Bankas

Mēneša laikā 5000 ABLV Bank klientiem izmaksāti 83 miljoni eiro

Zane Atlāce - Bistere, 03.04.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mēneša laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta turpat 5000 ABLV Bank klientu. Kopējā izmaksātā summa no 3. marta līdz 3. aprīlim ir 83 miljoni eiro, informē bankā.

Dati liecina, ka visaktīvāk valsts garantētajai atlīdzībai ir pieteikušies vietējie Latvijas ABLV Bank klienti. No turpat 5000 klientiem, kas saņēmuši valsts garantēto atlīdzību, 4033 ir bijuši vietējie Latvijas iedzīvotāji vai juridiskās personas. Savukārt 922 ir bijuši starptautiskie klienti.

Atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam valsts garantēto atlīdzību var saņemt ABLV Bank Latvijas un starptautiskie klienti – privātpersonas un juridiskās personas -, kam ABLV Bank ir noguldījumi. Valsts garantētā atlīdzība attiecas uz visiem noguldītāja līdzekļiem – gan uz termiņnoguldījumiem, gan norēķinu kontiem, algu kontiem, krājkontiem u.c. (izņemot finanšu instrumentu kontus).

Katrs noguldītājs var saņemt atlīdzību līdz 100 000 eiro – atbilstoši tam, cik liela noguldījuma summa konkrētajam klientam ir ABLV Bank kontos.

Valsts garantēto atlīdzību būs iespējams saņemt piecus gadus – līdz pat 2023. gada 3. martam.

Tie klienti, kam noguldījumu summa ABLV Bank pārsniedz valsts noteiktos 100 000 eiro griestus, varēs pieteikt savas kā kreditora prasības ABLV Bank likvidācijas procesa ietvaros.

Kā ziņots, Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija uzticēja valsts garantētās atlīdzības izmaksu ABLV Bank klientiem nodrošināt bankai Citadele, kas valsts garantētās atlīdzības izmaksu nodrošināja arī 2011. gadā Latvijas Krājbankas klientiem.

Komentāri

Pievienot komentāru