Jaunākais izdevums

Mūžībā aizgājis ASV tehnoloģiju kompānijas Apple bijušais vadītājs un līdzdibinātājs Stīvs Džobss (Steve Jobs). Viņam bija 56 gadi, ziņo BBC.

«Stīva mirdzums, kaisle un enerģija bija avots neskaitāmām inovācijām, kas bagātina un uzlabo visu mūsu dzīvi. Stīva dēļ pasaule ir nesalīdzināmi labāka,» teikts Apple paziņojumā.

Džobss jau 2004. gadā atklāja, ka ir slims ar aizkuņģa dziedzera vēzi, un piecus gadus vēlāk viņam tika veikta aknu transplantācija.

Microsoft boss Bils Geitss jau paudis viedokli, ka Džobsa «milzīgo ietekmi jutīs vēl daudzas paaudzes».

Labus vārdus Apple līdzdibinātājam veltījis arī ASV prezidents Baraks Obama: «Mišela un es esam apbēdināti, uzzinot par Stīva Džobsa aiziešanu. Stīvs bija starp diženākajiem Amerikas novatoriem - pietiekami drosmīgs, lai domātu citādāk, pietiekami pašpārliecināts, lai ticētu, ka var mainīt pasauli, un pietiekami talantīgs, lai to izdarītu.»

Savukārt Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs paziņojis, ka Amerika zaudējusi ģēniju, kurš paliks atmiņā kopā ar Edisonu un Einšteinu.

Džobss miris neilgi pēc tam, kad Apple prezentēja savu jaunāko iPhone 4S modeli.

Janvārī veselības dēļ viņš devās atvaļinājumā, bet augustā atkāpās no vadītāja amata, nododot savus pienākumus Timam Kukam.

Apple, kuras tirgus vērtība ir 351 miljards ASV dolāru, šobrīd ir pasaulē vērtīgākā tehnoloģiju kompānija. Vērtīgāks ir tikai naftas gigants Exxon Mobil.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apple līdera Stīva Džobsa nāve draud kompānijai ar pozīciju vājināšanos tehnoloģiju nozarē, ko varētu izmantot konkurenti, piemēram, Samsung, Google un Microsoft.

«Apple rīcībā vairs nav tikpat radoša un ambicioza cilvēka, kāds bija S. Džobss. Tā bija Džobsa Apple, nevis Apple Džobss,» tā par S. Džobsa nāvi izsakās aģentūras Reuters aptaujātie nozares eksperti, norādot, ka Apple visai iespējams zaudēs savu inovatīvo garu, ko ātri vien steigs izmantot konkurenti.

Shinoyoung Securities tehnoloģiju analītiķis Lī Sung Vo (Lee Seung-woo) uzskata, ka Apple ir mainījusi nozari, un tās ietekme bez S. Džobsa pazudīs. «Džobsa vadībā Apple apvienoja segmentēto IT nozari vienā lielā patērētāju tirgū,» norāda Lī. «Bez Džobsa Apple konkurentiem, piemēram, Google, Samsung, Microsoft un Facebook ir iespēja ieņemt kompānijas vietu un tie arī to darīs».

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Papildināts - Apple boss Stīvs Džobss atkāpies no amata

Lelde Petrāne, Gunta Kursiša, 25.08.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apple dibinātājs Stīvs Džobss (Steve Jobs) ir atkāpies no tehnoloģiju giganta vadītāja amata, ziņo BBC.

Viņu amatā aizstās izpilddirektors Tims Kuks (Tim Cook).

S. Džobss, kuram ir nopietnas veselības problēmas, norādīja, ka viņš vairs nevar pildīt savus vadītāja pienākumus un piepildīt uz viņu liktās cerības. Īsā vēstulē uzņēmuma valdei S. Džobss pavēstīja, ka «viņš vienmēr ir teicis – ja pienāks tāda diena, kad viņš vairs nevarēs pilnā mērā pildīt Apple vadītāja amata pienākumus, viņš būs pirmais, kas par to pavēstīs». «Ar nožēlu paziņoju, ka tā diena ir pienākusi, un tagad es atsakos no kompānijas vadītāja amata,» paziņojis Apple dibinātājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apple līdzdibinātājs Stīvs Džobss jau 1984. gadā, kad Apple nāca klajā ar Macintosh personālo datoru, apsvēris mobilā tālruņa izgatavošanu ar kompānijas zīmolu, atklājis bijušais tehnoloģiju giganta izpilddirektors Džons Skullejs (John Sculley).

«Es atceros, ka mēs pie Mac tālruņiem strādājām 1984. gada nogalē. Stīvs jau tobrīd domāja par šādiem produktiem,» sarunā ar CNBC sacīja Dž. Skullejs. «Viņš mēdza sacīt, ka svarīgākās lietas nav tās, kuras tiek ražotas, bet gan tādas, kuras netiek. Viņš stingri iestājās par [tehnoloģiju] vienkāršošanu,» atzina bijušais Apple izpilddirektors.

Viņš arī norādīja, ka lētāku produktu izstrāde nav uzskatāma par atteikšanos no S. Džobsa vīzijas. «Es neuzskatu, ka nākšana klajā ar plašāku produktu klāstu ir kompromisa meklēšana. Es nedomāju, ka viņi ķersies pie simts dolārus vērtiem viedtālruņiem. Esmu pārliecināts, un to arī apstiprina mani avoti, ka viņi uzlabos savus galvenos produktus,» sacīja Dž. Skullejs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Stīvs Džobss rakstniekam, kas sagatavoja viņa biogrāfiju, pavēstījis, ka vēlas iznīcināt Google radīto operētājsistēmu Android un, lai to panāktu, viņš ziedos visu kompānijas Apple naudu un, ja tas būs nepieciešams, arī savu pēdējo elpas vilcienu, raksta BBC.

Pilns saturs, kurā Apple nu jau mūžībā aizgājušais līdzdibinātājs pauž savu niknumu pret Google izstrādāto operētājsistēmu, tiks atklāts gaidāmajā S. Džobsa biogrāfijā. Tās autoram Valteram Īzaksonam (Water Isaacson) Apple līdzdibinātājs atklāj, ka viņš uzskata Android līdzību Apple izstrādātajai iOS operētājsistēmai par «grandiozu zādzību».

Patlaban Apple tiesājas ar vairākiem viedtālruņu ražotājiem, kas darbojas ar Android operētājsistēmu.

Saskaņā ar V. Īzaksona grāmatu, kuras izdevējs būs Asociated Press, S. Džobss ir teicis: «Es iznīcināšu Android, jo tas ir zagts produkts. Par to esmu gatavs uzsākt kodoltermālo karu.» Grāmatā Apple līdzdibinātājs citēts, sakot: «Es cīnīšos līdz pēdējam elpas vilcienam un iztērēšu katru Apple peniju no tā 40 miljardu bagātībām, lai cīnītos par savu taisnību.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Google šefs: Džobss ir bijis vislabākais vadītājs

Gunta Kursiša, 02.09.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Stīvs Džobss «iespējams, ir bijis vislabākais uzņēmuma vadītājs pēdējo 50-100 gadu laikā», norādījis Google priekšsēdētājs Ēriks Šmits, vēsta BBC.

Ē. Šmits, kas agrāk darbojies arī Apple valdē, tehnoloģiju konferencē norādīja, ka S. Džobss savas darbības laikā Apple ir padarījis par spēcīgu kompāniju pat divreiz. Google vadītājs komentārus sniedza salesforce.com Dreamforce konferencē.

S. Džobss vadīja Apple no septiņdesmito gadu beigām līdz 1985. gadam un atgriezās kompānijā 1997. gadā, uzsākot personālos datorus iMac pārdošanu. S. Džobss pameta kompāniju astoņdesmitajos gados, jo nespēja vienoties par Apple nākotnes vīziju ar saviem kolēģiem. Kopš S. Džobsa atgriešanās kompānijā Apple, tā iepazīstināja pasauli ar iPod, iPad, iPhone, kas kompānijai sniedza «milzu ieņēmumus». Augusta sākumā uzņēmums kļuva par vērtīgāko ASV kompāniju, pārspējot ilggadējo līeri un naftas milzi Exxon.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV Federālā apgabaltiesa aizliegusi Samsung planšetdatoru Galaxy Tab 10.1 tirgošanu ASV, kamēr tā sniegs galīgo lēmumu Apple un Samsung «patentu karā», vēsta pasaules mediji.

