LJMC Radioloģijas nodaļā sāk 1,4 miljonu eiro vērto iekārtu uzstādīšanu 

Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) jau no pavasara būs iespējams veikt vēža diagnostiku (neiroendokrīnie audzēji, prostatas audzēji, metastatiskais kaulu vēzis u.c.), izmantojot vienu no mūsdienu precīzākajiem izmeklējumu veidiem – pozitronu emisijas tomogrāfu un datortomogrāfu (PET/CT), liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Žanete Hāka, 24.1.2017

LJMC šobrīd uzsācis jauno iekārtu uzstādīšanu topošajā Radioloģijas nodaļā, kas būs viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā. Kopējā iekārtu vērtība ir 1,4 miljoni eiro. Sadarbībā ar Kodolmedicīnas klīniku ir izveidota arī Radiofarmācijas laboratorija. Tas veicinās onkoloģisko izmeklējumu un ārstniecības pakalpojumu pieejamību Latvijā un tuvākajā reģionā, kā arī ļaus attīstīt valsts un privātā sektora sadarbību medicīnas pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem.

Jānis Birks, LJMC valdes priekšsēdētājs: «Onkoloģisko saslimšanu skaits diemžēl visā pasaulē un arī Latvijā ir ar pieaugošu tendenci. Pēdējo 10 gadu laikā onkoloģisko slimību terapijā ir sasniegti ievērojami panākumi, tomēr Latvijā mēs pagaidām atpaliekam ne tikai Eiropas līmenī, bet arī Baltijā. Tādēļ LJMC, investējot lielus resursus Radioloģijas nodaļā, nodrošinās Latvijas iedzīvotājiem jaunākās izmeklēšanas metodes, kas ļauj konstatēt pat ļoti niecīga izmēra (~3mm) ļaundabīgos audzējus, slimības recidīva un metastāžu gadījumus.»

Latvijā ik gadu ļaundabīgi audzēji tiek atklāti aptuveni 11 000 iedzīvotāju, bet aptuveni 6 000 cilvēku ik gadu mirst no onkoloģiskām saslimšanām. Augstās mirstības dēļ Latvija katru gadu zaudē aptuveni par 3,9% vairāk darbspējīgu cilvēku, nekā tas ir vidēji Eiropas Savienībā. Līdz ar LJMC projekta īstenošanu Latvijas iedzīvotājiem konkrētas grupas onkoloģiskie izmeklējumi būs finansiāli pieejamāki, kā arī nebūs jāmēro ceļš uz citām Eiropas valstīm.

LJMC pozitronu emisijas tomogrāfa un datortomogrāfa (PET/CT) izmeklējumi būs daudz precīzāki par tiktāl Latvijā pieejamajiem. Tie ļaus identificēt slimību agrīnā stadijā, kas bieži vien ir izšķiroši cīņā ar ļaundabīgiem audzējiem.

Radiofarmācijas laboratorija kā pirmā Baltijas reģionā ražos radioaktīvā gallija mērķfarmakonus, nodrošinot efektīvu noteiktas klases vēža slimību diagnostiku, izmantojot PET/CT vizualizācijas metodi. Radioaktīvā lutēcija analogie mērķfarmakoni ļaus uzsākt līdz šim neoperablu vēžu slimnieku ārstēšanu sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkocentru.

Ņemot vērā to, ka Latvijā šobrīd trūkst speciālistu, kas apguvuši šīs diagnostikas un terapijas tehnoloģijas un metodes, ir uzsākta sadarbība ar Latvijas Universitāti, nodrošinot studentiem un akadēmiskajam personālam iespēju apgūt modernākās un jaunākās vēža diagnostikas un ārstēšanas tehnoloģijas pasaulē. Viens no sadarbības ilgtermiņa mērķiem ir arī jaunas attiecīgās nozares speciālistu apmācības programmas ieviešana augstskolās.

LJMC Radioloģijas nodaļas projektu izstrādāja arhitektu birojs Nams, būvniecību nodrošina SIA Selva Būve. Medicīnas iekārtu finansējuma partneris ir SIA Nordea Finance Latvia. Kopējā iekārtu vērtība ir 1,4 miljoni eiro, LJMC Radioloģijas nodaļas būvniecības izmaksas – 1,11 miljoni eiro.

Paredzēts, ka LJMC Radioloģijas nodaļa tiks atklāta 2017. gada pavasarī.

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir privāta medicīnas iestāde, kas izveidota 1944. gadā un sniedz plaša klāsta kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus visai sabiedrībai. LJMC sastāvā ietilpst Sarkandaugavas  ambulatorās veselības aprūpes centrs un Centrālā slimnīca, Vecmīlgrāvja slimnīca un Primārās veselības aprūpes centrs, kā arī Ziemeļu diagnostikas centrs.

A/s Latvijas Jūras medicīnas centrs akcijas tiek kotētas Nasdaq Riga.

 

Tevi varētu interesēt

2017. gada pavasarī Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) darbību uzsāks Radioloģijas nodaļa,...

Šā gada sešos mēnešos AS Latvijas Jūras medicīnas centra (LJMC) zaudējumi sasniedza...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Latvijas vēstniecības atvēršana Abū Dabī un Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības atvēršana...

SIA Acme Corporation un SIA FORA Group noslēgusi daļu pirkuma līgumu par...

ASV kinoteātru tīkls MC Theatres noslēdzis 870 miljonu eiro vērtu līgumu, lai...

2016. gada decembrī, salīdzinot ar 2015. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis...

Latvijas vēstniecībā Somijā aizvadīta gastronomiskā performance, iepazīstinot ar Latvijas virtuvi,...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde apturējusi divas organizētas personu...

Pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums Forevers turpina īstenot pērn uzsākto veikalu tīkla...

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10% ...

Neskatoties uz globālās nenoteiktības un negatīvo risku plīvuru, pērn Eiropas ekonomika ir...

Rīgas centrā Tērbatas ielā darbu sācis jauns maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja...