Finanses

Papildināta ar FOTO: Liela interese par jauno eiro monētu ar gotiņu

Žanete Hāka, 19.07.2016

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cilvēku interese par jauno 2 eiro piemiņas monētu, kā ierasts, ir liela, informē Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Silakalns.

Šorīt neilgi pirms atvēršanas Latvijas Bankas kasēs bija izveidojusies vairāk nekā 100 cilvēku rinda, pirmie interesenti bankas telpās tika ielaisti jau neilgi pēc plkst.6.

Tomēr 2 eiro monētu ar govs attēlu, kas gluži tāpat kā citas piemiņas monētas nokaltas viena miljona tirāžā, pietiks visiem interesentiem. Līdzšinējā pieredze liecina, ka jau pēc pāris stundām ažiotāža būs rimusi un rindas mazinājušās. Piemēram, Latvijas Bankas kasēs apmaiņai joprojām ir pieejamas 2 eiro monētas ar stārķa attēlu.

Cilvēki arī aicināti izmantot Latvijas Bankas jauno kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu rezervēšanas sistēmu, kas pieejama Latvijas Bankas interneta vietnē. Šīs sistēmas nozīmīgākā priekšrocība klientiem ir iespēja sev vēlamā laikā, kā arī bez gaidīšanas rindā iegādāties jaunas kolekcijas monētas un dažādus numismātikas produktus, ko piedāvā Latvijas Banka.

Šī iespēja ir noderīga, piemēram, reģionu iedzīvotājiem, kuri aizņemtības vai citu iemeslu dēļ nevar apmeklēt Latvijas Bankas kases pirmajās dienās pēc jaunas monētas izlaišanas. Monētas ar govs attēlu un ar to saistīto numismātikas produktu rezervēšana tika uzsākta vakar, un tie rezervēšanai pieejami joprojām.

Latvijas Banka ir noteikusi limitus numismātikas produktiem, lai tos varētu iegādāties pēc iespējas plašāks interesentu loks.

Vienam klientam pārdod līdz 8 apgrozības monētu komplektiem (8 apgrozības monētas + monēta ar govs attēlu; BU kvalitātē). BU monētām suvenīriesaiņojumā (monēta kartītē) iegādes limits nav noteikts. Arī pašu piemiņas monētu var apmainīt bez limitiem (pēc vispārējiem skaidras naudas nominālu apmaiņas noteikumiem var mainīt līdz 250 monētām bez maksas/līdz 500 monētām bez īpašas pieteikšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru