Jaunākais izdevums

Uzņēmums Rīgas satiksme ir parakstījis līgumu ar Čehijas kompāniju Škoda Electric par jauno trolejbusu piegādi, un, saskaņā ar līgumu, pirmie 25 trolejbusi varētu tikt piegādāti gada laikā.

Škoda pārstāvis Petrs Kosenčaks gan prognozē, ka piegāde varētu notikt ātrāk, proti, Rīgas ielās jaunie trolejbusi varētu parādīties jau pēc 8 mēnešiem.

Līgums kopumā paredz 125 18 metru garu trolejbusu Škoda 27TR piegādi ar iespēju palielināt piegādes apjomu līdz 163 trolejbusiem.

Kopējā līguma suma ir 131 miljons eiro, savukārt gadījumā, ja tiks iegādāti tikai 125 trolejbusi, līguma summa būs attiecīgi mazāka.

Trolejbusi iegādāti uz nomaksu, pirkuma maksu ražotājiem samaksājot 8 gadu laikā no trolejbusu piiegādes brīža.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iespējams, Rīgai nebūs nepieciešami visi iepirkumā plānotie trolejbusi; tad to izmaksas attiecīgi būs nedaudz vairāk kā 100 milj. eiro, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Tomēr tas būs zināms tikai pēc pieciem gadiem, kad pašvaldības SIA jau būs piegādāti 125 jaunie 18 metrus garie trolejbusi Škoda 27 TR. Tad tiks izvērtēts, vai ir nepieciešams piegādāt Rīgai vēl papildu 38 trolejbusus, norāda Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

«Mēs vienojāmies, ka piecu gadu laikā tiek piegādāti 125 trolejbusi, un ir iespēja nepieciešamības gadījumā piektajā gadā šo līgumu pagarināt skaita ziņā vēl uz 38 mašīnām. Līguma kopējā summa ir 131,8 milj. eiro, kas ietver arī šo iespējamo palielinājumu,» skaidro L. Bemhens, piebilstot – ja gadījumā nebūs nepieciešami papildu trolejbusi, tad arī līguma summa būs mazāka. Tie varētu būt nedaudz vairāk nekā 100 milj. eiro. Viena trolejbusa izmaksas ir aptuveni 800 tūkst. eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Rīgas satiksme vienojusies ar Škoda Electric par trolejbusu piegādes līguma izpildes pabeigšanu

Žanete Hāka, 27.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas satiksme ir noslēgusi vienošanos ar Škoda Electric a.s. par 2013. gadā noslēgtā trolejbusu piegādes līguma izpildes pabeigšanas nosacījumiem.

Iesaistot abu pušu tehniskos darbiniekus un ārējos ekspertus, tika panākta kopīga pozīcija par līguma izpildes pabeigšanas nosacījumiem.

Saskaņā ar noslēgto vienošanos līdz 2020. gada jūnijam tiks pabeigta 48 trolejbusu piegāde Rīgas satiksmei. Rīgas satiksme atgādina, ka 2013. gadā tika noslēgts līgums par trolejbusu Škoda 27Tr piegādi.

Līguma izpilde notika, pamatojoties uz līguma ietvaros veiktiem pasūtījumiem par atsevišķām trolejbusu piegādes partijām. Līdz 2016. gada jūnijam tika pabeigtas divas trolejbusu piegādes partijas un nodoti ekspluatācijā 50 trolejbusi.

Trešās piegādes ietvaros 2018. gadā ekspluatācijā tika nodoti divi trolejbusi, savukārt pēc vienošanās noslēgšanas ekspluatācijā pieņemti vēl 3 trolejbusi. Šobrīd jau uzsākta vēl 5 trolejbusu gatavošana pieņemšanai ekspluatācijā. Pārējie 40 trolejbusi tiks piegādāti pakāpeniski līdz 2020. jūnijam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Papildināts - Rīgā tagad tikai zemās grīdas trolejbusi; vecie trolejbusi tiks pārdoti metāllūžņos

Lelde Petrāne, 04.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas satiksme informē, ka kopš jūlija Rīgas ielās brauc tikai zemās grīdas trolejbusi, pilnībā nomainot novecojošo trolejbusu sastāvu ar augsto grīdu.

Jaunie trolejbusi ir ērtāki pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai.

Šobrīd trolejbusu parkā ir 252 zemās grīdas trolejbusi, kas pārvadā pasažierus 19 maršrutos.

2013.gadā noslēdzās trolejbusu iepirkumu procedūra, kurā tika paredzēts piegādāt 125 jaunus zemās grīdas trolejbusus Škoda 27Tr Solaris, tādējādi pamazām atjaunojot novecojošo trolejbusu parku.

Kā biznesa portālam db.lv skaidroja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis, «visus vecos un savu laiku nokalpojušos transporta līdzekļus Rīgas satiksme cenšas vispirms pārdot atklātās izsolēs, kurās var piedalīties ikviens interesents. Ja tas neizdodas, transporta līdzekļi tiek izjaukti detaļās, savukārt daļa tiek pārdota metāllūžņos.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Rīgas satiksme par vairāk nekā 131 miljonu eiro iegādāsies trolejbusus

Elīna Pankovska, 25.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme pabeigusi iepirkumu procedūru par 125 trolejbusu piegādi. Līgums par to piegādi tiks slēgts ar kompāniju Škoda Electric, informē Rīgas satiksme.

Līgums paredz 125 savienoto, 18 metrus garu trolejbusu Škoda 27 TR piegādi Rīgas satiksmei piecu gadu laikā ar iespēju palielināt piegādes apjomu vēl par 38 trolejbusiem. Līguma kopējā summa ir 131,8 milj. eiro. Trolejbusi tiks iegādāti uz nomaksu, pirkuma maksu ražotājam samaksājot astoņu gadu laikā no trolejbusu piegādes brīža.

Rīgas satiksme apkalpo 19 trolejbusu maršrutus, gadā pa tiem pārvadājot vairāk nekā 45 milj. pasažieru. Populārākais ir 15.trolejbusa maršruts, savukārt vismazāk pasažieru izmanto 20.trolejbusa maršrutu. Rīgas satiksmei kopumā ir 267 trolejbusi, no kuriem 95 ir 18 metrus gari un 172 – 12 metrus gari.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Pārdaugava pirmdienas rītā paliek bez elektrības; vienu stundu paralizēta tramvaju kustība

Gunta Kursiša, 03.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmdienas rītā nepietiekamas strāvas padeves dēļ nekursēja sabiedriskais transports, kas darbojas, izmantojot elektroenerģiju, Db.lv apstiprināja Rīgas satiksme pārstāve Baiba Bartaševiča. Tāpat 19 tūkstoši a/s Sadales tīkls klientu bija palikuši bez elektroapgādes, taču tagad klientiem elektroenerģijas padeve ir atjaunota.

Patlaban sabiedriskā transporta kustība ir atjaunota, un lielākajai daļai klientu elektrapgādes padeve tikusi atjaunota pulksten 9:26, savukārt visiem klientiem - puksten 9.45. Kopumā atslēgums ietekmēja 19 tūkstošus elektroenerģijas lietotāju, informēja uzņēmuma pārstāve Ilze Rubene.

Tramvaji un trolejbusi, kas nav aprīkoti ar dīzeļdegvielas dzinējiem, nekursēja 61 minūti, un sabiedriskā transporta satiksme tika pilnībā atjaunota pulksten 9.13, norādīja Rīgas satiksme pārstāve.

Vienu stundu nekursēja 4., 5., 2., un 10. maršruta trolejbusi, kuru maršruti ietver kustību Bišumuižā un Āgenskalnā, kā arī 5., 9., 12. un 25. maršruta trolejbusi (Āgenskalns, Šmerlis).

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Rīgas satiksme pērn pārvadājusi 141 miljonu pasažieru

Gunta Kursiša, 23.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) 2012. gadā sabiedriskajā transportā pārvadājusi 141 371 668 pasažierus. Visvairāk pasažieru pārvadāti RS autobusos.

Pērn RS autobusos pārvadāti vairāk nekā 64,44 milj. pasažieru, trolejbusos – 46,22 milj. pasažieru, tramvajos – 30,69 milj. pasažieru.

Pārvadāto pasažieru skaits pērn, salīdzinot ar 2011. gadu, palielinājies par 1%.

Visvairāk pasažieru pārvadāts 3. autobusu maršrutā (vairāk nekā 8,55 milj.), 15. trolejbusu maršrutā (vairāk nekā 7,93 milj.) un 7. tramvaju maršrutā (vairāk nekā 6,56 milj.).

Vismazākais pasažieru skaits pagājušajā gadā bijis 34. autobusu maršrutā (23 tūkst.), 20. trolejbusu maršrutā (45,4 tūkst.) un 9. tramvaju maršrutā (276 tūkst.).

Vidējais RS autobusa ātrums pērn bija 20,95 km/h, trolejbusi pārvietojās ar vidējo ātrumu 15,72 km/h, bet tramvaji ar ātrumu 15,99 km/h.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Tallinā 30 trolejbusus nomainīs ar hibrīdautobusiem

BNS, 18.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tallinas sabiedriskā transporta kompānija Tallinna Linnatranspordi (TLT) plāno nākamgad nomainīt 30 vecos trolejbusus un ir izsludinājusi konkursu 24 hibrīdautobusu iepirkšanai trolejbusu nomaiņai.

TLT ģenerāldirektors Enno Tamms aģentūrai BNS apstiprināja, ka kompānija ir izsludinājusi konkursu hibrīdautobusu iegādei. Hābersti satiksmes loka, kas ir nozīmīgs ceļu krustojums Tallinas rietumos, rekonstrukcijas dēļ trolejbusu maršrutos pa šo loku kursēs hibrīdautobusi.

«No trolejbusiem 51 ir jauns Solaris trolejbuss, kas varēs braukt ilgāku laiku. Tomēr 30 trolejbusi - trīs Ikarus un 27 Škoda - ir novecojuši, un mēs tagad mēģinām tos nomainīt,» klāstīja Tamms.

TLT vadītājs norādīja, ka otrās paaudzes hibrīdutobusu liela mēroga ražošanai vajadzētu sākties nākamgad. Viņš piebilda, ka hibrīdautobusi pamatā ir trolejbusi, kurus var darbināt gan elektrība, gan degviela, un tas ir tieši pilsētai vajadzīgais.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gandrīz katru dienu pēdējo 30 gadu laikā Natālija Judenkova ir sēdusies pie 52. trolejbusa stūres. Viņa vada trolejbusu no Krimas pussalas galvenās pilsētas Simferopoles uz Melnās jūras piekrastes kūrortpilsētu Jaltu - 85 kilometrus. Vietējie lepojas ar to, ka šis ir garākais trolejbusa maršruts visā pasaulē, raksta AFP.

Laiks iet - no brīža, kad Ņikita Hruščovs lika sākt būvniecību, līdz mūsdienām, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārzīmējis karti, bet trolejbusu līnija turpina darboties.

«Es nāku uz darbu katru dienu ļoti labā garastāvoklī, jo tas ir mans darbs - vest cilvēkus, un mūsu daba ir patiešām skaista,» pēc 2,5 stundas gara brauciena sacījusi N. Judenkova.

Hruščovs elektriskās trolejbusu līnijas būvniecību lika sākt 1958. gadā, jo nebija iespējams izbūvēt dzelzceļa sliedes, bet autobusi būtu pārāk piesārņojoši. Ziedu laikos trolejbusi kursēja ik pēc divām minūtēm, pārvadājot pusmiljonu cilvēku katru dienu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Papildināta - Par 4,5 miljoniem eiro plāno izbūvēt ūdeņraža ražotni Rīgas sabiedriskā transporta vajadzībām

LETA, 16.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par 4,5 miljoniem eiro plānots izbūvēt ūdeņraža ražošanas, uzglabāšanas un uzpildes staciju jaunā ar ūdeņradi darbināmā sabiedriskā transporta vajadzībām.

Šodien Rīga satiksmes (RS) rīkotajā preses konferencē Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvis Aivars Starikovs pastāstīja, ka Vienības gatvē 6 tiks veidota ūdeņraža ražošanas, saglabāšanas un uzpildes stacija, kas publiski būs pieejama arī privātajam transportam. Iepirkuma paredzamā summa ir 4,5 miljoni eiro, no kuriem 50% līdzfinansēs Eiropas Savienība (ES), līdzīgi kā jauno trolejbusu iegādei. Ūdeņradi paredzēts iegūt no dabasgāzes.

Starikovs skaidroja gan ūdeņraža kā alternatīvā resursa labās īpašības, piemēram, to, ka gāze ir viegla, nav toksiska un ērti uzglabājama, gan jautājumus, kas saistīti ar ūdeņraža elektromobiļu ekspluatāciju, minot, ka pasažieru pilsētas autobusi var nobraukt ap 300 līdz 400 kilometriem un to uzpilde aizņem no septiņām līdz desmit minūtēm. Starikovs apgalvoja, ka jauno trolejbusu ekspluatācija nepārsniegs pašreizējās izmaksas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmums SIA «Rīgas satiksme» reģistrējis jaunu komercķīlu, ar kuru ieķīlāti divi «Škoda» trolejbusi, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Komercķīlas ņēmējs ir trolejbusu ražotājs «ŠKODA ELECTRIC a.s.», un komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 2,4 miljoni eiro. Komercķīla reģistrēta 11.decembrī.

SIA «Rīgas satiksme» šobrīd ir aktuālas 24 komercķīlas, liecina «Lursoft» izziņa. Uzņēmumam ir vairākas ķīlas, ar kurām ieķīlāti gan sabiedriskā transporta līdzekļi - autobusi, trolejbusi un tramvaji, gan sabiedriskā transporta infrastruktūra, piemēram, tramvaja līnijas, sliežu un trošu ceļi un citas vienības.

SIA «Rīgas satiksme» sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus Rīgā un nodarbojas ar pašvaldības autostāvvietu apsaimniekošanu. SIA «Rīgas satiksme» pilnībā pieder Rīgas domei.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Rīgas dome un Škoda Transportation vienojas meklēt pieņemamu tiesisku risinājumu sabiedriskā transporta iepirkumos

LETA, 22.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas pašvaldība un uzņēmums «Škoda Transportation» turpinās pārrunas, lai atrastu «pieņemamu tiesisku risinājumu piegādes jautājumos» sabiedriskā transporta iepirkumos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) otrdien tikās ar Čehijas vēstnieku Latvijā Miroslavu Koseku, «Škoda Transportation» pārdošanas viceprezidentu Zdeneku Majeru un valdes locekli un sabiedrisko attiecību viceprezidentu Staņislavu Staneku.

Kā teikts pašvaldības paziņojumā, tikšanās laikā dalībnieki uzsvēruši, ka informācija saistībā ar iespējamiem likumpārkāpumiem pēdējo iepirkumu organizēšanā «bija šoks Rīgas domei un uzņēmumu grupai »Škoda Transportation«». Ušakovs un uzņēmumu grupas jaunās vadības pārstāvji apliecinājuši ieinteresētību, lai pilnībā tiktu izmeklēti visi jautājumi, kas saistīti ar pēdējiem trolejbusu un zemās grīdas tramvaju iepirkumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apledojušu vadu dēļ šorīt iestājies haoss uzņēmuma Rīgas satiksme trolejbusu satiksmē - trolejbusi kavējas, ir pārpildīti, kā arī bremzē pārējo satiksmi Rīgā. Pieturvietās gaida daudz cilvēku.

To, ka problēmas cēlonis ir apledojuši vadi, biznesa portālam db.lv apliecināja Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis.

Viņš stāstīja, ka tie trolejbusi, kas ir aprīkoti ar dīzeļģeneratoriem, brauc, neizmantojot vadus. Daļēji apgrūtināta arī tramvaju kustība - īpaši 2. un 10. tramvaja.

Kā novēroja db.lv, daļa trolejbusu brauc ļoti lēni, ar ieslēgtām avārijas ugunīm, kas rada sastrēgumus Rīgas ielās. No vadiem, braucot trolejbusiem, lec dzirksteles.

V. Zaķis informēja, ka Rīgas satiksme nespēj notīrīt visus vadus, taču tiek strādāts, lai radušos situāciju risinātu.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Enerģētika

Nodota ekspluatācijā Baltijā pirmā ūdeņraža uzpildes stacija

Lelde Petrāne, 18.12.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvvalde ir akceptējusi pirmās ūdeņraža ražošanas, uzpildes un uzglabāšanas stacijas, kas atrodas Rīgā, Vienības gatvē 6 blakus 2. trolejbusu parkam, nodošanu ekspluatācijā, informē "Rīgas satiksme".

