Auto

Mercedes A klase: Tas nostrādāja par 200%!

Aldis Zelmenis, 13.07.2018

Foto: Aldis Zelmenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunais Mercedes A klases hečbeks ir dzīvespriecīgākais šā brīža vācu ražotāja modelis ar supermodernu pildījumu, ko vajadzības gadījumā var nopakot tikpat grezni kā Mercedes S klases limuzīnu

Savulaik par pensionāru un mājsaimnieču sapņu auto dēvētā A klase ar t.s. sendvičtipa jeb paaugstināto virsbūvi kopš iepriekšējās paaudzes kardināli mainīja savus dzīves uzskatus. Izmetot mēslainē 1997. gadā sūri grūti būvētā auto koncepciju un uzrakstot pilnīgi jaunu scenāriju, Mercedes A klase kļuva vismaz par 20 gadiem jaunāka, transformējoties par vienu no jauneklīgākajiem un stilīgākajiem premium klases hečbekiem. Tas nostrādāja par 200%! Mercedes A klase iemantoja milzu popularitāti, turklāt pircēju auditorija zibenīgi kļuva gados jaunāka. Ar svaigāko modeli Mercedes turpina iesākto, jo šis auto būs vēl jauneklīgāks un azartiskāks par iepriekšējo, turklāt apveltīts ar visa veida digitāliem gadžetiem jeb un komforta risinājumiem, tostarp tādiem, kas ir sastopami Mercedes S klases limuzīnā.

Kāpēc tas būtu jāpērk

Jaunajā A klases hečbekā viss ir jauns: dizains, tehnika, digitālie risinājumi un raksturs. Auto, kas aizrauj ar savu vienreizību un neremdināmu kaisli. Šis auto noteikti patiks īstiem dzīves baudītājiem, kas no auto pieprasa augstu komfortu, jaunākās tehnoloģijas un lieliskas gaitas īpašības. Atsevišķs stāsts ir drošības un komforta ekipējuma izvēles iespējas. Vajadzības gadījumā A klasei var pasūtīt masāžas krēslus vai elektriski pievelkamās durvis. Negaidījāt, vai ne? Jā, kaut kas tāds pat premium klases hečbekos vēl nav redzēts. Salons ir iekārtots jaunāko laiku Mercedes stilā. Apdares elementi, gaisa difuzori un sēdekļi ir lietas, kas patiks daudziem. Tāpat – jaunais digitālais ekrāns, kas «izgūlies» uz vadības paneļa augšējās malas ar perfektu ekrānu izšķirtspēju un ātrdarbību. Iedvesmojoši, ka ekrāni neslimos ar aizturēm vai kavējumiem. Personificēšanas un kontroles iespējas, kā sakārtot visu digitālo saimniecību pēc savas gaumes un konkrētās dienas garastāvokļa, ir neizsmeļamas, proti, to var izpildīt, bakstot ar pirkstiem ekrānā, ar multifunkcionālās stūres mini touch pad paliktnīšu vai ar viduskonsoles skārienjūtīgā paliktņa starpniecību. Jaunākās paaudzes Linguatronic centīsies aktīvāk sarunāties ar jums, izpildot dažāda veida komandas. Brīžiem gan komunikācija, izsaucot virtuālo sarunu partneri, būs vienvirziena, taču progress autonomā automobiļa evolūcijā ir acīmredzams. Skaidrs, ka A klase būs ļoti dārgs prieks. Bāzes modeļa A 160 cena būs, sākot no 25 110 eiro. Neskaitot 52 400 eiro vērto A45 AMG 4 MATIC versiju, arī ikdienišķākām A modeļa versijām būs pieejama 4 MATIC pilnpiedziņa. Lai vai kā, pamatā A klase tomēr draudzēsies ar priekšējo riteņu piedziņu, no kurām optimālākais pirkums būs A200 ar jauno 1,4 litru turbomotoru, ko var «saprecināt» gan ar sešpakāpju manuālo, gan ar 7 G-DCT divsajūgu automātu. Šāda A klases modeļa cena būs, sākot no 29 400 eiro.

Visu auto apskatu Jaunības eliksīra iedarbība turpinās lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.