Kaupers par jauno dziesmu: «Šeit ir kas vairāk par vidēju albuma skaņdarbu» 

Nepilnas trīs nedēļas pirms koncerttūres uzsākšanas grupa Prāta Vētra publiskojusi videoklipu dziesmai «Ogles» no jaunā albuma «Par to zēnu, kas sit skārda bungas». Videoklipa filmēšana ilgusi divas dienas.

Laura Mazbērziņa, 04.7.2018
1/69

Foto: Reinis Brūvelis

«Runājot ar draugiem par jauno albumu, gandrīz visi atzīmē – tās «Ogles» gan jums ļoti labi sanākušas. Jāsaka, ka jau ierakstā bija sajūta, ka šeit ir kas vairāk par vidēju albuma skaņdarbu. «Youtube», «Spotify» un citas platformas arī apliecina, ka «Ogles» ir pieprasītākā un klausītākā jaunā albuma dziesma. Tad nu skatīsimies, varbūt mums ir darīšana ar Prāta Vētras jauno laiku Zelta dziesmu fonda jaunpienācēju, ko daudzus gadus ar prieku spēlēsim koncertos,» tā par dziesmu izsakās Renārs Kaupers.

«Šis ir parasts stāsts no mūsu katra dzīves. To varētu nosaukt par simbolisku salīdzinājumu. Meitene no spēles, ko mēs visi pazīstam kā «Cirks», aicina savā dzīvē puisi. Var redzēt, ka meitene ļoti labi un viegli orientējas šajā spēlē, ko sauc par dzīvi, jo «Cirks» ir viņas vide, turpretī puisim iet daudz grūtāk. Viņš kāpj pa trepēm uz augšu, tad krīt lejā, atgriežas uz sākumu un mēģina vēlreiz. Grupa klipā ir kā likteņa «kalpi», kas, metot kauliņus, veido šo cilvēku dzīvi. Jo dzīve ir cirks un cirks ir dzīve,» stāsta Aivars Čivželis, videoklipa režisors.

«Atceros, ka filmēšanas dienā bija neprātīgs aukstums, bet bija jātēlo, ka ārā ir silts. Šis ir viens no mūsu lielbudžeta klipiem, kura tapšanu raksturo milzīga komanda, grandioza uzbūve un konstrukcijas, kas novietotas garāmgājējiem nepieejamā vietā – Rīgas kuģu būvētavas teritorijā. Spriežot pēc komentāriem, neesmu vienīgais, kam patīk,» stāsta Māris Mihelsons, Prāta Vētras taustiņinstrumentālists.

Klipa operators ir Jānis Andrejevs, savukārt producente Kristele Pudāne.

Dziesmai «Ogles» ir arī versijas angļu valodā («Nothing lasts forever») un krievu valodā («Контакты»).

Koncerttūres atklāšanas koncerts ierasti notiks Prāta Vētras dzimtajā pilsētā Jelgavā, Lielupes pļavā, pretī Jelgavas pilij, bet Valmierā, ņemot vērā lielo apmeklētāju skaitu iepriekšējās tūres koncertā Pauku priedēs, 2018. gada koncerts notiks plašajās Dīvaliņa pļavās, Valmieras centrā. Pēc 6 gadu pārtraukuma Prāta Vētra piestās arī Latgalē.

Lielais noslēguma koncerts norisināsies Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, kur iepriekš tika uzstādīts apmeklējuma rekords - 45 000 skatītāji.

««Skārda bungu» tūrei gatavojamies jau kopš pagājušās vasaras - sākām pārrunas ar iespējamām norises vietām, organizējām biļešu tirdzniecību, plānojām kampaņas. Tuvojoties pirmajam koncertam, mēģinājumu garfiks kļūst intensīvāks – tajos piedalās ne tikai grupa, bet arī pieaicinātie mūziķi. «Skārda bungu» tūres koncerti būs īpaši ar to, ka daudzos no ekrānos redzamajiem, īpaši šiem koncertiem veidotajiem videomateriāliem ir filmējušies paši Prāta Vētras puiši. Nedēļā pirms Jelgavas koncerta visas koncerta veidošanā iesaistītās puses sanāks kopā vienā telpā un taps ļoti reālistisks skatuves modelis mēģinājuma vajadzībām, lai mūziķi aprastu ar skatuves izmēriem, īpatnībām, lai dzīvē redzētu, kā datorā izveidotā gaismu programma un video saturs sadzīvo ar dziesmām. Gatavošanās noslēgsies ar ģenereālmēģinājumu piektdienas vakarā – dienu pirms pirmā koncerta,» stāsta Aija Auškāpa, Prāta Vētras direktore.

Šobrīd Prāta Vētra prognozē, ka koncertus apmeklēs ap 100 000 skatītāju.

21.jūlijā sāksies Prāta Vētras «Skārda bungu» tūre un tā norisināsies piecās Latvijas pilsētās – Jelgavā (21.jūlijā), Valmierā (28.jūlijā), Ventspilī (3.augustā), Daugavpilī (11.augustā) un Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē (17.augustā).

Tevi varētu interesēt

Par godu Latvijas 100-gadei, Latvijas uzņēmēji un mūziķi ir apvienojušies, lai veiktu...

Vai ir vēl kāds labāks veids par prāta vētru, kā tikt pie...

Vairāk nekā 23 000 skatītāju nedēļas nogalē Jelgavā apmeklēja pirmo no četriem...

Sestdien, 25. jūlijā, grupa Prāta vētra ar koncertu pļavā pretī Jelgavas pilij...

Grupas Prāta vētra koncerttūre 7 soļi svaiga gaisa apdrošināta 1 miljona eiro...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

«Šī ideja aizsākās pirms aptuveni trīs, četriem gadiem, es sapratu, ka mani...

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien, 30.jūnijā notika ASV Neatkarības 242. Gadadienas...

Šogad pirmo reizi tiks piemērots likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām»...

Ar dažādām diskusijām un pasākumiem noslēdzies Sarunu festivāls LAMPA, kas Cēsu pils...

Rīgā svētdienas vakarā noslēdzās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku...

Shortcut piedāvājumu papildina jaunākās latviešu filmas...

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

Nosaukti 50 labākie restorāni pasaulē 2018.gadā, raksta Business Insider....

Tūrisma uzņēmums The Latvian Element piedāvā ekstravagantas vakariņas koku galotnēs, 10 metru...

Engurē, «O Yachts» ražotnē ūdenī ielaists uzņēmuma vēsturē līdz šim lielākais 18,5...