Paredzams, ka stacija uzsāks savu darbību 2020. gada sākumā.

Ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība norisinās starptautiskā projekta "H2Nodes" ietvaros, un tā būs pieejama gan sabiedriskā transporta uzpildei, gan publiskai lietošanai.

Projekta ietvaros "Rīgas satiksme" ir saņēmusi arī 10 ar ūdeņradi darbināmus trolejbusus, kuri ir atbilstoši sertificēti un izturējuši visus pirms pieņemšanas pārbaudes testus. Šobrīd tiek veikta to ekspluatācijā nodošanas procedūra. Rīgai saražotie ūdeņraža trolejbusi ir pirmie šāda veida transporta līdzekļi pasaulē, apgalvo "Rīgas satiksme".

Ūdeņraža elektriskie transportlīdzekļi ar vienu uzpildi 7-10 minūtēs var veikt 300-400 km, trolejbusi bez kontakttīkla ar vienu uzpildi varēs veikt līdz 200 km, savukārt vieglie pasažieru ūdeņraža elektriskie transportlīdzekļi var nobraukt aptuveni 600 km, un to uzpilde aizņem 3-5 minūtes.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Papildināta - Rīgā kursēs 180 jauni Mercedes Sprinter mikroautobusi

Nozare.lv, 10.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme izvēlējusies jaunos mikroautobusus, kas no 1. maija pakāpeniski sāks veikt pasažieru pārvadājumus mikroautobusu maršrutu tīklā Rīgā. Uzņēmums savu pienākumu izpildei, izvēloties starp Volkswagen vai Mercedes-Benz spēkratiem, nolēmis par aptuveni 7 miljoniem latu pirkt 180 jaunus Mercedes-Benz Sprinter mikroautobusus.

Papildināta ar 2. rindkopu.

Vairākiem mikroautobusiem aizmugurē būs arī velosipēdu turētāji. Komars norādīja, ka tie būs pieejami atsevišķos maršrutos, kur būs pieprasījums, piemēram, reisos uz Vecāķiem.

Rīgas mikroautobusu satiksmes vadītājs Vitālijs Komars pastāstīja, ka uzņēmums veicis cenu aptauju un starp diviem pretendentiem - Volkswagen un Mercedes - izvēlējies iegādāties Mercedes ražotos Sprinter mikroautobusus. Tajos būs 19 sēdvietas un divas stāvvietas, kas paredzētas pasažieru ērtībām, izkāpjot no mikroautobusa. Prasību par stāvvietām izvirzījusi Rīgas satiksme, lai pasažieriem pirms izkāpšanas pie durvīm būtu vieta, kur nostāties un pieturēties, kamēr transportlīdzeklis vēl nav apstājies.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Rīgas satiksme norakstītos autobusus pārdevusi par 820 latiem gabalā

Žanete Hāka, 07.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Rīgas satiksme trešdien atklātā, rakstiskā izsolē 30 norakstītus tramvajus, trolejbusus un autobusus pārdevusi par 27,9 tūkstošiem latu, informēja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.

Izsolē tika piedāvāti desmit norakstīti tramvaji, desmit trolejbusi, desmit autobusi un 11 vieglie transportlīdzekļi.

Tramvaju izsolē piedalījās viens dalībnieks, kas par visiem piedāvātajiem tramvajiem solīja 13,2 tūkstošus latu, savukārt trolejbusu un autobusu izsolē piedalījās divi pretendenti katrā, un trolejbusi pārdoti par 6500 latu, bet autobusi – par 8200 latu.

Izsolē gan neizdevās pārdot nevienu no vieglajiem transportlīdzekļiem, jo pretendenti piedāvājuši zemāku cenu, nekā bija Rīgas satiksmes noteiktā slēptā zemākā cena. Tuvākajā laikā tiks lemts, vai par šiem transportlīdzekļiem rīkot atsevišķu izsoli vai arī tos nodot metāllūžņos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien piemēroja apcietinājumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam.

Apcietinājums Martinsonam piemērots kā drošības līdzeklis. Šo tiesas lēmumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Pēc tiesas sēdes Martinsons atteicās sniegt jebkādus komentārus žurnālistiem. Arī Martinsona advokāti Didzis Vilemsons un Aivars Purmalis atteicās no komentāriem.