Jau vairākkārt vēstīts, ka ASV tehnoloģiju milzis Apple sūdzējies, ka Samsung pārkāpusi kompānijas patentu tiesības, kopējot tās populāro ierīci iPad. Daudzi nozares analītiķi sāncenšu Samsung planšetdatoru uzskata par lielāko Apple iPad konkurentu.

«Samsung ir tiesības konkurēt tirgū, tomēr kompānijai nav tiesību to darīt negodīgā ceļā, iepludinot tirgū «pārkāpjošus» produktus,» norādīja ASV Federālā apgabala tiesnese Lūsija Koha (Lucy Koh). Iepriekš viņa gan noraidīja Apple prasību Galaxy planšetdatoru aizliegumam, tomēr Federālā Apelāciju tiesa ieteica viņai šo lēmumu vēlreiz apdomāt.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apple līdzdibinātājs un bijušais vadītājs Stīvs Džobss atstājis kompānijai dažādu produktu iestrādes, tostarp nākošās paaudzes iPhone viedtālruņu sērijai un iPad planšetdatoriem.

Neskatoties uz savu slimību – S. Džobss strādājis pie jaunām iPod, iPad, iPhone un MacBook versijām, kā arī pārraudzījis iCloud projektu, raksta Daily Mail.

Stīvs Džobss esot bijis norūpējies, ka kompānija pēc viņa nāves varētu sākt stagnēt, tāpēc veltījis pēdējo gadu savas dzīves, lai izstrādātu Apple nākotnes darbības plānus, vēsta medijs.

Tāpat S. Džobss daudz laika veltījis jaunā Apple tehnoloģiskā centra projekta izstrādāšanai, kurš paredzēts Kalifornijā.

Ziņas par S. Džobsa nākotnes plānošanu analītiķus nepārsteidz. Kā laikrakstam Boston Herald norādīja Karls Hūvijs (Carl Howe), Yankee Group’s patērētāju izpētes grupas vadītājs, tad, piemēram, iPad dizains jau bijis izstrādāts 2004. gadā, lai arī pati ierīce tirgū parādījās tikai pērn.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Māja, kurā jaunietis Stīvs Džobss (Steve Jobs) radīja pirmo Apple datoru, drīzumā varētu kļūt par aizsargātu vēsturisko vietu, ziņo CNN.

Septiņu locekļu Los Altos Vēsturnieku komisija vienstāvīgajai, rančo stila mājai ieplānojusi veikt «vēsturisku īpašuma novērtējumu».

Ja tas tiks apstiprināts, māja Los Altos, Kalifornijā būs jāsaglabā.

Dzobss uz šo māju pārcēlās kopā ar audžuvecākiem un dzīvoja tur vidusskolas laikā. Mājas garāžā viņš un Stīvs Vozniaks, kuru viņš satika vidusskolā, uzmeistaroja pirmos 50 Apple 1 datorus, kas tika pārdoti par 500 ASV dolāriem katrs.

Deviņus mēnešus vēlāk - 1977. gadā - oficiāli tika dibināta Apple Computer Co., un tā pārcēla savu darbību uz tuvējo Kupertino.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušā gada 5. oktobrī nomira tehnoloģiju kompānijas Apple bijušais vadītājs un līdzdibinātājs Stīvs Džobss (Steve Jobs), un šodien daudzviet pasaulē notiek viņam veltīti piemiņas pasākumi.

Apple oficiālās mājaslapas speciāli S. Džobsa atcerei izveidotajā sadaļā ar savām domām, pateicību un atmiņām dalījušies vairāk nekā miljons cilvēku, un jauni ieraksti tiek pievienoti ik pēc dažādām sekundēm.

Pilsētā Kupertīno, kurā S. Džobss uzauga un gāja skolā, karogs šodien ir izkārts pusmastā, raksta pasaules mediji.

