Ražošana

Līdz ar īpašnieku maiņu veiktas izmaiņas Rīgas dzirnavnieka valdē

Žanete Hāka, 22.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vakar jauna valde iecelta vienam no lielākajiem Baltijas graudu pārstrādes uzņēmumiem AS Rīgas Dzirnavnieks, liecina Lursoft informācija.

Teju visas jaunās uzņēmumam valdes amatpersonas ir Lietuvas pārstāvji. No vakardienas uzņēmuma valdes priekšsēdētaja amatu ieņem Martins Česnavičus, savukārt valdes locekļu – Andra Rubene, Gintauts Migonis un Ramūnas Vigintas Gailus, Andrejs Cedronas un Roberts Beržinsks.

M.Česnavičus ir konsultants Luksemburgā bāzētiem investīciju fondiem Amber Trust I un Amber Trust II. Viņš ir vairāku Lietuvas uzņēmumu valdes loceklis, ieskaitot Laisvas ir Nepriklausomas Kanalas UAB, Litagra UAB, Premia KPC AB, Snaige AB un TEO LT AB . Česnavičus kungs ir Sanitas valdes loceklis kopš 2006. gada jūlija.

Visām jaunieceltajām amatpersonām ir tiesības uzņēmumu pārstāvēt atsevišķi.

AS Rīgas Dzirnavnieks iekļauts laikraksta Dienas bizness un Lursoft kopīgi veidotajā veiksmīgāko uzņēmumu TOP 500 sarakstā. 2011.gadā uzņēmums strādājis ar 18,41 miljonu latu apgrozījumu un 439,4 tūkstošu latu peļņu, nodrošinot ar darba vietu 97 darbiniekus.

1997.gadā Rīgas Dzirnavnieks kļuvis par Skandināvijas vadošās miltu ražošanas sabiedrības AB Lantmännen Cerealia meitas uzņēmumu Latvijā, savukārt šā gada 20.martā Lantmännen pārdevis Rīgas Dzirnavnieka akcijas kompānijai Malsena, kas ir viens no lielākajiem un modernākajiem graudu pārstrādes koncerniem Lietuvā. Pēc Lursoft datiem, Rīgas Dzirnavnieks pieder daļas arī SIA Pārtikas uzņēmumu neatkarīgais kompetences centrs.

Db.lv jau rakstīja, ka Malsena Plius iegādājies Rīgas Dzirnavnieku, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Darījuma rezultātā Malsena kļūs par lielāko miltu ražotāju Baltijas valstīs, stāsta iesaistītās puses, un darījums palielinās Malsena gada apgrozījumu līdz gandrīz 70 miljoniem eiro (49,2 miljoniem latu). Līdz šim Rīgas Dzirnavnieks piederēja Zviedrijas uzņēmumam Lantmännen.

Darījuma summa gan netiek atklāta. Darījumu konsultēja Baltijas korporatīvo finanšu kompānija Porta Finance.

«Šis darījums stiprinās mūsu tirgus pozīcijas. Mēs spēsim piedāvāt plašāku augstas pievienotās vērtības produktu klāstu, kas ļaus palielināt eksportu starptautiskos tirgos,» saka Malsena izpilddirektors Gintautas Migonis.