Būvniecība un īpašums

LU Akadēmiskā centra Torņakalnā 2.kārtas projekta izstrāde un būvniecība maksās 21 miljonu eiro

Žanete Hāka, 12.08.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies Latvijas Universitātes izsludinātais iepirkums par Akadēmiskā centra Torņakalnā, Rīgā, 2.kārtas (Zinātņu centra ēkas) tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkums rīkots sarunu procedūras veidā, iepriekš nepublicējot paziņojumu par līgumu. Līgums tiks slēgts ar pilnsabiedrību LNK Industries group, kas šos darbus apņēmusies veikt par 21 186 560 eiro.

Iepirkums tiek īstenots ar ES finansējumu ERAF, Eiropas Savienības 2014.-2020.gada plānošanas perioda 1.1.1.4.pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana Viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana ietvaros.

Kā skaidro LU, universitāte, uzsākot Eiropas Savienības fondu 2014.-2021.gada plānošanas perioda projektu plānošanu un ieviešanu, turpina Akadēmiskā kompleksa nākamās kārtas – Zinātņu centra ēkas – projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību, atbilstoši Skiču projektam un precizētajam apbūves metam.

Zinātņu centra ēka pēc tajā veicamās pamatdarbības veida – zinātņu un studiju process – ir līdzīga 1.kārtā izprojektētajai un izbūvētajai Dabaszinātņu akadēmiskā centra ēkai un tajā veicamajai darbībai (procesa liela daļa darbu tiek veikta zinātniskajās un studiju laboratorijās), kas pēc būtiskākajiem tehniskajiem un tehnoloģiskajiem parametriem, kā arī ēkā esošā zinātniskā un akadēmiskā personāla un studējošo skaita ziņā ir līdzīgas.

2012.gada decembrī LU izsludināja atklātu konkursu Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Torņkalnā, Rīgā, 1.kārtas tehniskā projekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība. Konkursa nolikumam bija pievienots SIA Sestais stils izstrādātais skiču projekts, ar kuru visiem iespējamajiem piegādātājiem jau konkursa gaitā tika sniegta informācija par Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Torņkalnā attīstības vīziju, ietverot Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra plānoto objektu uzskaitījumu, kurā ir norādīts katra konkrētā objekta nosaukums, paredzamā objekta platība, plānotais objekta nodošanas ekspluatācijā gads un cita informācija. 2015.gada nogalē SIA Sestais stils veica iepriekš izstrādātā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Torņakalnā ēku kompleksa teritorijas meta korekcijas, kuru rezultātā tika precizēts Akadēmiskā centra ēku izvietojums un to savstarpējā sasaiste, kā arī transporta organizācija meta teritorijā un tās apkārtnē.

Komentāri

Pievienot komentāru