Lai apkarotu pirātisma izplatību, dažas ES dalībvalstis ar likumu ir gatavas pirātiem atslēgt internetu, Latvija gan tik radikālai rīcībai vēl neesot gatava.
Lai cīnītos ar tiešsaistes pirātismu, Lielbritānijā radīts likumprojekts, kas pirātiem var izrādīties visnotaļ skaudrs. Likumprojekta būtība paredz, ka interneta pakalpojumu sniedzējam ir jāatslēdz internets mājsaimniecībā, ja tiek fiksēts tiešsaistes pirātisms. Ar līdzīgu risinājumu klajā nāca arī Spānijas likumdevēji. Lieki piebilst, ka tas ir radījis rezonansi britu sabiedrībā, jo pat pēc visminimālākajām aplēsēm tiek lēsts, ka ik gadus sešos miljonos mājsaimniecību fiksēts tiešsaistes pirātisms.
Kā norāda Business Software Alliance (BSA) izpilddirektore Latvijā Sanita Meijere, Latvijā šādas likumdošanas normas pat likumprojekta līmenī nebūs vēl vismaz pāris gadu. «Mēs piedāvājām šādu risinājumu Latvijas likumdevējiem, taču viņi norādīja, ka sabiedrība vēl nav gatava šādam solim. Sanāk, ka arī valsts netieši atbalsta pirātismu.»
Savukārt Lattelecom interneta pakalpojumu sniedzēja Apollo direktors Gints Kiršteins uzskata: «Diez vai interneta pakalpojumu sniedzējiem būtu jābūt tiesnešu vietā, tam ir paredzētas speciālas valsts institūcijas.»
Eiropas Komisija atzīst, ka intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumi lejup un augšupielādējot autortiesību aizsargātus, bet piratizētus materiālus, joprojām ir viens no sarežģītākajiem jautājumiem, kuru atrisināšana nepieciešama, lai radītu patērētājam draudzīgu mūzikas, filmu un spēļu tirgu radīšanu internetā.
EK nav nākusi klajā ar kādu konkrētu online pirātisma apkarošanas mehānisma piedāvājumu. Tomēr EK paustie apsvērumi liecina, ka Lielbritānijas risinājums tai ir pieņemams.