Jau rakstīts, ka S. Džobss jau 2004. gadā atklāja, ka ir slims ar aizkuņģa dziedzera vēzi, un pēc pieciem gadiem viņam tika veikta aknu transplantācija. Viņš mira neilgi pēc tam, kad Apple prezentēja iPhone 4S. Līdzjūtības vārdus par S. Džobsa aiziešanu pauda gan Microsoft boss Bils Geitss, kurš pauda, ka S. Džobsa ietekmi jutīs vēl daudzas paaudzes, un ASV prezidents Baraks Obama, kas S. Džobsu nodēvēja par vienu no dižākajiem Amerikas novatoriem, kā arī daudzi citi ietekmīgi cilvēki.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Apple priekšsēdētājs turpmāk būs bioķīmiķis

Jānis Rancāns, 16.11.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par pasaules vērtīgākās tehnoloģiju kompānijas Apple priekšsēdētāju kļuvis viens no kompānijas ilglaicīgajiem direktoriem – Artūrs Levinsons (Arthur Levinson).

Apple priekšsēdētāja postenis kļuva brīvs, kad oktobra sākumā mūžībā aizgāja kompānijas līdzdibinātājs Stīvs Džobss. A. Levinsons ir arī bioķīmijas uzņēmuma Genentech vadītājs, kā arī vairākus gadus bijis Apple direktoru padomē.

Kompānija Apple direktoru padomē arī iecēlusi Disney izpilddirektoru Robertu Igeru (Robert Iger). «Apple vienmēr ir pievērsusi lielu uzmanību inovācijām, un tāpēc es jūtos ļoti lepns, ka varu būt daļa no tās,» norāda A. Levinsons.

Apple ilgu laiku nebija oficiāla priekšsēdētāja. Kompānijas izpilddirektors Stīvs Džobss tika uzskatīts arī par neoficiālu priekšsēdētāju, jo viņam bija faktiski tādas pašas tiesības kā priekšsēdētājam. S. Džobss par oficiālu Apple priekšsēdētāju kļuva augustā, kad slimības dēļ bija spiests atkāpties no kompānijas izpilddirektora posteņa.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ tehnoloģiju kompānija Apple izziņojusi datumu paredzētajai iPhone 5 prezentācijai. Tā notiks nākamnedēļ – 4. oktobrī.

Šis būs pirmais Apple produkts, kas plašākai sabiedrībai tiks prezentēts pēc tam, kad veselības traucējumu dēļ no kompānijas vadītāja amata atkāpās Stīvs Džobss. Līdz ar viņa atkāpšanos šo amatu ieņēmis Apple iepriekšējais izpilddirektors Tims Kuks, un S. Džobss paliks tikai Apple valdē. Jāsaka, ka T. Kuks nepelna ne tuvu tik lielu Volstrītas uzticību kā S. Džobss, jo tiek apšaubīta Kuka spēja izsapņot jaunus, elegantus un patērētājiem tīkamus produktus.

Jāpiebilst, ka Apple akcijas cena NASDAQ biržā, neskatoties uz samērā slikto akciju tirgu sniegumu, šomēnes ir palielinājusies par 2,2%

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tims Kuks: neesmu nākamais Džobss

Gunta Kursiša, 30.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Apple jaunais izpilddirektors Tims Kuks (Tim Cook) savā pirmajā tiešraides intervijā norādījis, ka viņš necenšas būt «nākamais Stīvs Džobss», vēsta BBC.

«Stīvs bija sapņotājs. Mana loma nekad nav bijusi viņu aizvietot. Viņš bija oriģināls,» norādīja T. Kuks.

Tiešraides intervijā Wall Street Journal ikgadējā All Things Digital konferencē jautāts par iespējamo Facebook integrāciju iTunes vai iPhone, viņš norādīja, ka «mūsu attiecības ir labas un es domāju, ka mēs varēsim sadarboties ar Facebook vairāk», gan neatklājot konkrētus plānus.

Tāpat T. Kuks uzsvēra intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumu. Viņš noliedza, ka Apple un Samsung «patentu karš» aizkavētu jaunu inovāciju radīšanu un ieviešanu, un uzvēra - «mēs nevaram ieguldīt visu savu enerģiju un rūpes zīmējuma pabeigšanā, lai zem tā parakstītos kāds cits».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple aizvadītā gada pēdējo ceturksni noslēgusi ar peļņu 13,1 miljarda ASV dolāru apmērā, kā arī minētajā laikā spējusi par 28% audzēt iPhone un par 48% iPad pārdošanas apjomus.

Tomēr šādi rezultāti izraisījuši investoru vilšanos, kuri bija cerējuši uz augstāku un straujāku peļņas kāpumu. Salīdzinot ar gadu iepriekš, Apple peļņa augusi tikai par nepilnu vienu miljardu ASV dolāru.

