Jaunākais izdevums

Lai gan maksājumu jomā pēdējo gadu laikā notikusi strauja attīstība, arī turpmāk varam gaidīt inovācijas, un iesaistītas šajā pārmaiņu procesā būs gan bankas, gan nebanku spēlētāji - finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, finanšu tehnoloģijām veltītajā konferencē "PaymentConf 2020” sacīja eksperti.

Finanšu tehnoloģiju uzņēmumi un bankas šobrīd attīstās dažādos tempos, taču nevar teikt, ka bankas vienmēr ir lēnas, sacīja “SEB bankas” Naudas pārvaldības un tirdzniecības finansēšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Strazds.

70% ienākumu bankām aizvien rada kreditēšanas pakalpojumi, līdz ar to šo divu spēlētāju darbības sfēras ir atšķirīgas, taču arī bankas pēdējo gadu laikā ir ieviesušas vairākus inovatīvus pakalpojumus, piemēram, SMART-ID, digitālos maciņus un citus. Tāpat jau pāris gadus pārskaitījumus no vienas bankas konta uz citu var veikt dažu sekunžu laikā ar zibmaksājumu starpniecību, kas ir nozīmīga inovācija un ne visās valstīs šāda iespēja ir pieejama, turklāt, bez maksas, uzsvēra K. Strazds.

Nākotnē ES turpinās spriest par platformu un infrastruktūru savietojamību, aktuāli būs jautājumi par zibmaksājumiem POS terminālos un maksājumu pieprasījumu infrastruktūru, prognozē eksperti.

Runājot par Maksājumu pakalpojumu direktīvu 2 un "Open Banking", eksperti uzsver, ka tā aizvien rada izaicinājumus bankām, sadarbībā ar finanšu tehnoloģiju kompānijām, jo bankas pieradušas būs starpnieks starp tiem, kuriem ir nauda un tiem, kuriem nauda ir nepieciešama, taču tagad šī tendence mainās un tirgū ienāk jaunas vēsmas.

Tomēr K. Strazds uzsvēra tā pozitīvo pusi, ņemot vērā, ka bankas var koncentrēties uz savu pamatdarbību, savukārt papildu pakalpojumu veidošanu uzticēt finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem. Tiesa gan, abām pusēm pie šīs sadarbības ir jāpierod, uzsver eksperti. Vairākas bankas jau paziņojušas par šādu sadarbību, un patlaban arī top dažādas inovācijas, kas radušās šīs sadarbības rezultātā, norāda konferences dalībnieki.

Ņemot vērā tirgus izmaiņas, iespējas augt ir arī jauniem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, tostarp, maksājumu apstrādes jomā, arī maksājumu pakalpojumu piedāvāšanā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kurus nereti bankas neizvirza par prioritāti.

Tomēr paralēli šim darbam būtiski ir arī naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) jautājumi, turklāt tie jāskatās no vairākiem aspektiem - reputācijas, atbilstības un riska tikt izmantotam nelegālām darbībām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Rīgā notiks finanšu tehnoloģijām un inovācijām veltīta konference PaymentConf 2020

Žanete Hāka, 15.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Laikā, kad tradicionālās maksājumu kartes un skaidru naudu lielā mērā ir aizstājuši bezkontakta maksājumi un digitālie maciņi, finanšu nozares uzņēmumiem jāsaskaras ar dažādiem izaicinājumiem, radot jaunus maksājumu produktus un pielāgojot tos digitālajām tehnoloģijām.

Turklāt jāspēj izpildīt arī daudzās Eiropas Savienības prasības, kas sevišķi aktuālas saistībā ar naudas atmazgāšanas novēršanas un vispārīgo datu aizsardzības regulām.

Lai piedāvātu maksājumu produktu attīstītājiem un fintech uzņēmumiem iespēju uzzināt par tehnoloģiju aktualitātēm, regulējumiem un inovācijām, kā arī citu kompāniju pieredzes stāstiem, Rīgā no 4. līdz 5. februārim notiks jauna finanšu tehnoloģijām veltīta konference "PaymentConf 2020".

"PaymentConf 2020" idejas autors, ilggadējs starptautisku IT konferenču rīkotājs Rīgā - uzņēmuma "A-Heads Consulting" vadītājs Dmitrijs Buzdins uzsver šādas finanšu tehnoloģiju konferences nepieciešamību Baltijas mērogā: "Finanšu tehnoloģiju nozare pašlaik saskaras ar vairākiem izaicinājumiem, bet tajā paša laikā tas dod iespējas fintech uzņēmumiem attīstīt jaunus piedāvājumus. Šī konference ir nozīmīga ar to, ka tās saturs ir pielāgots aktuālu praktisko jautājumu risināšanai un ir vērtīgs gan kā iedvesmas avots, gan kā ricības plāns. Šī konference nodrošinās platformu tiem, kas vēlas satikties ar kompānijām, kas jau šodien ievieš maksājumu inovācijas Baltijas un Eiropas tirgū."

Komentāri

Pievienot komentāru