Pakalpojumi

LIDO nopelna 1,1 miljonu eiro; plāno robotizāciju

Lelde Petrāne, 09.08.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ēdināšanas uzņēmuma LIDO konsolidētais apgrozījums 2017. gadā bijis 51 miljons eiro, kas ir par 12,7% vairāk nekā 2016. gadā. Gads noslēdzies ar 1,1 miljona eiro neto peļņu, ko plānots novirzīt turpmākai izaugsmei.

2017. gadā uzņēmums nodarbināja nedaudz vairāk par 1300 darbiniekiem, gada laikā valsts sociālās apdrošināšanas budžetā iemaksājot gandrīz 4 miljonus eiro.

AS LIDO valdes priekšsēdētājs Māris Blumbergs norāda, ka 2018. gada prioritāte būs tirgus daļas paplašināšana: «Lai paplašinātu tirgus daļu, lielu uzmanību pievērsīsim jaunu ēdināšanas konceptu izstrādei. Piemēram, LIDO Vērmanītī jau tagad darbojas Grilētava jeb iespēja ikvienam pašam grilēt savu maltīti un Vrapotava jeb vrapu zona, kur klienti paši var izveidot savu vrapu. Tiek plānota darbības paplašināšana gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs, daudz strādāsim pie inovāciju ieviešanas, piemēram, robotizētas apkalpošanas kādā no LIDO restorāniem.»

LIDO apkalpošanas robotizācijas nākotnes vīzija ir ieviest tirgū neliela koncepta LIDO ātrās apkalpošanas restorānus, kuros strādā viens darbinieks, jo pārējie procesi ir automatizēti ar robotu iesaisti. Pašlaik notiek potenciālo risinājumu apzināšana. LIDO komanda jau ir tikusies ar potenciālajiem šo robotizācijas procesu ražotājiem Vācijā un Šveicē, un pašlaik turpina strādāt pie vīzijas ieviešanas praksē, paskaidroja M. Blumbergs.

LIDO grupa pārvalda 13 ātrās apkalpošanas restorānus Rīgā, trīs Tallinā un divus Berlīnē, trīs mazumtirdzniecības veikalus Rīgā, kā arī gaļas pārstrādes un pārtikas produktu ražotni Rīgā un Berlīnē.

Uzņēmums LIDO dibināts 1987. gadā un specializējas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla izveidē un apkalpošanā.