Investoru satraukums veicinājis Apple akciju kritumu. Trešdien Apple akcijas vērtība bija samazinājusies līdz 461,3 ASV dolāriem, kas ir kritums 34% apmērā, kopš aizvadītā gada septembra, kad Apple akciju vērtība bija pārsniegusi 700 dolāru atzīmi.

Akciju kritums ceturtdien, pirms regulārās biržas tirdzniecības sesijas sākuma, «noslaucījis» 54,9 miljardus ASV dolārus no Apple tirgus vērtības. Kopš septembra Apple akciju tirgus kapitalizācija samazinājusies par 175 miljardiem ASV dolāru. Tas nozīmē, ka Apple drīzumā varētu zaudēt savu pasaules vērtīgākās kompānijas statusu. Apple tuvākā sekotāja Exxon Mobil Corp. tirgus vērtība trešdien bija 413,5 miljardi ASV dolāri, savukārt Apple – 482,7 miljardi ASV dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Par 650 tūkstošiem pārdod 1976. gada Apple datoru

Gunta Kursiša, 27.05.2013

Apple 1 dators, kas tika pārdots izsolē 2012. gada novembrī par aptuveni 490 tūkst. eiro.

Foto avots: breker.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izsolē Vācijā par aptuveni 650 tūkstošiem ASV dolāru jeb vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro pārdots oriģināls Apple 1 dators, ko Apple kompānijas līdzdibinātāji Stīvs Džobss (Steve Jobs) un Stīvs Vozniaks (Steve Wozniak) uzbūvējuši S. Džobsa vecāku garāžā, vēsta pasaules mediji.

Izsolītais dators bijis viens no pirmajiem 50 Apple datoriem, ko radījuši Apple līdzdibinātāji, turklāt tas ir viens no sešiem pirmajiem Apple datoriem, kas patlaban vēl ir darba kārtībā, ziņo BBC.

Datora mātesplati ir parakstījis S. Vozniaks, tāpat dators izsolīts kopā ar oriģinālo monitoru, kasešu atskaņotāju un klaviatūru. Datora dokumentāciju parakstījis S. Džobss.

Vienu no Apple pirmajiem ražojumiem iegādājies kāds anonīms pircējs no Āzijas. Izsole, kurā dators pārdots, norisinājās sestdien, 25. maijā, Ķelnē.

Pērn Apple 1 modeļa dators tika pārdots par 633 tūkstošiem ASV dolāru jeb aptuveni 490 tūkstošiem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sabiedrība

Laikraksts Neatkarīgā Lemberga ideju par jaunu valūtu salīdzina ar Džobsa paveikto

Lelde Petrāne, 12.10.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Ventspils mērs Aivars Lembergs pieteicis ideju ieviest Ventspilī savu lokālo valūtu - ventus. Lai gan pati ideja nav diez ko oriģināla, jo pasaulē darbojas vairāk nekā 2500 lokālo valūtu, Latvijas apstākļiem tā ir visnotaļ inovatīva. Vēl nav zināmas šīs idejas detaļas, taču sabiedrības reakcija uz šo priekšlikumu jau rāda vienu no mūsu grūtību cēloņiem. Proti, neiecietīgu attieksmi pret visu jauno, neparasto,» tā šodien laikrakstā Neatkarīgā raksta žurnālists Bens Latkovskis.

Viņš atgādina, ka «pirmā reakcija uz Lemberga priekšlikumu pārsvarā bija nievīga un pat izsmejoša. Finanšu ministrs publiski brīnījās, ka neesot taču 1. aprīlis. Latvijas Banka augstprātīgi pavēstīja, ka varot jau arī ar konfekšu Gotiņa papīriņiem mainīties, jo Latvijas likumi to neaizliedzot. Mūsu centrālās bankas vadītāji labi zina, ka šādam solim ir loģisks ekonomiskais pamats un līdzīgu risinājumu kā krīzes pārvarēšanas instrumentu jau agrāk ir ieteicis pazīstamais ekonomists Jānis Ošlejs».

