Tirdzniecība un pakalpojumi

Novērš mēģinājumu Latvijā ievest 3,5 miljonus kontrabandas cigarešu

Žanete Hāka, 11.06.2015

Foto: VID

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu Latvijā ievest lielu kontrabandas cigarešu kravu – 3,5 miljonus cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, informē VID.

7.jūnijā, VID Silenes muitas kontroles punkta muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas Republikas iebraukušas kravas automašīnas Renault fizisko kontroli, konstatēja, ka puspiekabē-refrižeratorā ir izveidota dubultsiena.

Demontējot dubultsienu, muitas amatpersonas atklāja, ka aiz tās paslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 3,5 miljoni Fest markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto muitas noteikumu pārkāpumu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu ir uzsākta lietvedība administratīvajā pārkāpumu lietā.

Lietas materiāli nodoti VID Muitas policijas pārvaldei. 8.jūnijā VID Muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikumu.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēts Baltkrievijas pilsonis. Persona atzīta par aizdomās turēto, un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.