Kā ziņots, Martinsonu KNAB aizturēja otrdien, un vēl trešdien no rīta puses uzņēmējs atradās KNAB telpās.

Otrdien KNAB aizturēja arī «Rīgas satiksmes» (RS) Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoru Igoru Volkinšteinu, apstiprināja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča.

Saskaņā ar KNAB sniegto informāciju, novembrī sāktā kriminālprocesā saistībā ar RS veiktajiem iepirkumiem otrdien veiktas neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā 30 kratīšanas, un aizturētas kopumā astoņas personas - sešas Latvijā, bet divas Polijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

IUB Rīgas satiksmei lūgs pārtraukt līgumu ar SIA Rīgas karte, kas no tirgus «izspiež» Mobilly

, 19.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme lūgs pārtraukt ar SIA Rīgas karte noslēgto līgumu par Rīgas maksas autostāvvietu uzlabojumiem, darbību un uzturēšanu, vienlaikus norādot uz pienākumu piemērot publisko iepirkumu regulējumu.

Tā liecina LETA rīcībā esošais IUB atzinums kādai amatpersonai.

IUB tika lūgts izvērtēt Rīgas satiksmes rīcības neatbilstību Publisko iepirkumu likuma prasībām, nododot visus Rīgas satiksmes autostāvvietu ieņēmumu pārvaldības jautājumus Rīgas kartei, nerīkojot iepirkumu likumā noteiktā kārtībā.

No amatpersonas vēstules IUB konstatēja, ka SIA CityCredit jeb Mobilly jau 2004.gadā uzvarēja iepirkumā par īsziņas norēķinu sistēmas izveidošanu un uzturēšanu Rīgas satiksmes autostāvvietās uz pieciem gadiem. 2010.gadā Rīgas satiksme izsludināja jaunu iepirkumu, tomēr tas tika pārtraukts, un CityCredit ar Rīgas satiksmi noslēdza vienošanos, ka iepriekš noslēgtais līgums ir spēkā līdz jaunas iepirkuma procedūras rezultātiem. Esošais līgums esot spēkā līdz šā gada jūnijam.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Rīgas satiksme" jūlijā rīkos izsoli, kurā kopumā tiks piedāvāti 38 transportlīdzekļi, informē uzņēmums.

Izsoles laikā ar augšupejošu soli tiks pārdoti 20 trolejbusi 18 transporta līdzekļi ar lejupejošu soli.

Izsolē ar augšupejošu soli tiks pārdoti trolejbusi, bet ar lejupejošu soli transporta līdzekļi. Izsolē piedāvās transportlīdzekļus, kuri netika pārdoti 15. maijā rīkotajā izsolē.

Izsole norisināsies 7. jūlijā plkst.15:00, "Rīgas satiksmes" birojā Vestienas ielā 35.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Rīgā uzsākta ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība

Lelde Petrāne, 15.05.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzsākta ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība. Tā atradīsies Rīgā, Vienības gatvē 6 blakus 2. trolejbusu parkam.

Ūdeņraža uzpildes stacijas būvniecība norisinās starptautiskā projekta H2Nodes ietvaros, un tā būs pieejama gan sabiedriskā transporta uzpildei, gan publiskai lietošanai. Ūdeņraža elektriskie autobusi ar vienu uzpildi 7-10 minūtēs var veikt 300-400 km, trolejbusi bez kontakttīkla ar vienu uzpildi varēs veikt līdz 200 km, savukārt vieglie pasažieru ūdeņraža elektriskie transportlīdzekļi var nobraukt aptuveni 600 km, un to uzpilde aizņem 3-5 minūtes.