«Lemberga piedāvājumu var izsmiet un var to atbalstīt, bet Latvijas apstākļos tas nenoliedzami ir inovatīvs,» ir pārliecināts Latkovskis. Viņš norāda: «Nedēļa, kurā Lembergs pieteica šo ideju, pagāja pāragri mirušā kompānijas Apple dibinātāja Stīva Džobsa zīmē. Pasaules mediji atzīmēja viņa paša jaunradi, spēju uztvert citu novatoriskās idejas un tās ieviest dzīvē. Arī Latvijas mediji apbrīnoja Džobsa gatavību iet savu ceļu, nevis soļot ar visiem vienotā ierindā. Tāpēc vēl jo nepatīkamāk, ka Lemberga nestandarta priekšlikums izsauca tik nosodošu reakciju. Diemžēl Latvijā jebkuru netradicionālu risinājumu uztver ar pārlieku piesardzību vai vēl trakāk - ar izsmieklu.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Pieprasa daļu no Apple naudas kaudzes

Jānis Rancāns, 08.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Apple akcionārs Deivids Einhorns pieprasījis kompānijai dividendēs investoriem izmaksāt lielāku daļu no tās rīcībā esošajiem 137 miljardiem dolāru.

Sarunā ar ASV televīzijas kanālu CNBC akcionārs norādīja, ka Apple ievērojot Lielās depresijas laikam atbilstošu mentalitāti, kas rada tendenci uzkrāt finanšu līdzekļus un ievērot piesardzīgu uzņēmējdarbību. D. Einhorns kompāniju iesūdzējis arī tiesā, pieprasot, lai tā saviem akcionāriem izmaksā lielākas dividendes.

Analītiķi norāda, ka investoru uzbrukumi iegadījušies ļoti nepiemērotā brīdī – Apple cīnās ar akciju vērtību kritumu, pieaugošu un agresīvu konkurenci no citiem viedtālruņu ražotājiem un nozarē valdošajām bažām, ka kompānijai neizdodas radīt inovatīvus produktus.

«Tā ir tāda depresīva domāšana. Citiem vārdiem sakot, tāda, kā cilvēkiem, kas savā mūžā piedzīvojuši dažādas traumas un traģēdijas. Apple savā vēsturē ir arī piedzīvojusi traumas, un dažreiz viņi [Apple] domā, ka nekad nebūs pietiekoši daudz naudas,» sacīja D. Einhorns, kurš ir arī investīciju kompānijas Green Light Capital īpašnieks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Apple un Google turpina «šķiršanos» - no iOS 6 pazūd YouTube lietotne

Gunta Kursiša, 07.08.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV tehnoloģiju kompānijas Apple «šķiršanās» no Google tuvojas noslēgumam – šoreiz no jaunākās Apple operētājsistēmas iOS 6 beta versijas pazudusi YouTube lietotne. Kompānija Apple norādījusi, ka šāds solis sperts, jo beidzies YouTube lietojumprogrammas licences termiņš, vēsta betanews.com.

Ziņas par YouTube lietones pazušanu no iOS 6 Beta 4 programmatūras nāk klajā neilgi pēc tam, kad Apple pavēstīja, ka kompānija atteiksies no Google Maps par labu savam piedāvātajam karšu risinājumam.

Abas kompānijas - Apple un Google - cenšas norobežoties viena no otras, jo pēdējā laikā sevišķi pieaugusi uzņēmumu sāncensība viedtālruņu tirgū. Pēdējie dati liecina, ka Google radītā Android sistēma ieguvusi lielāku tirgus daļu nekā Apple iOS. Tāpat jau vēstīts, ka Apple iesaistījusies vairākā stiesvedībās ar tehnoloģiju kompānijām, kuru ražotās ierīces darbojas uz Google radītās Android bāzes, savukārt bijušais Apple vadītājs Stīvs Džobss vēl pirms savas nāves norādījis, ka vēlas «iznīcināt» Android.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulē lielākā tehnoloģiju kompānija Apple paziņojusi par gada rezultātiem, kas rāda tīro peļņu (gada laikā līdz 25. septembrim) 25,9 miljardu ASV dolāru apmērā, ziņo BBC.

Tas ir pieaugums par 85%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Tomēr pat tas nav pietiekami, lai Volstrīta justos apmierināta - samazinājusies kompānijas akciju cena.

BBC raksta, ka vilšanos radījis gada ceturtais ceturksnis, kad netika laisti klajā nozīmīgi jauni produkti.

