Mogo Finance piesaista 23,3 miljonu eiro mezanīna kapitāla 

Darbības paplašināšanai Mezzanine Management ir piešķīris 23,3 miljonus eiro mezanīna finansējuma auto nebanku kreditēšanas uzņēmumam Mogo Finance, kurš strādā visās trīs Baltijas valstīs un Gruzijā, informē Mogo Finance pārstāvji.

Žanete Hāka, 12.6.2015

Darījums finansēts Accession Mezzanine Capital III fonda ietvaros, kas ir Mezzanine Management trešais investīciju portfelis. Starp fonda investoriem ir arī tādi uzticami institucionālie investori kā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un Eiropas Investīciju fonds.

Finansējums piešķirts konkrētam mērķim – Mogo darbības paplašināšanai Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona valstīs. Šobrīd Mogo ir tirgus līderis Baltijas valstīs ar aizdevumu portfeli, kurš pārsniedz 38 miljonus eiro. Kopš darbības uzsākšanas 2012. gadā uzņēmums ir piešķīris finansējumu pret 20 tūkstošiem automašīnu, un tas nodarbina vairāk nekā 200 darbinieku. Pašlaik Mogo strādā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Gruzijā, bet sadarbībā ar Mezzanine Management plāno paplašināt uzņēmuma darbību arī citās valstīs. Mērķis ir dažos nākamajos gados padarīt Mogo par vadošo auto nebanku kreditēšanas uzņēmumu plašākā Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā.

Mezzanine Management līdzdibinātājs Francs Horhagers uzsver: «Mēs pastāvīgi vērtējam tirgus iespējas un redzam, ka pēdējos gados Baltijas valstis ir kļuvušas pievilcīgākas, un tāpēc tur vērojama arī augstāka aktivitāte. Ekonomikas attīstība šajā reģionā ir padarījusi to mums interesantāku. To apliecina arī mūsu divi darījumi četru mēnešu laikā. Pēdējais no tiem – darījums ar Mogo – ir nozarē, kuru mēs labi pārzinām, jo iepriekš esam atbalstījuši Masterlease Polijā. Mēs ticam, ka mūsu pieredze šajā segmentā apvienojumā ar Mogo spēcīgo vadības komandu nozīmē to, ka mēs varam labi sadarboties, lai sasniegtu ambiciozos uzņēmējdarbības izaugsmes mērķus.»

Mezzanine Management konsultēja Deloitte, kā arī juridiskais birojs Norton Rose Fulbright, Tark Sutkiene, Arendt&Medernach un DLA Piper.

Mogo konsultēja Porta Finance un juridiskais birojs Eversheds Bitāns.

Mezzanine Management ir Accession Mezzanine Capital fondu grupas vienīgais konsultants, kura kopējie aktīvi pārsniedz pusmiljardu eiro. Uzņēmums darbojas Centrāleiropā un Austrumeiropā kopš 2001. gada ar birojiem Vīnē, Varšavā, Bukarestē, Budapeštā un Kijevā. Fonda investīciju portfelis ir ļoti dažāds un sastāv no vairāk nekā 40 darījumiem vairāk nekā 10 valstīs Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā. Fondu atbalsta tādi investori kā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un Eiropas Investīciju fonds.

 

No šīs sadaļas

Apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company SE par ugunsgrēka radītām sekām...

Gaļas ražotāja Forevers uzjundītais skandāls 
rezultējies saprotamākos pārtikas produktu...

Ceturtdien Finanšu ministrijā (FM) notika ikgadējā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas...

AS Mogo pagarina līguma parakstīšanas gala termiņu līdz šā gada 31.jūlijam iespējai...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu izsniegt licenci divām...

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ceturtdien, 11.jūnijā, neatbalstīja ierosinājumu...

Saeima ceturtdien, 11.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus nodokļu...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome izsniegusi licences apdrošināšanas...

Kā rāda Swedbank dati, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, 2015.gada pirmajos...

Sākot ar 3. jūliju līdzšinējā SEB bankas Latvijā valdes priekšsēdētāja vietniece...