Lauksaimniecība

Linen emitē obligācijas divu miljonu eiro vērtībā

Db.lv, 15.12.2022

Jaunākais izdevums

Latvijas uzņēmums Linen (SIA “L.J.Linen”), kas nodrošina klientu vajadzībām pielāgotas agroproduktu tirdzniecības ķēdes, debitējis kapitāla tirgū, emitējot obligācijas 2 miljonu eiro vērtībā.

Nodrošinātās obligācijas ar dzēšanas termiņu divi gadi piedāvātas gan privātajiem, gan institucionālajiem investoriem slēgta piedāvājuma veidā.

Obligācijas plānots iekļaut “Nasdaq Riga” alternatīvajā tirgū “First North” nākamā gada pirmajā pusē. Obligāciju emisijas rezultātā piesaistītie līdzekļi tiks izlietoti apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, uzņēmuma attīstībai un pozīciju nostiprināšanai tirgū Eiropas un Āzijas reģionos.

Linen pamatdarbība ir agroproduktu – lopbarības, mājdzīvnieku barības, biodegvielas, kosmētikas un mēslojumu - sastāvdaļu tirdzniecības globālā mērogā. Dzīvnieku izcelsmes izejvielu tirdzniecības jomā Linen ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā un stabili iekļaujas piecu Eiropas Savienībā lielāko uzņēmumu vidū, kas ES nodrošina šāda veida izejvielu eksportu.

SIA “L.J. Linen” apgrozījums pērn bija 28 miljoni eiro, kas ir par 55% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt LINEN grupas, kurā ietilpst 14 uzņēmumi visā pasaulē, apgrozījums pērn veidoja 45 miljonus eiro, kuru šogad uzņēmumu grupa plāno teju dubultot, sasniedzot 60-70 miljonu eiro apgrozījumu.

Tuvāko gadu laikā Linen plāno nostiprināt un paplašināt savas pozīcijas jau esošajos tirgos Eiropā, Āzijā un Āfrikā, kā arī apgūt jaunus tirgus, piemēram, paplašinot darbību Dienvidamerikā, vienlaikus paplašinot piedāvāto produktu klāstu ar augu izcelsmes izejvielām.

“Uzņēmuma izaugsmes pamatā ir gan veiksmīgs biznesa modelis, gan risku diversifikācija un labvēlīgi tirgus apstākļi. Piemēram, mūsu produkti un pareizi izvēlētie noietu tirgi spēj aizvietot arī daudzus tos produktus, kas līdz šim tika eksportēti no Ukrainas un Krievijas. Vienlaikus, attīstību veicina arī fakts, ka pārtikas nozare ir viena no retajām, kurā patēriņš nemitīgi pieaug. Uzņēmums var lepoties ne vien ar teju globālu infrastruktūru, bet arī fiziskām piegādes ķēdēm tradicionāli līdz šim mazāk apgūtos tirgos. Tādējādi uzņēmuma unikālā pieredze globālā mērogā nodrošina lielisku attīstības potenciālu, izmantojot jau esošās sadarbības formas un partnerus,” saka uzņēmuma dibinātājs un īpašnieks Jānis Kuļikovskis.

SIA “L.J.Linen” (Linen ) obligāciju emisija organizēta sadarbībā ar “Signet Bank” AS – banku, kas sniedz atbalstu Baltijas vadošajiem uzņēmumiem līdzekļu piesaistē kapitāla tirgū.

“Apsveicam uzņēmumu ar veiksmīgo debiju obligāciju tirgū un ceram, ka piesaistītais papildus finansējums sniegs uzņēmumam iespēju veiksmīgi tālāk mērogot savu biznesu un realizēt savus izaugsmes plānus! Investoru interese par šo obligāciju emisiju bija augsta, un mums ir prieks par vietējo investoru vēlmi atbalstīt ambiciozu Latvijas uzņēmumu izaugsmes plānus,” stāsta “Signet Bank” Investīciju pārvaldes vadītāja Kristiāna Janvare.

Linen ir ģimenes uzņēmums otrajā paaudzē ar simtprocentīgu Latvijas kapitālu, kas nozarē darbojas jau gandrīz 30 gadus.

Uzņēmumu grupas Latvijas struktūrvienība reģistrēta 2004.gadā, un tā akcionārs ir Jānis Kuļikovskis. Linen birojā Latvijā, no kura tiek koordinēta uzņēmumu grupas darbība visā pasaulē, šobrīd nodarbināti 30 cilvēki. Vienlaikus Linen Grupas uzņēmumiem ir aģenti un pārstāvniecības arī Latīņamerikā, Eiropā, Āzijā un Āfrikā, kopumā – 54 valstīs. Pērn lielākos ieņēmumus uzņēmums guvis no lopabarības sastāvdaļu vairumtirdzniecības, taču vairākkārt pieauguši ieņēmumi arī no gatavās produkcijas vairumtirdzniecības un starpniecības pakalpojumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nupat noslēgusies latviešu ģimenes uzņēmuma LINEN (SIA L.J. LINEN) slēgtā obligāciju emisija, kas dos papildu iespējas agroproduktu tirdzniecības namam Āzijā.

Par uzņēmuma pirmsākumiem, ambīcijām, ceļu pretī izaugsmei un realizācijas instrumentiem Dienas Bizness izjautāja uzņēmuma īpašniekus un vadītājus Jāni un Zani Kuļikovskus.

Kas ir uzņēmums LINEN, kā tas radies? Nosaukumā - lini...

J.K.: Izņemot nosaukumu, ar liniem nav nekāda sakara. Mēs esam agroproduktu tirgotāji. Proti, Eiropā, Āzijā, Āfrikā un citviet LINEN nodrošina individuāli pielāgotus piegādes ķēžu risinājumus lopbarības, mājdzīvnieku barības, biodegvielas u.c. ražotājiem. Darbojamies vairāk nekā 46 valstīs un esam starp top pieciem šīs industrijas uzņēmumiem Eiropā.

Tad nosaukums kā radās?

J.K.: Uzņēmums tiešām tika dibināts ar mērķi tirgot lina audumu no Baltijas uz Āfriku, tomēr tas neizdevās. Savukārt izdevās citas lietas. Mēs nemainījām nosaukumu, vienkārši turpinājām darboties.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Linen obligācijas iekļautas biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū

Db.lv, 09.03.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq paziņo par Latvijas uzņēmuma SIA L.J.Linen obligāciju iekļaušanu biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū no šodienas.

LINEN (SIA L.J.Linen) obligāciju emisijas apjoms ir 2 miljoni eiro, vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 eiro ar mainīgo gada likmi 10% + 3 mēn. EURIBOR un kupona izmaksu 4 reizes gadā. Obligācijas tiks dzēstas 2024. gada 16. decembrī. LINEN obligāciju iekļaušana notiek pēc slēgtā piedāvājuma Igaunijas, Latvijas un Lietuvas investoriem.

"Sveicam LINEN Baltijas First North tirgū un priecājamies par vēl vienu mūsdienīgu un ambiciozu Latvijas uzņēmumu, kas debitējis kapitāla tirgos, lai turpinātu attīstīties un stiprinātu savas pozīcijas globālā mērogā. Novēlam panākumus izaugsmes mērķu īstenošanā!” vēl Nasdaq Riga biržas vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Komentāri

Pievienot komentāru