Paplašinās sadarbību ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem 

Ministru kabinets šī gada 19.aprīlī apstiprināja parakstīšanai Latvijas Republikas valdības un Apvienoto Arābu Emirātu valdības ekonomiskās sadarbības līgumu, kas sniegs papildu iespējas ekonomiskās, sadarbības paplašināšanai un attīstībai starp Latviju un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), informē Ekonomikas ministrija. 

Žanete Hāka, 19.4.2016

Latvijas un AAE valdības ekonomiskās sadarbības līgums būs svarīgākais divpusējo ekonomisko sadarbību regulējošais pamata līgums.

Latvijas un AAE valdības ekonomiskās sadarbības līguma mērķis ir attīstīt un nostiprināt ekonomisko, tirdzniecības un tehnisko sadarbību, aptverot sadarbību tādās jomās kā tirdzniecība, rūpniecība, lauksaimniecība, transports, telekomunikācijas, tūrisms, investīcijas u.c.

«Apvienotie Arābu Emirāti jau šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris starp Līča valstīm. Lai arī Latvija jau sadarbojas ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, esam ieinteresēti stiprināt ekonomisko sadarbību ar šo valsti noslēdzot ekonomiskās sadarbības līgumu, tādejādi paverot plašākas iespējas mūsu uzņēmējiem jaunu tirdzniecības sakaru attīstībai, kā arī Apvienoto Arābu Emirātu investīciju piesaistē Latvijai,» uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Šobrīd Latvijas un AAE ekonomiskās attiecības tiek regulētas ES līmenī, kā arī abām valstīm ir saistošas normas, kas izriet no dalības starptautiskajās ekonomiskajās organizācijās.

Līguma ietvaros tiks izveidota Latvijas un AAE Apvienotā ekonomiskā komiteja, kuras uzdevumos būs noteikt savstarpējo interešu sadarbības jomas un ieteikt pasākumus, lai stiprinātu divpusējās ekonomiskās attiecības, kā arī risināt jautājumus, kas traucē divpusējo sadarbību. .

Plānots, ka Latvijas un AAE ekonomiskās sadarbības līgumu no Latvijas puses parakstīs Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens vizītes laikā AAE šī gada 7.-9.maijā. Vizītē plānotas vairākas tikšanās ar AAE amatpersonām, kuru ietvaros tiks pārrunāti ekonomiskās sadarbības, kā arī investīciju piesaistes jautājumi, tikšanās ar latviešu diasporu AAE, Latvijas - AAE biznesa forums (Dubaijā), u.c. pasākumi.

Ministru prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu vizītē pavadīs vairāk nekā 20 Latvijas uzņēmēju delegācija, kuri pārstāv transporta un loģistikas, IKT, izglītības, finanšu, juridisko pakalpojumu, nekustāmo īpašumu, būvniecības, vides, kokapstrādes nozares.

 

Tevi varētu interesēt

Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) nacionālā aviokompānija Etihad Airways un Latvijas airBaltic turpmāk...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Tūrisma aģentūra Latvia Tours turpmāk piedāvās noskatīties video vai bilžu 360 grādu...

Neskatoties uz igauņu izslavēto lokālo patriotismu, pēdējā laikā salīdzinoši zemāku...

Viens no vadošajiem advokātu birojiem Latvijā un Igaunijā Primus paplašina un izvērš...

Kopējais zāļu realizācijas apjoms Latvijā pēdējos gados ir pastāvīgi pieaudzis. Kopš...

Jauna zīmola ienākšana tirgū pati par sevi ir uzmanības vērta, bet Polijā...

Šī gada divos mēnešos kopumā Latvijā realizēta 181 031 tonna naftas produktu...

Šonedēļ Rīgā tiks oficiāli atklāta ātrās ēdināšanas zīmola Pizza Hut pirmā...

Kopš februāra virtuālajā zemnieku tirgū Svaigi.lv piegādes tiek nodrošinātas divas...

Šodien atklāja renovēto Rīgas 1. slimnīcas diagnostikas bloku - mūsdienīgāko endoskopijas...

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā un Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 257 jauni subjekti,...