Papildināta - KNAB veikta kārtējā reorganizācija 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) veikta kārtējā reorganizācija, kuras rezultātā septiņas amatpersonas nolēmušas darbu birojā pamest, sešām no tām dodoties izdienas pensijā, liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija.

LETA, 2018. gada 17. oktobris plkst. 13:18

Foto: Edijs Pālens/LETA

KNAB aģentūrai LETA apgalvoja, ka biroja amatpersonu skaita samazinājums būtiski neietekmē tā uzdevumu izpildes kvalitāti, kā arī sekmīgu biroja funkciju nodrošināšanu.

«Uzsveram, ka KNAB reorganizācija ir pārdomāta, uz analīzi balstīta vairāku mēnešu mērķtiecīga darba rezultāts. Tās laikā netika likvidētas amata vietas, proti, netika samazināts kopējais amata vietu skaits, bet tika veiktas izmaiņas KNAB struktūrā, amatpersonu/darbinieku štatu un amatu sarakstā,» norādīja birojā.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja, ka vēl viens iemesls reorganizācijai bijis tas, ka līdz šim birojā bija ļoti lielas nodaļas, kurā strādāja līdz pat 20 cilvēki. Tik lielas nodaļas valsts pārvaldes sistēmā esot ļoti grūti vadīt, tāpēc «zelta standarts» esot nodaļas ar 10 līdz 12 cilvēkiem.

«Reorganizācija faktiski ir domāta, lai uzlabotu biroja mijiedarbību starp korupcijas novēršanas un apkarošanas bloku, proti, lai caur novēršanu tiktu apkarots noziegums, bet caur apkarošanu faktiski tiktu novērsts noziegums,» norādīja Straume.

KNAB apstiprināja, ka biroja reorganizācijas rezultātā 12.oktobrī septiņas biroja amatpersonas izvēlējās neturpināt dienesta tiesiskās attiecības. Sešas no šīm amatpersonām izmantoja tiesības doties izdienas pensijā. Aģentūrai LETA zināms, ka starp šīm septiņām personām ir pieredzējuši speciālisti, kas piedalījušies vairāku skaļu lietu šķetināšanā.

Straume komisijā skaidroja, ka trīs aizgājušie ir no bijušās Operatīvo izstrāžu nodaļas. «Tāds robs mums ir, taču, saprotot situāciju, nevarēju apturēt strukturālās izmaiņas, lai gan man ir žēl par viņu izvēli,» piebilda Straume, paužot pārliecību, ka tukšās vakances ātri izdosies aizpildīt un ilgtermiņā reorganizācija ļaušot sasniegt labākus biroja darba rezultātus.

KNAB norādīja, ka visām amatpersonām, kas izvēlējās neturpināt darbu birojā, tika piedāvāts līdzvērtīgs vai augstāks amats. Tāpat nevienai no šīm amatpersonām netika pazemināts atalgojums.

Birojā informēja, ka minēto septiņu amatpersonu līdzšinējais ieguldījums KNAB darbībā tiek augstu novērtēts. Par profesionalitāti, veicot amata pienākumus, ar KNAB priekšnieka rīkojumu amatpersonas apbalvotas ar goda zīmēm.

No šīs pirmdienas KNAB struktūra sastāv no piecām pārvaldēm, kuru sastāvā ir 12 nodaļas, un sešām atsevišķajām nodaļām. Teritoriālās nodaļas pašlaik nav plānots izveidot, bet kopējais amata vietu skaits paliek nemainīgs.

Aģentūrai LETA zināms, ka jaunās pārvaldes un nodaļas ir numurētas. Straumes šodien komisijā demonstrētajos materiālos nodaļu un pārvalžu nosaukumi ir minēti detalizētāk, piemēram, Ceturtā pārvalde ir Operatīvo darbību pārvalde, bet Pirmā pārvalde ir Stratēģijas pārvalde, zem kuras ir četras nodaļas. Savukārt Trešās pārvalde nodarbosies ar Administratīvi procesuālo izmeklēšanu, bet šīs pārvaldes pirmā nodaļa nodarbosies ar partiju finansēšanas pārkāpumu izmeklēšanu.

Straume komisijā skaidroja, ka detalizētie nosaukumi ir tikai nosacīti un tie deputātiem prezentētajos materiālos minēti, lai vienkārši paskaidrotu struktūrvienību specifiku.

