Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde tikusies ar Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles dekānu Pēteri Kalku, pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu un Kultūras pārvaldes speciālistiem, lai pārrunātu iespējamo Liepājas Trīsvienības katedrāles ērģeļu iekļaušanu UNESCO ( reprezentatīvā pasaules mantojuma) objektu sarakstā.
Pašvaldības un baznīcas pārstāvji bijuši vienisprātis, ka Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles, kuras ir pasaulē lielākās vēsturiski nepārbūvētās ērģeles, ir pelnījušas lielāku uzmanību un popularizēšanu, norāda pašvaldība izplatītajā informācijā.
Septembrī Liepājā notikušajā Starptautiskajā kultūras konferencē un Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā daudz pārrunāta arī ērģeļu unikalitāte. Arī Vīnes ērģelnieks Martins Hazelbeks sarunā ar S.Goldi paudis savu pārsteigumu, ka Liepājā glabājas tāds unikāls instruments, par kuru daudzi vēl nezina. Panākta vienošanās, ka sadarbībā ar Austrijas vēstniecību apraksts par Trīsvienības katedrāles ērģelēm tiks publicēts kādā no žurnāliem pasaules ērģelniekiem.
Saskaņā ar UNESCO konvenciju sākts veidot reprezentatīvā pasaules mantojuma saraksts. Tāpēc Liepājas pašvaldība nolēmusi virzīt jautājumu par ērģeļu iekļaušanu šajā UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā. "Tā ir iespēja izvērtēt pašiem sevi, izprast, ar ko esam unikāli pasaulē", uzsvēra Golde.
Tradicionāli pieteikumu iesniedz valsts, un, ja UNESCO to akceptē, tā uzņemas atbildību par kultūras vērtību saglabāšanu.
Par šī godpilnā statusa iegūšanu jau uzsāktas sarunas ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvjiem, bet 10. oktobrī S.Golde Rīgā plāno tikties ar šis komisijas Kultūras sektora pārstāvjiem. Arī Trīsvienības katedrāles dekāns Pēteris Kalks atbalstīja pašvaldības iniciatīvu un solīja virzīt šo jautājumu izskatīšanai Baznīcu virsvaldē, kā arī sagatavot visus nepieciešamo dokumentāciju iesniegšanai UNESCO.
Liepājas Trīsvienības katedrāles ērģeles, kurām ir ap 8000 stabules, kopš 1912. gada ir pasaulē lielākās vēsturiskās mehāniskās ērģeles, kuras saglabājušās savā sākotnējā izskatā un nav pārbūvētas. Tās būvētas 1738. gadā, un šogad tām aprit 270 gadi.