Ražošana

Luksusa zīmolam Hermes pārmet sliktus apstākļus dzīvnieku audzētavās

LETA, 01.06.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dzīvnieku aizstāvji otrdien apsūdzējuši luksusa zīmolu Hermes par nepietiekami labu apstākļu nodrošināšanu fermās, no kurām tiek iegūtas dzīvnieku ādas.

Dzīvnieku aizstāvju organizācijas PETA pārstāve Izabella Goeca vērsās pie Hermes vadītāja Aksela Dimā saistībā ar video, kurā redzama nežēlīga strausu nogalināšana audzētavā Dienvidāfrikā.

Goeca nopirka Hermes akcijas, lai varētu piedalīties ikgadējā Hermes akcionāru sapulcē, kur viņai bija iespēja personīgi vērsties pie Dimā. Viņa nosodīja izturēšanos pret dzīvniekiem fermā, ko nodēvēja par «ekskluzīvu piegādātāju tikai Hermes zīmolam».

«Vai Hermes kādreiz pārtrauks lietot eksotisku dzīvnieku ādas?» viņa jautāja Dimā un citiem uzņēmuma valdes locekļiem.

Dimā atbildēja, ka zīmolam neesot «ekskluzīva strausu ādu piegādātāja», kā arī kompānija «pilnībā izpilda visus priekšnoteikumus sadarbībai ar audzētavām».

«Mēs pieprasām, lai visi partneri ievērotu ne tikai starptautisko likumdošanu, bet arī Hermes noteikumus, kas ir daudz stingrāki,» viņš norādīja.

Hermes izlaistā paziņojumā teikts, ka zīmola ādas iepērkot no miecētavām, kuras regulāri tiekot pārbaudītas, nevis audzētavām.

Pagājušogad PETA izlaida dokumentālo filmu par nežēlīgu izturēšanos pret krokodiliem un aligatoriem audzētavās Teksasas štatā, ASV, un Zimbabvē. Filmā tika nosodīts arī ādas izstrādājumu ražotājs Hermes.

Pēc filmas iznākšanas britu dziedātāja Džeina Birkina lūdza Hermes neizmantot viņas vārdu zīmola slavenākā dizaina Birkin rokassomiņām, kas gatavotas no krokodilādas.

Kompānija Hermes tolaik sacīja, ka esot šokēta par audzētavās notiekošo, un solīja izmeklēt apstākļus audzētavās.

Krokodilādas Birkin un Kelly rokassomiņas ir starp vispieprasītākajām luksusa precēm pasaulē, kaut arī to cena pārsniedz 20 000 eiro. Veikalu piedāvājums nespēj apmierināt lielo pieprasījumu, tāpēc uz slavenākajiem Hermes somiņu modeļiem ir rindas.

Jūnijā Christie's izsolē Honkongā tika sasniegts rekords par augstāko cenu, kas jebkad izsolē samaksāta par sieviešu rokassomiņu. Koši rozā krokodilādas Birkin soma ar briljantiem rotātu aizdari tika pārdota par 222 000 ASV dolāru (201 000 eiro).