētie finanšu dati.

LDz pagājušajā gadā no meitasuzņēmuma «LDz Cargo» iegādājās SIA «LDz Cargo loģistika», kas kļuva par LDz meitasuzņēmumu «LDz loģistika». Tā stratēģiskais uzdevums ir multimodālo pārvadājumu piedāvājuma mārketings un pārdošana, piesaistot Latvijas tranzīta nozarei jaunus klientus un sekmējot publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu.

«Kļūstot par LDz meitasuzņēmumu, «LDz loģistika» izdevās īsā laikā realizēt vienu no ambiciozajiem mērķiem - noorganizēt testa kravas vilcienu no Ķīnas uz Rīgu, iezīmējot šo loģistikas maršrutu pasaules kartē. Uzņēmums turpina darbu pie šī un citu Āzijas pārvadājumu virzienu attīstības,» pauda LDz.

«LDz loģistikas» apgrozījuma pieaugums pērn panākts, pateicoties sauszemes tranzīta apmēru palielinājumam, graudu pārvadājumiem, kā arī jaunu kravu pārvadājumiem no Āzijas. Palielinājies arī pārvadāto kravu apmērs konteinervilciena ZUBR maršrutā, kā arī pārvadājumos uz Uzbekistānu ar vilcienu «Baltika-Tranzit».

Savukārt uzņēmuma peļņas sarukums skaidrojams ar darbu un ieguldījumiem jauno maršrutu izpētē un attīstībā.

«LDz loģistika» 2015.gadā strādāja ar 12,313 miljonu eiro apgrozījumu un guva 141 278 eiro peļņu.

Komentāri

Pievienot komentāru