Mežaparka estrādes pirmā posma rekonstrukcijas izmaksas palielinājušās līdz 23 miljoniem eiro 

Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma rekonstrukcija izmaksās palielinājušās līdz 23 miljonus eiro un skatītāju vietu skaits palielināsies līdz 30 000, Mežaparka lielās estrādes pārbūves projekta pirmā rekonstrukcijas posma būvprojekta prezentācijā sacīja projekta autori Austris Mailītis un Juris Poga.

LETA, 05.1.2017
1/4

Foto: Evija Trifanova/LETA

Mailītis kopā ar Pogu šodien prezentēja pirmā posma būvprojektu, ko paredzēts realizēt līdz 2018.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem.

Poga pastāstīja, ka plānots estrādes rekonstrukciju sākt vasaras sākumā.

Estrādes pirmā posma izbūve izmaksās 23 176 157 eiro. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem.

Iepriekš pirmās daļas būvdarbu izmaksas bija paredzētas līdz 18 miljoniem eiro, tātad plānotās izmaksas ir palielinājušās par pieciem miljoniem eiro.

Jautāts, kāpēc Mežaparka estrādes rekonstrukcijas pirmās kārtas finansējums ir palielinājies, Poga stāstīja, ka sākotnējās projekta aplēses tika rēķinātas pēc 2009.gadā izstrādātā skiču projekta. Tomēr 2013.gadā stājās spēkā jauns lokālplānojums, kas nosaka, ka Mežaparka teritorija vairs nav mežs, kuru nedrīkst apbūvēt, bet gan apbūvējama teritorija. Minētā iemesla dēļ būvprojektā tika palielināta skatītāju lauka kapacitāte vairāk nekā par 30%, savukārt Mežaparka estrādes teritorija tiks palielināta pat par 60%.

Projekts paredz, ka skatītāju lauks ietvers sevī gan esošo estrādi, gan jauno skatītāju lauku. Savukārt, lai palielinātu esošo koristu tribīņu ietilpību, izbūvēs pagaidu koka tribīnes.

Pašreizējā estrādes teritorija tiks paplašināta par aptuveni 50 000 kvadrātmetru. Pašreiz Mežaparka estrādes iežogotā teritorija aizņem gandrīz 92 000 kvadrātmetru, bet paplašinātā teritorija būs 146 439 kvadrātmetri. Teritorijā tiks izveidotas speciālas dalībnieku pulcēšanās vietas, ūdens pieslēgumu vietas gan dzeramajam ūdenim, gan kanalizācijai, kuras lielu pasākumu laikā varēs iekārtot, piemēram, papildu mobilās tualetes un organizēt ēdināšanas un tirdzniecības vietas. Tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Projekta autori pastāstīja, ka esošajās tribīnēs satilpst 7510 koristi, bet uz 2018.gada dziesmu svētkiem tiks izveidotas pagaidu koka tribīnes ar papildu 2292 koristu vietām, tā radot kopā 9802 koristu vietas. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.

Tāpat projektā plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncertus. Turklāt tur būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) informēja, ka 10.janvārī plkst.10 tiks izsludināts konkurss par projekta būvniecību. Orientējoši 10.martā tas noslēgsies un aptuveni mēneša laikā tiks izvēlēts uzvarētājs, lai vēlākais pēc Lieldienām varētu noslēgt līgumu.

Projektu plānots nodot ekspluatācijā 2018.gada 18.jūnijā. 

No šīs sadaļas

ASV Prezidenta Donalda Trampa meita Ivanka Trampa kopā ar savu ģimeni pārvāksies...

Nekad agrāk mājokļu cenas Norvēģijā viena gada laikā nav augušas tik lielā...

Problēmas ar Barona ielas segumu radīsies arī turpmāk, jo ielai tika atjaunots...

Paredzams, ka 2017. gadā aktīvāka Eiropas Savienības (ES) fondu projektu realizēšana palīdzēs...

VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions ir saņēmusi neatkarīga būveksperta atzinumu...

2016. gadā nekustamo īpašumu tirgū pastāvīgi notika pārmaiņas – tās gan bija...

Balkons, lodžija vai terase – tos kā neatņemamu sastāvdaļu savam sapņu mājoklim...

Gulbenes novada dome joprojām ekspluatācijā nav pieņēmusi rekonstruēto Baložu ielu Gulbenē. Turpinās...

Latvijā pirmā pūļa finansējuma (crowdfunding) platforma nekustamā īpašuma jomā –...

Noslēdzies Rīgas domes izsludinātais metu konkurss Maskavas dārza revitalizācijai, liecina paziņojums...