Līdz ar jauno struktūru KNAB priekšniekam joprojām būs divi vietnieki, bet mainīsies to amata nosaukums. Proti, biroja vadītājam būs vietnieks izmeklēšanas darbību jautājumos, kā arī vietnieks operatīvo darbību jautājumos. Līdz šim šie amati bija vietnieks korupcijas novēršanas jautājumos un vietnieks korupcijas apkarošanas jautājumos. Vietnieka apkarošanas jautājumos amatu līdz šim ieņēma Jānis Roze, kurš tagad paliek kā vietnieks operatīvo darbību jautājumos amatā. Vietnieka izmeklēšanas darbību jautājumos pienākumus patlaban pilda bijusī KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ineta Cīrule, kura paralēli ir arī Otrās pārvaldes jeb Kriminālprocesuālo izmeklēšanas pārvaldes vadītāja.

Straume aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban birojā ir neaizpildītas 33 vakances. Izmeklēšanas jomā faktiski ir brīvas tikai pāris vietas, bet operatīvajā blokā brīvi ir aptuveni 20% vakanču. Straume vērsa uzmanību, ka darbinieki trūka vēl pirms iepriekšminēto septiņu amatpersonu aiziešanas.

Kopumā vērtējot KNAB veikto izmeklēšanas un operatīvo darbu, Straume pauda viedokli, ka tas ir «ļoti uzlabojies». Motivācija darbiniekos esot atgriezusies un arī biroja vadība esot domājusi par darba apstākļu uzlabošanu un atbilstoša atalgojuma nodrošināšanu. Atalgojums ir kļuvis konkurētspējīgs un no jaunā gada būs izdienas piemaksas.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka šī ir kārtējā KNAB reorganizācija pēdējo četru gadu laikā. Izmaiņas KNAB struktūrā tika veiktas arī 2014.gadā un 2016.gadā, kad biroju vadīja Jaroslavs Streļčenoks. Toreiz darbu birojā pameta vairākas pieredzējušas biroja amatpersonas, no kurām zināmākās ir pašreizējie Saeimā ievēlētie Rīgas domes deputāti Juris Jurašs (JKP) un Juta Strīķe (JKP).

Arī esošais KNAB priekšnieks Straume pagājušā gada rudenī paziņoja par nelielu reorganizāciju birojā, kad tika izveidota Stratēģiskās analīzes un politikas plānošanas nodaļa, apvienojot Politikas plānošanas nodaļu un Informācijas analīzes nodaļu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 18. jūnijs plkst. 14:58

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas...

2018. gada 23. maijs plkst. 6:15

Saeimas deputāts Romāns Mežeckis ir vērsies ar iesniegumu KNAB, kurā lūdz pārbaudīt...

2018. gada 10. maijs plkst. 13:59

Korupcijā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šonedēļ lūdzis Korupcijas...

2018. gada 09. maijs plkst. 17:58

Pretēji Korupcijas novēršanas un novēršanas apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājumam Ģenerālprokuratūra...

2018. gada 09. maijs plkst. 11:16

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis interešu konfliktu zemkopības...

Nepalaid garām

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

No šīs sadaļas
2018. gada 17. oktobris plkst. 9:12

Valdības veidošanas sarunas ir nonākušas līdz zināmiem asumiem, jo Jaunajai konservatīvajai partijai...

2018. gada 16. oktobris plkst. 13:12

Ņemot vērā, ka «Saskaņa» saņēmusi lielāko vēlētāju atbalstu, Valsts prezidentam Raimondam...

2018. gada 16. oktobris plkst. 11:31

Šā gada 14.oktobrī negaidīti mūžībā devies viens no SIA Later LTD, Pica...

2018. gada 16. oktobris plkst. 10:34

No rītdienas, 17.oktobra Kanāda kļūs par pirmo G7 valsti un otro valsti...

2018. gada 16. oktobris plkst. 8:07

Lietuva uz Japānu plāno eksportēt suņus, kaķus, kā arī picu un karaīmu...

2018. gada 16. oktobris plkst. 6:26

65 gadu vecumā miris ASV datorprogrammatūru kompānijas «Microsoft» līdzdibinātājs, filantrops...

2018. gada 15. oktobris plkst. 20:19

Partiju apvienība «Attīstībai/Par!» (AP) nepieņems «Jaunās konservatīvās partijas» (JKP)...

2018. gada 15. oktobris plkst. 13:20

1991.gadā, kad tika dibināti pirmie uzņēmumi, to vadītāju vidējais vecums bija 38...

2018. gada 15. oktobris plkst. 7:06

Nolaidībā apsūdzētais bijušais maksātnespējas administrators Ilmārs Krūms ir pārsūdzējis...

2018. gada 12. oktobris plkst. 15:32

Jaunā konservatīvā partija (JKP) jaunajā valdībā sev vēlētos premjera posteni, kā arī...