Pakalpojumi

Papildināta ar foto - Kapteinim Nemo pa pēdām

Žanete Hāka, 15.04.2015

Foto: Coral Latvia

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Niršanas apmācību pieprasījums pakāpeniski atgūstas, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Niršanas kursus izvēlas ne tikai bagāti ceļotāji, bet pieaug arī jaunu cilvēku skaits, kas vēlas iziet šīs apmācības.

Izvērtē rūpīgāk

Pieprasījums pēc niršanas kursiem pēdējos divos gados ir bijis stabils. Šobrīd ir grūti prognozēt, kāda būs šī sezona, taču daivinga kā hobija popularitāte turpina augt, ir pārliecināti niršanas apmācību klubu pārstāvji.

Ņemot vērā pašmāju tirgus izmēru, ir grūti pelnīt tikai ar niršanas apmācībām vien, tādēļ klubi piedāvā arī ceļojumus uz eksotiskajām valstīm un zemūdens pasaules apskati.

Kopumā Latvijā darbojas aptuveni septiņi niršanas centri, tirgus Latvijā ir mazs, tomēr kompānijas paplašina savu darbību. «Kluba pirmsākumos daivinga centrā bijām divi instruktori, bet tagad instruktoru skaits ir trīskāršojies,» stāsta SIA Coral Latvia DC valdes locekle Liāna Dzirkale. Par līdzīgām tendencēm stāsta arī BigFish niršanas instruktore Kamila Solodovņikova, kas novērojusi, ka patlaban kursos piesakās arī jaunieši, studenti, kas agrāk šādus kursus nevarēja atļauties. Iepriekš kursus vairāk apmeklēja vidēja vecuma cilvēki, kas labi pelna un vēlas apceļot pasauli vai arī ir atgriezušies no ceļojuma un secinājuši, ka pietrūka zemūdens niršanas prasmju, lai to pilnībā izbaudītu. Apmācība ir kļuvusi pieejamāka, jo par to iespējams norēķināties kredītā vai arī apgūt zināšanas pa daļām, piemēram, ziemā apgūt teoriju un baseina niršanu, savukārt vasarā turpināt kursus atvērtajā ūdenstilpnē.

Lielākoties cilvēki kursus apmeklē nelielās grupās, piemēram, darba kolēģi, ģimenes vai pāri, taču nāk arī pa vienam, kursantu vidū ir arī cilvēki gados. Pēc L. Dzirkales novērojumiem, kursus izvēlas iziet gan cilvēki, kuriem vienkārši ir interese par zemūdens pasauli, gan tie, kuri plāno braucienus ārpus Latvijas uz valstīm, kur ir krāšņa zemūdens pasaule, piemēram, Austrāliju – Lielo barjerrifu, Ēģipti – Sarkano jūru.

Visu rakstu Kapteinim Nemo pa pēdām lasiet 15. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.