Finanses

Par situāciju ar ABLV Bank raksta starptautiskie mediji visā pasaulē

Dienas Bizness, 24.02.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Centrālās bankas paziņojums par ABLV Bank nav paslīdējis garām nevienam starptautiskajam medijam, un šorīt šīs ziņas ir starp visu lielāko Eiropas ziņu aģentūru galvenajām ziņām.

Par banku raksta tādi mediji kā The Wall Street Journal, Bloomberg, Reuters un citi, galvenokārt pagaidām tiek atreferēti aizvadītās nedēļas un aktuālie notikumi.

Ārvalstu medijos tiek uzsvērts, ka ABLV bija ECB pārraudzībā, taču tajā pašā laikā pēc starptautiskajiem standartiem tā bija salīdzinoši maza izmēra banka.

CNBC šonedēļ rakstīja, ka šīsnedēļas dramatiskie virsraksti ir kā šoks valstij, kas jau ilgstoši sevi pozicionē kā finanšu tiltu starp Eiropas Rietumiem un Austrumiem.

Teneo Intelligence analītiķe Otīlija Danda uzsver, ka Latvijā ilgā laika posmā ir pastāvējušas divas paralēlas banku sistēmas – rezidentu bankas, kas sniedz normālos ikdienas pakalpojumus un nerezidentu bankas, kas patiesībā veido lielāko daļu banku sistēmas, un šīs problēmas nav jaunas. Dažas bankas jau vairākus mēnešus ir bijušas izmeklēšanas objekts saistībā ar nelikumīgu biznesa praksi, un pērn jau tām piemēroti sodi.

Komentāri

Pievienot komentāru