Rīgas satiksme ir starptautiskā projekta H2Nodes koordinators. Projekts tiek īstenots ne tikai Rīgā, bet arī Pērnavā un Nīderlandes pilsētā Arnhemā. Projekta ietvaros Rīgas satiksmei tiks piegādāti arī 10 trolejbusi, kam rezerves vilces jauda tiks nodrošināta, oksidējot ūdeņradi kurināmā elementā. Pāreja uz ūdeņradi kā alternatīvo degvielu un enerģijas nesēju transportlīdzekļos nodrošina efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu un veicina bezizmešu transporta ieviešanu, skaidro uzņēmumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Tramvaju un trolejbusu kustība atjaunota, taču tie kavējas par pusstundu

Žanete Hāka, 11.03.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kontaktstieņa bojājums Kronvalda un Krišjāņa Valdemāra ielas krustojumā salabots, taču tā dēļ trolejbusi un tramvaji būtiski kavējas, informē Rīgas satiksme.

5., 6., 7. maršruta tramvaji un 5., 12., 25. maršruta trolejbusi kavējas līdz aptuveni pusstundai, bet atsevišķiem 5.tramvaji virzienā uz Mīlgrāvi kavējas līdz 37 minūtēm.

Kā ziņots, šorīt Kronvalda bulvāra un Krišjāņa Valdemāra ielas krustojumā bija salūzis kontaktstienis, un uz laiku bija apturēta tramvaju un trolejbusu kustība.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Pēc Deglava tilta slēgšanas, Rīgas satiksme mudina izmantot sabiedrisko transportu

Lelde Petrāne, 25.04.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā to, ka šodien no plkst. 5.00 Valsts policija ir slēgusi A. Deglava pārvadu, «Rīgas satiksme» aicina autovadītājus atturēties no iebraukšanas pilsētas centrālajā daļā ar saviem transportlīdzekļiem un aktīvi izmantot sabiedrisko transportu. «Rīgas satiksme» aicina izmantot iespēju atstāt savus spēkratus autobusu, trolejbusu un tramvaju galapunktu tuvumā.

«Rīgas satiksme» aicina izmantot iespēju atstāt savus transportlīdzekļus lielveikalu autostāvvietās pie pilsētas robežām, kur šāda iespēja tiek piedāvāta un atbilst šo uzņēmumu politikai, t. i., netiek prasīta maksa par ilgstošāku stāvēšanu, ja no šīm vietām ir iespēja pārsēsties uz Rīgas sabiedrisko transportu. «Rīgas satiksme» arī aicina izmantot AS «Pasažieru vilciens» piedāvātos pakalpojums, lai nokļūtu pilsētas centrā. Vienlaikus «Rīgas satiksme» aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un atgādina, ka apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanas gadījumā personai var piemērot administratīvo sodu, bet, pārkāpjot privāto autostāvvietu noteikumus, – to operatoru noteiktos līgumsodus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) «nanoūdens» lietā Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» piemērojusi 2,4 miljonu eiro sodu par aizliegtu vienošanos, trešdien mediju pārstāvjus informēja KP.

KP konstatējusi aizliegtu vienošanos divās «Rīgas satiksmes» cenu aptaujās par nano tehnoloģiskās ķīmijas piegādi.

Vienlaikus SIA «Sava arhitektūra» piemērots naudas sods 700 eiro eiro apmērā.

Naudas sodi par apzinātu konkurences kropļošanu piemēroti «Rīgas satiksmei» kā pasūtītājam, bet «Savai arhitektūrai» kā iepirkuma pretendentam.

Savukārt pārējie pieci karteļa dalībnieki - SIA «RS Baltic», SIA «Alchimica-Latvia», SIA «UKT Serviss», SIA «Vialeks» un SIA «HRM» - ir likvidēti, tāpēc tiem naudas sods nav piemērots.

«Rīgas satiksme» nepiekrīt Konkurences padomes lēmumā konstatētajam pārkāpumam un to pārsūdzēs, informē RS pārstāvis Viktors Zaķis. «Rīgas satiksme» uzskata, ka Konkurences padome nepareizi un pretēji Eiropas Savienības tiesu praksei ir interpretējusi tiesību normas, pārkāpumu saskatot faktā, ka viens no «Rīgas satiksmes» šobrīd jau bijušajiem darbiniekiem prettiesiski, savtīgos nolūkos, apzināti slēptā veidā sniedza atbalstu cenu aptauju dalībniekiem. Šāda «Rīgas satiksmes» darbinieka un vairāku cenu aptaujas pretendentu rīcība šobrīd tiek vērtēta kriminālprocesa ietvaros. Tomēr Konkurences padome nevērtēja «Rīgas satiksmes» kā tirgus dalībnieka spēju novērst konkrēto noziegumu, kas vienlaikus varētu būt radījis sekas konkurencei, kaut arī šāds izvērtējums ir obligāts priekšnoteikums, lai konstatētu tirgus dalībnieka vainu. Līdz ar to «Rīgas satiksmes» ieskatā Konkurences padome ir pieņēmusi nepamatotu lēmumu, kas balstīts kļūdainā konkurences tiesību normu interpretācijā, skaidro V.Zaķis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Nedēļas nogalē Rīgā gaidāmi ievērojami satiksmes ierobežojumi

