Ražošana

Nepietiekamās investoru intereses dēļ atcelta Latvijas naftas izsole

Gunta Kursiša, 29.11.2013

Foto: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noteiktajā termiņā un kārtībā uz maksātnespējīgās privatizējamās akciju sabiedrības Latvijas nafta akciju paketes izsoli apliecinājumu iesniedza viens pretendents. Šādā gadījumā saskaņā ar privatizācijas noteikumiem izsole netiek rīkota, Db.lv uzzināja Privatizācijas aģentūrā (PA).

Izsole bija paredzēta šodien, 29. novembrī, plkst 15.

Jāatgādina, ka izsolē paredzēts pārdot vienā paketē 300 tūkstošus Latvijas naftas akciju jeb 100% uzņēmuma pamatkapitāla. Izsoles sākuma cena noteikta viena lata apmērā. Tāpat noteikts, ka uzņēmuma pircējam būs jāpārņem uzņēmuma saistības, kas uz 2012.gada 31.decembri bija 12,71 miljons latu. Lielākie uzņēmuma kreditori ir Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Saskaņā ar MPAS Latvijas nafta privatizācijas noteikumiem viena pretendenta gadījumā izsole netiek rīkota, un PA valde lemj par pretendenta atbilstību privatizācijas noteikumos izvirzītajām prasībām un par tā apstiprināšanu par akciju paketes pircēju.

PA valde par MPAS Latvijas nafta akciju paketes privatizācijas pretendentu plāno lemt nākamnedēļ, Db.lv informēja PA pārstāvis Guntis Kārkliņš.

Informācija par pretendentu tiks sniegta pēc PA valdes lēmuma pieņemšanas.

PA veica apjomīgu darbu, lai potenciālie investori varētu uzzināt par MPAS Latvijas nafta akciju paketes privatizācijas iespējām, kā arī iepazīties ar privatizācijas noteikumiem un citu informāciju par objektu, norādījusi PA Komercdarbības dienesta galvenā projekta vadītāja Daina Prūse.

«Informācija par privatizācijas noteikumu apstiprināšanu un pieteikšanos izsolei tika publicēta vairākos preses izdevumos, Rīgas Domes mājaslapā, PA mājaslapā bija iespējams iepazīties ar privatizācijas noteikumiem un tiem pievienoto informāciju. Tika informētas degvielas tirgotāju nozares asociācijas un tika organizēta speciāla prezentācija ieinteresētajām personām,» skaidroja D. Prūse.

«Noslēdzoties apliecinājumu iesniegšanas termiņam, konstatējams, ka investoru interese ir bijusi neliela un vēlmi privatizēt akciju paketi, visticamāk, ir mazinājis MPAS Latvijas nafta ievērojamais kreditoru saistību apmērs,» pauda D. Prūse.

Db.lv jau vēstīja, ka 15. novembrī PA un MPAS Latvijas nafta organizēja prezentāciju, kuras laikā ikvienam privatizācijas interesentam bija iespēja iepazīties ar informāciju par uzņēmumu un tā privatizācijas noteikumiem, kā arī plānoto izsoli.

Kā ziņots, prezentācijā potenciālos investorus interesējuši Latvijas naftas finanšu rādītāji.

MPAS Latvijas nafta ir izveidota 1991. gada 8. maijā. Sabiedrības vienīgais akcionārs ir valsts, un PA ir valstij piederošo akciju turētājs. Sabiedrības pamatkapitāls ir 300 tūkstoši latu. Vienas akcijas nominālvērtība - 1 lats. Ar Rīgas apgabaltiesas 2000. gada 19. oktobra spriedumu MPAS Latvijas nafta tika pasludināta par maksātnespējīgu no 2000. gada 4. oktobra.

Uzņēmuma aktīvi, ieskaitot degvielas uzpildes stacijas visos Latvijas reģionos, naftas bāzes, u.c. aktīvus, maksātnespējas procesa laikā ir iznomāti SIA East West Transit (nomas līguma termiņš 2026. gada oktobris), kas lieto arī preču zīmi Latvijas nafta. MPAS Latvijas nafta degvielas tirdzniecību neveic.

Dalībai izsolē pretendentam bija jāiemaksā drošības nauda 178 320 latu apmērā un 100 latu izsoles dalības maksa. Konsultējoties ar degvielas tirdzniecības un ražošanas nozares profesionālajām organizācijām un Ekonomikas ministriju PA ir pretendentiem noteikusi kvalifikācijas prasības, kas paredz piecu un vairāk gadu pieredzi degvielas mazumtirdzniecības un/vai degvielas vairumtirdzniecības nozarē Latvijā, uzņēmumam ir jābūt ar labu reputāciju, kā arī tā apgrozījumam Latvijas teritorijā pēdējos trīs finanšu gados ir jābūt ne mazākam par 12 miljoniem latu. Saskaņā ar likumu valsts īpašuma objektu nevar privatizēt pircēji ar nodokļu parādiem.

Komentāri

Pievienot komentāru