Auto

Maskavas policija: Automašīnas ar Baltijas valstu numurzīmēm nereti tiek izmantotas kriminālās aprindās

Gunta Kursiša, 23.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maskavas ceļu policija pievērš aizvien vairāk uzmanības automašīnām ar ārvalstu, it īpaši Baltijas valstu, numura zīmēm, jo šādi braucamie nereti tiek izmantoti kriminālās aprindās, ziņu aģentūrai Interfax (Интерфакс) stāstīja par ceļu satiksmes drošību atbildīgās institūcijas pārstāvji Maskavā.

Pēdējā laikā Maskavā vērojams arvien vairāk automašīnu, kas reģistrētas Baltijas valstīs. Policijas pārstāvji norāda, ka šādas automašīnas bieži vien iesaistītas smagu un sevišķi smagu noziegumu pastrādāšanā, ieskaitot tādus likumpārkāpumus, kuros tiek izmantoti šaujamieroči. «Kopumā šā gada maijā šādās automašīnas atrasti 25 ieroči un 91 munīcijas vienība,» norādījuši policijas pārstāvji.

Tāpat Baltijas valstīs reģistrētas automašīnas Maskavā iecienījuši nelegālu taksometru vadītāji.

Šādu automašīnu popularitāte saistīta ar faktu, ka par Baltijas valstīs reģistrētām automašīnām nodevās nākas samaksāt mazāku summu nekā Krievijā, skaidro medijs.

Automašīnas ar ārvalstu numurzīmēm no Krievijas izbrauc regulāri, vismaz reizi sešos mēnešos, lai saņemtu jaunus dokumentus, kas ļauj tai pārvietoties pa Krieviju. Ja tiek bojātas vai pazaudētas numurzīmes vai automašīnai piederošie dokumenti, tos var aizvietot tikai valstī, kurā braucamrīks ir reģistrēts, un tikai automašīnas īpašnieks var veikt nepieciešamās procedūras, skaidro medijs.

Komentāri

Pievienot komentāru