Lelde Petrāne, 11.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šīs nedēļas nogalē Rīgas svētku laikā pilsētā gaidāmi ievērojami satiksmes ierobežojumi, tostarp tiks slēgta transportlīdzekļu kustība 11. novembra krastmalā, informē Rīgas dome.

Tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm):

- no 11. augusta plkst. 22.00 līdz 15. augustam plkst. 7.00 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai (arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme);

- no 11. augusta plkst. 22.00 līdz 15. augustam plkst. 7.00 11.novembra krastmalai paralēlajā ielā, posmā no Jaunielas līdz Poļu gātei un Bīskapa gātē (arī velorikšas, elektromobiļi un zirgu pajūgi);

- 13. augustā no plkst.8.00 līdz 20.00 Eksporta ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Muitas ielai (izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm un transportlīdzekļus, kuriem nepieciešams iekļūt un izkļūt no Rīgas pasažieru ostas);

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Sabiedriskā transporta pasažieru skaits Rīgā audzis par 5%

Gunta Kursiša, 25.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Rīgas satiksme šā gada janvārī pārvadājusi vairāk nekā 11,95 miljonus pasažieru, kas 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pārvadāto pasažieru skaits ir arī par 3% lielāks nekā iepriekšējā mēnesī.

Visvairāk pasažieru – 661 tūkstotis - pārvadāts 15. trolejbusu maršrutā, 7. tramvaju maršrutā – 549 tūkstoši un 3. autobusu maršrutā – 720 tūkstoši. Savukārt vismazāk pasažieru pagājušajā mēnesī braukuši 34. autobusu maršrutā – 2,3 tūkstoši, 20. trolejbusu maršrutā – 4,1 tūkst., un 9. tramvaju maršrutā – 23 tūkst.

2013. gada janvārī nakts transportu izmantojuši 7 044 pasažieri. Populārākais maršruts ir bijis N1. Centrs - Teika - Jugla, tajā pārvadāti 1036 pasažieri, savukārt vismazāk izmantots ir bijis N5. Centrs - Purvciems - Mežciems, tajā pārvadāts 670 pasažieri.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Papildināta - Rīgas satiksme izstrādājusi tiešu konkurentu Mobilly

Gunta Kursiša, 05.12.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme izveidojis savu norēķinu sistēmu, kas tieši konkurē ar pašvaldības uzņēmuma līdzšinējo partneri Mobilly, savukārt tā meitas uzņēmums Rīgas Karte mēģina pārvilināt Mobilly klientus. Rīgas satiskmes pārstāvji atzīst, ka uzņēmums attīstījis savu norēķinu sistēmu, tomēr no Mobilly pakalpojumiem neatteikšoties.

[Ziņa papildināta ar Rīgas satiksmes un Rīgas kartes komentāru]

Pašvaldībai piederošā SIA Rīgas satiksme meitas kompānija Rīgas karte esot izsūtījusi norēķinu sistēmas Mobilly klientiem paziņojumu, kurā minēts, ka Rīgas satiksme pārtrauks sadarbību ar Mobilly, kā arī informēja, ka ir izstrādājusi savu norēķinu sistēmu, Db.lv apstirprināja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis. Lai arī V. Zaķis pauda, ka sadarbība ar Mobilly turpināsies Rīgas kartes valdes loceklis Aleksandrs Brandavs Db.lv atzina - informatīvajā vēstulē klientiem tika pausts, ka vasarā šī sadarbība tiks pārtraukta. Viņš uzskata, ka pa šo laiku klientiem būs iespēja pāriet no Mobilly sistēmas uz Rīgas satiksmes norēķinu sistēmu.

Komentāri

Pievienot komentāru