Papildināta - Pirmie 5G viedtelefoni tirdzniecībā varētu būt pieejami augusta otrajā pusē 

Mobilo sakaru operatori pirmos 5G tālruņus plāno piedāvāt tuvāko mēnešu laikā, pastāstīja uzņēmumu pārstāvji.

Žanete Hāka, 26.07.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

«Tele2» pirmos 5G viedtālruņus tirdzniecībā plāno piedāvāt augusta otrajā pusē, informēja uzņēmumā. Pārdošanā būs pieejami Huawei Mate20 X 5G telefoni, kuru mazumtirdzniecības cena būs 999 eiro.

«Esam sākuši pakāpenisku 5G tehnoloģiju ieviešanu Latvijā. Pirmie soļi - pamattīkla izveide un integrēšana ar 5G radio bāzes staciju ir paveikti. Tagad ir kārta arī pirmajām gala ierīcēm,» stāsta «Tele2» mazumtirdzniecības direktore Dace Škrabe.

Arī LMT patlaban sadarbojas ar ražotājiem, lai tuvākajā laikā varētu sākt piedāvāt iekārtas. «Esam gatavi kaut šodien tirgot 5G iekārtas. Taču šobrīd tīkla testos, pārbaudot 5G telefonus un 5G rūterus, esam secinājuši, ka tās vēl nav pietiekamā kvalitātē, lai nodotu tirdzniecībā. Attiecībā uz Huawei mēs gaidam arī informāciju, kas turpināsies pēc 19.augusta, kad šobrīd beidzas atliktais laiks ASV noteiktajām sankcijām pret ražotāju,» portālam DB sacīja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

LMT patlaban strādā kopā ar ražotājiem, lai uzlabotu iekārtu darbību Latvijas 5G tīklā un LMT varētu pēc iespējas ātrāk piedāvāt 5G iekārtas klientiem, un tas varētu būt jau augustā, piebilda E. Lidere. «Tomēr, ja ražotājiem tomēr neizdosies laicīgi nodrošināt kvalitatīvu produktu, tad varbūt tas būs tikai rudenī,» viņa uzsvēra.

Gunta Kursiša, Huawei Business Group mārketinga komunikācijas vadītāja Latvijā uzsvēra, ka «Huawei ir atvērts sadarbībai ar visiem mobilajiem operatoriem Latvijā, un patlaban Huawei un LMT ir sarunu procesā par iekārtu testu LMT tīklā, taču LMT vēl nav testējuši ne Huawei jaunākos 5G viedtālruņus, ne 5G rūterus.»

Mobilo sakaru operatora BITE pārstāvji skaidroja, ka kompānija kopā ar vairākiem mobilo ierīču ražotājiem, tostarp Samsung un Huawei, šobrīd strādā arī pie tā, lai, līdz ko 5G tehnoloģijas atbalstītās ierīces būs pieejamas Latvijā, tās nonāktu arī BITES sortimentā. Kompānijas mērķis ir tās klientiem piedāvāt šī gada rudenī.

Jaunākais izdevums