Būvniecība un īpašums

Metsa Wood izsludina inovāciju konkursu ilgtspējīgām būvniecības metodēm

Zane Atlāce - Bistere, 19.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Somijas mežrūpniecības grupa "Metsa Wood" iniciatīva "Hybrid City" meklē veidus, kā padarīt būvniecību ilgtspējīgāku, izmantojot pašreiz pieejamās būvniecības metodes.

Ņemot vērā, ka būvniecība patērē ap 50% no pasaulē pieejamajiem resursiem, ir nepieciešams plāns B kā, saglabājot pašreizējo efektivitāti, ražošanu padarīt ilgtspējīgāku un ar mazāku negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Tāpēc "Metsa Wood" organizē starptautisku inovāciju konkursu, kurā aicina piedalīties arī interesentus no Latvijas.

"Metsa Wood" aicina būvinženierus un būvniecības kompānijas un citus interesentus pievienoties iniciatīvai, lai kopīgi atklātu pasaules labākos risinājumus efektīvākām, ilgtspējīgākām, modulārām un praktiskākām celtniecības metodēm. Dalībniekiem ir jāizvēlas esoša daudzstāvu ēka, kas nav būvēta no koka, jāizvēlas ēkā izmantots elements un jāpārveido tā, izmantojot "Metsa Wood" laminēta finiera kokmateriālus Kerto LVL kā galveno materiālu.

"Hybrid City" izaicinājumam var pievienoties caur "Open Source Wood" platformu. Darbus var iesniegt līdz 2020. gada 31. maijam, un uzvarētājus izvēlēsies ekspertu grupa. Inovatīvākais risinājums iegūst galveno balvu - 10 000 eiro. Otrās un trešās vietas ieguvējs katrs saņems 5000 eiro balvu.

"Metsa Wood" norāda, ka būvniecības nozarē dominē parastie celtniecības materiāli, piemēram, betons un tērauds. Šī nozare patērē pusi no pasaules resursiem un saražo 30% no visiem CO2 izmešiem. Atbildīgās būvniecības kompānijas jūt spiedienu apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu pēc ilgtspējīgākas būvniecības. Tāpēc, neapdraudot efektivitāti, risinājums tiek saskatīts hibrīda konstrukcijā: modulārā konstrukcijā, kura praktiski apvieno koksni ar citiem celtniecības materiāliem.

"Lai uzlabotu būvniecības ilgtspēju - lielākais izaicinājums būvniecības kompānijām ir lielās nepieciešamās pārmaiņas: vienlaikus jāmaina materiāli un būvniecības metodes. Tomēr rezultāti nav pietiekoši efektīvi," atzīst Mikko Saavalainens, Biznesa attīstītājs uzņēmumā "Metsa Wood". "Tā vietā mums jāatrod veidi, kā palīdzēt celtniecības uzņēmumiem, izstrādājot ilgtspējīgus celtniecības elementus, kas ir saderīgi ar pašreizējo būvniecības praksi. Hibrīds ir risinājums."

"Metsa Group", kuras akcijas tiek kotētas Helsinku biržā, darbojas vairāk nekā 30 pasaules valstīs, tostarp Latvijā, kur 1991.gadā izveidota kompānija "Metsa Forest Latvia".

Komentāri

Pievienot komentāru