Jaunākais izdevums

Investējot aptuveni 11 miljonus eiro, Liepājā, bijušajā Liepājas Metalurga mehāniskajā cehā konveijeru ražotājs “Caljan” izveidojis savas rūpnīcas telpas, nākamgad plānojot izvērst produktu klāstu un palielināt eksportēto vienību apjomu par 30-60%, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “Caljan” izpilddirektors Gatis Dradeika.

Dānijas uzņēmuma “Caljan” meitas kompānija Latvijā strādā kopš 2006.gada, 99,54% no tā saražotās produkcijas, kas lielākoties ir teleskopiskie konveijeri pasta sūtījumiem, tiek eksportēti, un pērn tika apgrozīti 22,9 miljoni eiro, bet nodokļos samaksāti – 1,36 miljoni eiro.

Jaunās ražotnes telpu atklāšana 23.oktobrī norisināsies, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus. Klātesošo viesu skaits būs ierobežots.

“Jaunās rūpnīcas telpas ļaus ne vien divkāršot mūsu ražošanas jaudu un palielināt eksporta apjomu un apgrozījumu, bet arī ieviest inovatīvas tehnoloģijas, proti, robotizēto metināšanu un pārņemt šo funkciju no mātes uzņēmuma Dānijā,” skaidro G.Dradeika.

“Šis ir bijis stratēģisks lēmums optimizējot un diversificējot biznesu, jo Dānijas kolēģi ir novērtējuši gan mūsu cilvēku profesionalitāti, gan Liepājas pilsētas un Liepājas speciālas ekonomiskās zonas atbalstu un pretimnākšanu. Pašlaik Latvijā mēs nodrošinām pilnu pakalpojumu ciklu – sākot no projektēšanas, resursu sagādes, ražošanas, pārdošanas un konsultācijām līdz pat lietošanas instrukciju sagatavošanai un iekārtu piegādei,” piebilst G. Dradeika.

Ražotnes paplašināšanās notiekot gluži likumsakarīgi, jo pandēmijas dēļ strauji turpina palielināties e-komercijas segments un līdz ar to pieaug pieprasījums pēc “Caljan” piedāvātajām iekārtām. Līdz ar “Caljan” rūpnīcas atklāšanu Liepājā, durvis vērs arī uzņēmuma māsa Amerikas Savienotajās valstīs.

“Uzņēmuma “Caljan” ražotnes paplašināšanās nozīmē ne tikai jaunas darba vietas un investīcijas Liepājā, bet arī jūtamu pienesumu Latvijas ekonomikas attīstībā. Kopējai valsts virzībai inovatīvas ekonomikas virzienā šādi uzņēmumi ir kardināli svarīgi partneri, jo, ieguldot sava uzņēmuma produktu un procesu inovācijās, iegulda arī Latvijas kopējā nozares un tautsaimniecības attīstībā,” teic ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

“Caljan” klientu vidū ir tādi pazīstami un starptautiski zīmoli kā “Amazon”, “ebay”, “Zalando”, “FedEx”, DHL, “Hermes”, “Michelin”, “Adidas” un citi. “Nule pirmais “Caljan” konveijers nonāks arī pie DHL filiāles Latvijā,” piebilst G. Dradeika.

Pašlaik rūpnīcā Liepājā strādā 180 darbinieku, tomēr papildus vēl tiek meklēti augsti kvalificēti un talantīgi inženieri, mehāniķi un metinātāji.

Līdz šim SIA LSEZ “Caljan” strādāja nomātās telpās Liepājā. Sākotnējās ražošanas jauda bija 30 konveijeri mēnesī, pašlaik mēnesī tiek ražoti ap 110 konveijeriem.

Līdz ar jaunajām rūpnīcas telpām maksimālā jauda būs aptuveni 3000 konveijeri gadā. Produkcija tiek eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm, Apvienoto Karalisti, ASV, Austrāliju, Jaunzēlandi, Singapūru, Dienvidkoreju, Turciju u.c.

Jaunā ražotne ir izvietota pilnībā pārbūvētajā bijušajā Liepājas Metalurga Mehāniskajā cehā. Tās kopēja platība ir 13’000m2, bet kopējās projekta investīcijas ap 11 miljoniem eiro.

“Caljan” kā uzņēmums pastāv kopš 1963.gada un kopš tā dibināšanas tā mērķis ir bijis loģistikas un mazumtirdzniecības uzņēmumu, kā arī ražotāju atbalsts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Caljan būvē jaunu rūpnīcu bijušajā Liepājas Metalurga teritorijā

Žanete Hāka, 21.05.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājas SEZ kapitālsabiedrība "Caljan" sākusi būvēt jaunu ražošanas un biroja ēku bijušajā "Liepājas Metalurga" teritorijā, informē Liepājas SEZ.

Jaunā ražotne top vietā, kur agrāk bija "Liepājas Metalurga" mehāniskais cehs. LSEZ SIA "Caljan" investīcijas būvniecībā un modernajās tehnoloģiskajās iekārtās sasniedz aptuveni 10 miljonus eiro. Jaunās ražošanas telpas ļaus uzņēmumam dubultot ražošanas jaudu un radīt aptuveni 50 – 60 jaunas darbavietas. Plānots, ka jaunās ražošanas telpās ekspluatācija nodos šā gada septembrī.

SIA LSEZ "Caljan" Liepājā, nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā, strādā no 2006. gada. Uzņēmums ražo specializētus konveijerus loģistikas nozarei, no kuriem lielākā daļa ir teleskopiskie konveijeri pasta sūtījumiem, un viens no lielākajiem uzņēmuma klientiem ir ASV kompānija "Amazon".

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

Rūpniecībai vīruss gan traucē, gan palīdz

"Luminor" bankas ekonomists Pēteris Strautiņš, 03.06.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bija ārkārtīgi viegli uzminēt, ka statistiķi ziņos par rūpnieciskās ražošanas samazināšanos aprīlī. Tā notika, taču rezultāts ir nedaudz labāks par gaidīto.

Ir nozares, kas ir smagi cietušas. Pēc tam, kad martā jaunu auto pārdošana vairākās Eiropas valstīs gandrīz apstājās, ir loģisks arī auto daļu ražošanas kritums vairāk nekā uz pusi. Taču ir nozares, kas ir izrādījušās ieguvējas ar pandēmiju acīmredzami saistītu iemeslu dēļ.

Ķīmiskajai rūpniecībai, kurā ievērojama daļa ir spirta un mazgāšanas līdzekļu ražošana, šī ir brīnišķīga krīze - aprīlī ražošana auga par 27,5% (šeit un tālāk norādītas izmaiņas gada griezumā). Elektrisko iekārtu ražotājiem (+10%) palīdz līdzšinējās īpaši straujās attīstības inerce, gan produktu specializācija, kas ir saistīta ar publiskajiem pasūtījumiem (ielu apgaismojums, elektriskā transporta iekārtas, energoefektivitātes risinājumi). Diezgan labs rezultāts (-2,5%) ir C28 nozarē jeb "citas iekārtas", kur ir gan ražošanas iekārtas, gan citi produkti. Arī šīs nozares portfelī ir vairāki anticikliski produkti. Piemēram, "Caljan" ražo konveijerus, kurus plaši izmanto "Amazon" un līdzīgi uzņēmumi.

Komentāri

Pievienot komentāru