Šis ir pirmais ziņojums par kompānijas rezultātiem kopš līdzdibinātāja Stīva Džobsa nāves.

Gada ceturtajā ceturksnī Apple pārdevusi 17,1 miljonu tālruņu iPhone, kas bijis pieaugums par 21%, salīdzinot ar atbilstošo laika posmu pērn, un 11,1 miljonu iPad, kas liecina par pieaugumu 166% apmērā.

Tomēr analītiķi jūtas vīlušies, jo bija gaidījuši, ka tiks pārdoti vismaz 20 miljoni iPhone.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Apple līdzdibinātājs Stīvs Džobss vēlējies izvairīties no mobilo telefonu operatoru starpniecības viedtālruņu lietotāju saziņā.

Par to pavēstījis nozares analītiķis un riska kapitāla uzņēmuma Trilogy Partners priekšsēdētājs Džons Stantons, kurš no 2005. līdz 2007. gadam «pavadījis daudz laika kopā ar S. Džobsu».

Analītiķis norāda, ka S. Džobss esot daudz runājis ar to, kā nodrošināt iPhone viedtālruņu tīklu izmantojot Wi-Fi spektru. «Viņš vēlējās aizstāt operatorus. Tā bija daļa no viņa vīzijas,» saka Dž. Stantons.

Tomēr ap 2007. gadu S. Džobss atteicies no šīs idejas un noslēdzis ekskluzīvu līgumu ar ASV operatoru AT&T.

Laikraksts San Francisco Chronicle norāda, ka tas ir interesants ieskats S. Džobsa domāšanas veidā, un šādas idejas varētu no jauna atgriezties saistībā ar iespējamo Apple TV iekārtu ražošanas projektu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Pieci iemesli, kas padara iPhone par kulta preci

Dainis Dembovskis - mobilo sakaru operatora «BITE» tehnoloģiju eksperts, 27.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Funkcionalitāte, ātrdarbība, stabilitāte - ar šīm lietām mēdz lepoties teju ikviens viedtālruņu ražotājs, tomēr tikai daži no zīmoliem iekļūst kulta preču statusā. Kā tehnoloģiju gigantam «Apple» nemainīgi izdodas saglabāt līderpozīcijas?

«iPhone» lietotāji visā pasaulē ar entuziasmu gaida ziņas par jauniem modeļiem, atjauninājumiem vai programmatūras versijām. Arī Latvijā šīm viedierīcēm ir prāvs cienītāju pulks.

Drosme un paļaušanās

Stīvs Džobs iedibināja tradīciju, ka «Apple» inženieri produktus rada, primāri domājot par sevi, tāpēc tiem jābūt īpaši inovatīviem, kvalitatīviem - tādiem, kurus viņi paši gribētu pirkt un lietot.

Interesanti, ka teju visus jaunos programmproduktus «Apple» drosmīgi nodod lietotājiem beta versijās, tā ļaujot viņiem iesaistīties to pilnveidošanā. Piemēram, operētājsistēmas «iOS12» beta versija lietotājiem pieejama jau kopš šā gada jūnija, lai gan oficiālā tās «pirmizrāde» plānota tikai rudenī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viedpulksteņi rada draudus tradicionālajai pulksteņu industrijai

Dažkārt, izvērtējot kādu tendenču ietekmi, vieglāk ir noteikt zaudētājus nekā uzvarētājus. Līdzīgi, runājot par investīcijām tehnoloģiju kompānijās, teicis arī pasaulslavenais investors Vorens Bafets. Proti, leģendārais investors, uzstājoties ar retu lekciju kādā ASV universitātē, norādīja, ka pagājušā gadsimta pirmajā pusē bija faktiski neiespējami pateikt, kura ASV autoražotāja akcijās ieguldījumi varētu būt perspektīvākie. Spēkratu ražotāju un dažādu zīmolu bija pārāk daudz, un bija zināms, ka izdzīvot visi nespēs. Pasakot šo, V. Bafets izmeta asprātīgu padomu, ka tajā brīdī bija skaidrs, ka zaudētāji būs zirgi, un tādēļ investoram vajadzēja «šortot zirgus» (šortošana ir īso pozīciju atvēršana jeb spēlēšana uz vērtspapīru cenu kritumu).

