Saldo

Muitas normatīvajos aktos noteikto deklarāciju varēs iesniegt elektroniski

Elīna Pankovska, 15.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Plānots, ka turpmāk muitas normatīvajos aktos noteikto deklarāciju varēs iesniegt tikai elektroniski. Tādējādi tiks samazināts administratīvais slogs komersantiem. To paredz Ministru kabineta sēdē apstiprinātie noteikumi.

Līdz šā gada beigām tiek plānots aizstāt līdz šim importa muitas procedūru formēšanai izmantoto deklarēšanas sistēmu ASYCUDA++ ar jaunu Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmu (EMDAS), tādējādi nodrošinot komersantiem vienotu piekļuvi visa veida muitas deklarācijas iesniegšanai.

Lai elektroniski iesniegtu muitas deklarācijas, personai jānoslēdz līgums ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Līgums nav jāslēdz, ja persona muitas deklarācijas iesniedz parakstītas ar drošu elektronisko parakstu saskaņā ar Elektronisko dokumentu likumu.

Muitas deklarācijas iesniedz un paraksta elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Par parakstītām uzskata arī tās elektroniski iesniegtās muitas deklarācijas, ko fiziska persona iesniegusi elektroniskās deklarēšanas sistēmā, izmantojot portālā latvija.lv personas autentifikācijai pieejamos līdzekļus. Normas, kas attiecas uz dokumentu uzglabāšanu papīra formātā netiks mainītas, informē Finanšu ministrija.

Komentāri

Pievienot komentāru