FOTO: Prāta Vētra mūzikas biznesā kopš 1989. gada

2018. gada 10. jūlijs plkst. 11:48
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Prāta Vētrai jau daudzus gadus ir izdevies noturēties Latvijas populārāko un pieprasītāko grupu sarakstā. Raksta galerijā piedāvājam foto atskatu uz to, kā grupa, kura pirmsākumos spēlēja skolu aktu zālēs, ir strauji augusi un attīstījusies.

Neilgi pirms Skārda bungu tūres sākuma, kas plānots 21. jūlijā Jelgavā, Prāta Vētra šobrīd aktīvi strādā pie jaunā albuma «Par to zēnu, kas sit skārda bungas» dziesmu videoklipu filmēšanas, biznesa portālam db.lv stāsta grupas menedžere Aija Auškāpa. Videoklipu izmaksas esot ļoti dažādas, un tās ir atkarīgas no idejas, kuru tiek plānots īstenot. «Mūsdienās ļoti labas kvalitātes attēlu iespējams uzņemt ar viedtālruni, taču, ja vēlamies filmēt ar profesionālu aparatūru un piesaistīt operatoru ar kino kameru, «uzlikt» mazliet apgaismojuma un pēc tam samontēt klipu, tad klipa budžets jau ir 5000 eiro un vairāk. Tālāk izmaksas aug atkarībā no idejas sarežģītības, filmēšanas vietas, laika un ilguma, iesaistīto personu skaita, dekorāciju izmaksām un citiem faktoriem. Lielākais budžets ir bijis klipam dziesmai «Thunder without rain» 2005. gadā, kura izmaksas bija 40 000 latu,» viņa atklāj.

Visi Prāta Vētras ieraksti saskaņā ar pārdošanas rezultātiem ir sasnieguši vismaz platīna statusu. «Esam šajā biznesā jau gandrīz 30 gadus un CD kā ieraksta nesējs pa šo laiku ir vispirms radies un izkonkurējis plates, kasetes, tad piedzīvojis savus ziedu laikus, bet šobrīd piekāpjas digitālās straumēšanas un lejupielādes priekšā,» stāsta A. Auškāpa.

Viņa uzsver, ka Prāta Vētra nevar nosaukt mūzikas industrijas ēnas puses, jo tas, ko viņi dara, sniedz gandarījumu un prieku. «Ja nu kaut kas jāsaka, tad varbūt vienīgi tas, ka pārsvarā strādājam tad, kad citi atpūšas. Toties varam atpūsties tad, kad citi strādā,» viņa saka.

Prāta Vētra ir starptautiski pazīstama kā Brainstorm. Grupa tika izveidota 1989. gadā Jelgavā, Latvijā. Grupā muzicē Renārs Kaupers (solists), Jānis Jubalts (ģitāra), Māris Mihelsons (taustiņinstrumenti) un Kaspars Roga (bungas). Grupas piektais dalībnieks Gundars Mauševics (basģitāra) gāja bojā autoavārijā 2004. gada 23. maijā. Kopš 2010. gada grupā basģitāru spēlē Ingars Viļums.

Mums kā biznesa portālam jāuzsver fakts, ka Prāta Vētras dalībnieki iesaistījušies arī uzņēmējdarbībā. Tā, piemēram, K. Rogam kopā ar Donu un Ģirtu Upīti pieder «Engure cafe» un «KAFFF» Engurē. Visi četri Prāta Vētras dalībnieki ir līdzīpašnieki uzņēmumā SIA «Mītavas alus». Savukārt, R. Kaupers aktīvi darbojas Imanta Ziedoņa fondā «Viegli».

Plašāk par grupas Prāta Vētra vēsturi lasi un vēsturiskās fotogrāfijas skaties raksta galerijā!

Tev varētu interesēt:

Kaupers par jauno dziesmu: «Šeit ir kas vairāk par vidēju albuma skaņdarbu»
Ekskluzīvi DB: Pieprasītākās Latvijas grupas, mūziķi un to honorāri

Dalies ar šo rakstu