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Papildināta - iPhone 5 dzen Apple jaunās virsotnēs; tehnoloģiju pasaule sajūsmā

Jānis Rancāns, 19.09.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Apple akciju cena pārsniegusi 700 ASV dolāru robežu pēc tam, kad kļuva zināms, ka jaunākā viedtālruņa iPhone 5 rezervāciju skaits pirmajā dienā pārsniedzis divus miljonus.

[Papildināta no 5. līdz 9. rindkopai]

Jaunā viedtālruņa rezervāciju skaits nedēļas nogalē bijis tik milzīgs, ka Apple bija spiesta pat noteikt vēlāku piegādes laiku. «iPhone 5 rezervāciju skaits ievērojami pārsniedza iPhone 4S rekordu. Klientu reakcija bija fenomenāla,» sacīja Apple viceprezidents Filips Šillers (Philip Schiller).

Savukārt tirgus analītiķu kompānija Baird Equity Research prognozē, ka Apple, visticamāk, pirmajās trijās dienās būs izdevies pārdot vairāk nekā piecus miljonus iPhone 5.

Milzīgā iPhone 5 popularitāte likusi Apple akciju vērtībai sasniegt galvu reibinošus augstumus. Trešdienas pēcpusdienā Apple akciju vērtība pārsniedza 701 ASV dolārus, uzkāpjot līdz 701,91 ASV dolāram.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tele2 piedāvā jauno iPad; LMT konkurentu nodēvē par zema līmeņa e-veikalu

Sanita Igaune, 19.04.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai gan pirms pāris dienām bija informācija, ka jaunākais Apple planšetdators iPad Latvijā būs pieejams sākot no 27.aprīļa, mobilo sakaru operators Tele2 šo modeli saviem klientiem Latvijā piedāvā iegādāties no aprīļa sākuma, DB apliecina Tele2 sabiedrisko attiecību konsultante Egita Māliņa.

Tas skaidrojams ar to, ka Tele2 iegādājas jauno iPad valstīs, kur tas ir jau pieejams.

Lai arī planšetdators vairāk tiek uztverts kā ierīce personīgai lietošanai, kuras pamatfunkcija ir izklaide, Latvijā par jaunāko iPad vislielāko interesi izrāda tieši uzņēmumi, secinājis Tele2, tomēr precīzus pārdošanas apmērus operators nesniedz.

«Mūsuprāt tieši planšetdatoru segmentam ir lielākais tirgus potenciāls gan pasaulē kopumā, gan Latvijā. Lai arī pašlaik Latvijā tos lieto mazāk kā 1% iedzīvotāju, redzam, ka interese pakāpeniski pieaug gan no uzņēmumu, gan iedzīvotāju puses. Pieaugošais pieprasījums pēc planšetdatoriem ir skaidrojams gan ar mobilā interneta lietotāju skaita pieaugumu, gan pieejamākām cenām. Kopumā planšetdatoru lietošanā pieredzēsim līdzīgas izmaiņas kā mobilo telefonu jomā, kurā viedtelefons no ekskluzīva produkta ir kļuvis par plaša patēriņa preci,» DB skaidro Tele2 komercdirektors Jānis Spoģis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kompānijas Apple un Microsoft noslēgušas slepenu vienošanās netiesāties par viedtālruņu patentu pārkāpumiem, pavēstījis Apple Patentu licencēšanas un stratēģijas nodaļas vadītājs Boriss Tekslers.

Kalifornijā notiekošajā tiesas prāvā starp kompānijām Samsung un Apple, kuras viena otru apsūdz patentu pārkāpumos, B. Tekslers pastāstīja, ka Apple un Microsoft noslēgušas savstarpēju patentu licencēšanas līgumu, kurā iekļauts noteikums, ka Microsoft ierīces nedrīkst izskatīties līdzīgas iPhone, vēsta Reuters.

Līdzīgu darījumu Apple piedāvājusi arī Samsung. Db.lv jau vēstīja, ka ASV tehnoloģiju kompānijas Apple dibinātājs un vadītājs Stīvs Džobss 2010. gadā ticies ar Samsung izpilddirektoriem, lai pārrunātu Galaxy viedtālruņa līdzību iPhone un aicinātu dienvidkorejiešus noslēgt licencēšanas līgumu, iepriekš sacīja B. Tekslers.

Komentāri

Pievienot komentāru