Liepājas metalurgs valdībai lūdz palīdzību 57,6 miljonus latu apmērā 

Lai gan valdība jautājumu par AS Liepājas metalurgu skatīs nākamnedēļ, jo saņemts starptautiskās auditorkompānijas SIA Ernst&Young Baltic atzinums, uzņēmuma vadība jau prasījusi valdībai palīdzību 57,6 miljonu latu apmērā.

Dienas Bizness, 25.03.2013

Foto: LETA

Kā vēsta raidījums Nekā Personīga, rūpnīca prasa, lai valsts atlaiž elektrības rēķinus, piešķir jaunas garantijas, kā arī maksā aizdevumu itāļu bankai uzņēmuma vietā. Cita starpā ir prasība valstij izbeigt kriminālprocesu, ko policija ierosinājusi pēc līdzīpašnieka Kirova Lipmana iesnieguma.

Tāpat Liepājas metalurgs nākamajā sezonā ir nolēmis atteikties no profesionālu hokeja komandu uzturēšanas, spēlējot vien Latvijas čempionātā. «Tā kā akciju sabiedrības peļņa ir nulle vai pat mīnusi, neesam spējīgi vairs uzturēt tik dārgas komandas,» norādīja sporta kluba Liepājas metalurgs direktors Ilgvars Šēns.

Jau iepriekš ziņots, ka dažādas atklātībā nonākušas dokumentu kopijas liecina, ka uzņēmuma vadībai maksātas milzīgas algas. Kā vēsta raidījums Nekā Personīga, lielo algu izraksti slēpti, saprotot, ka to atklāšana varētu nelabvēlīgi ietekmēt iespējas saņemt palīdzību no valsts. Atklājies, ka 2010. gadā padomes priekšsēdētājam Sergejam Zaharjinam mēnesī maksāti 14,3 tūkstoši latu, viņa vietniekam Aleksejam Zaharjinam 13,3 tūkstoši latu. Valdes loceklis Iļja Segals mēnesī saņēmis 14,3 tūkstošus latu, galvenā ekonomiste Benita Imbovica - 10 tūkstošus latu, bet valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjebs un izpilddirektors Leons Ptičkins 6 000 latu katrs. 2011. un 2012.gadā šīs algas pakāpeniski samazinātas.

Tāpat pastāv aizdomas, ka Liepājas metalurgs ir iesaistīts PVN izkrāpšanas shēmās caur Polijas firmām, kurām pārdod gatavos metālizstrādājumus. To, ka uzņēmuma sadarbības partneri tiek turēti aizdomās par krāpniecību, apliecinot Polijas nodokļu administrācija. Piemēram, viens no šiem uzņēmumiem deklarējis, ka nodarbojas nevis ar metāla, bet gan ar apģērbu tirdzniecību.

Jau vēstīts, ka starptautiskā auditorkompānija SIA Ernst&Young Baltic, veicot padziļināto finanšu auditu AS Liepājas metalurgs, atklājusi, ka uzņēmumā nav tiešu krāpniecības pazīmju, vienlaikus audita veicēji gan norāda uz virkni nepilnību uzņēmuma darbībā.

Db.lv rakstīja, ka valdība uzdevusi Finanšu ministrijai organizēt a/s Liepājas metalurgs auditu. Finanšu ministrs 2009. gada 30. decembrī valsts vārdā izsniedza galvojumu par a/s Liepājas metalurgs saistībām 85,6 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu prasījumus, kas var rasties no aizdevuma līguma, kas noslēgts starp a/s Liepājas metalurgs un UniCredit S.p.A. Līdz šā gada 25. janvārim izsniegtais, bet vēl neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs bija 73,6 miljoni eiro.

Jaunākais izdevums