Jaunākais izdevums

Starptautiskā elektroniskās naudas iestāde “Paysera LT” aizvadījusi finansiāli veiksmīgāko gadu uzņēmuma vēsturē, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pērnā gada laikā kompānijas neauditētā neto peļņa, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, augusi par vairāk nekā 20%, sasniedzot 2,3 miljonus eiro.

“Skatoties uz finanšu rādītājiem, varam teikt, ka pērn bijis veiksmīgākais gads visā "Paysera" vēsturē. Izaugsmi varēja vērot praktiski visos finanšu rādītājos, sākot ar peļņu, ienākumiem un beidzot ar darbinieku skaitu. Ienākumus guvām no praktiski visiem galvenajiem pakalpojumiem - maksājumiem un valūtas maiņas. Tāpat esam spēruši vēl vairākus būtiskus soļus tirgū, piemēram, attīstījušies Baltijas valstīs un Austrumeiropā, tāpat Igaunija pievienojās mūsu partneru tīklam, un vēlāk - arī Rumānija. Mēs visu darām, balstoties uz mūsu ilgtermiņa stratēģiju, un tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ gūstam panākumus,” stāsta "Paysera LT" vadītājs Vītenis Morkūnas.

Aizvadītajā gadā kompānijas ienākumi auga par vairāk nekā 15%, sasniedzot 11,06 miljonus eiro. Aktīvo klientu skaits palielinājies, pārsniedzot 80%, tāpat audzis klientu veikto maksājumu skaits. Pērn ar "Paysera" starpniecību veikti 2,7 miljoni maksājumu, sasniedzot 5,9 miljardus eiro, kas ir pieaugums par 50%.

Patlaban “Paysera” kompānijas ir atvērtas piecās valstīs. Uzņēmums pērn arī iegādājās biroja ēku Viļņā, atverot ēkā arī lielu klientu apkalpošanas centru.

Tiesa gan, neskatoties uz labajiem finanšu rādītājiem, V. Morkūnas uzsver, ka gads bijis izaicinājumiem pilns. Pērn auga konkurence, ieviestas jaunas prasības, tāpat savu artavu deva naudas atmazgāšanas skandāli, taču kompānijai jāmāk pielāgoties jaunajiem tirgus apstākļiem, viņš piebilst.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Veidojot produktus, domā, kā tie mainīs tirgu

Žanete Hāka, 10.01.2020

Dalies ar šo rakstu

"Paysera" akcionārs Kostas Noreika (pa kreisi) un "Paysera LT" vadītājs Vītenis Morkūns

Foto: Edijs Pālens/LETA

Starptautiskā elektroniskās naudas iestāde "Paysera" neveido biznesu, lai ienāktu tirgū, piesaistītu maksimāli daudz klientu un dārgi pārdotu kompāniju. Uzņēmums nestrādā ar mērķi piesaistīt jebkuru klientu, arī riskantos, lai tikai strauji audzētu ienākumus, bet cenšas skatīties, kā var mainīt finanšu sektoru.

Tā intervijā žurnālam "Dienas Bizness" stāsta "Paysera" akcionārs Kostas Noreika un "Paysera LT" vadītājs Vītenis Morkūns.

"Kopš kompānijas dibināšanas katrs gads mums ir bijis labāks nekā iepriekšējais, un arī šis gads nav izņēmums," teic V. Morkūns. "Pēdējā gada laikā vērojama īpaši izteikta tendence, ka pie mums pārnāk daudz klientu no Latvijas – gan privātpersonas, gan uzņēmumi, un to var saistīt ar norisēm banku tirgū. Piemēram, oktobrī "Paysera" kontu atvēra aptuveni 400 uzņēmumiem no Latvijas," viņš atklāj.

"Pašlaik "Paysera" vairāk fokusējas uz darbību citās valstīs, nevis Lietuvā, kas ir mūsu mājas tirgus un kur pašreiz aptuveni 90% interneta veikalu sadarbojas ar mums," stāsta K. Noreika.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Žurnāla Dienas Bizness izdevums #8

Dienas Bizness, 07.01.2020

Dalies ar šo rakstu

Iesaldētās naudas apjoms Latvijā aug no gada uz gadu. 2019. gada pirmajos deviņos mēnešos iesaldēti 212,50 miljoni eiro, 2017. gadā – 35,52 miljoni eiro. Ir skaidrs, ka uzņēmums ar slēgtu kontu ir rīcībnespējīgs. "Dienas Bizness" šajā numurā ieskicē pamatproblēmas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā.

Tēma aktuāla, un par to tiks runāts arī konferencē "Bankas mainīgajā pasaulē", ko šā gada aprīlī rīkos Tiesību zinātņu pētniecības institūts sadarbībā ar Banku Augstskolu, Latvijas Universitāti un žurnālu "Dienas Bizness".

7. janvāra numurā:

*Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas prasības un to izraisītās sekas

*Kontu iesaldēšanas politika Latvijā

*Cik Latvijai varētu izmaksāt ātrgaitas ceļu izveidošana

*Starptautiskās elektroniskās naudas iestādes "Paysera" skatījums uz finanšu sektoru

*10 lielākie naftas ražotāji un patērētāji pasaulē

*Naudas tramplīns sociālo uzņēmumu izaugsmei

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Montonio savāc 2,5 miljonus eiro, lai kļūtu par vienas pieturas aģentūras norēķinu risinājumu ES

DB, 07.08.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Montonio nepilna pusgada laikā adoptēja 1300 tirgotāju visā Baltijā. Uzņēmums tikko piesaistīja vairāk nekā 2,5 miljonus eiro riska kapitāla finansējumu no lielākajiem riska kapitāla uzņēmumiem reģionā un ir viens no visstraujāk augošajiem fintech uzņēmumiem Baltijā. Bet ko viņi dara?

Montonio ir vienas pieturas aģentūra tiešsaistes uzņēmumiem, kuri vēlas paaugstināt savu e-komercijas līmeni. Uzņēmums izstrādā maksājumu risinājumus, kas var samazināt izmaksas no 10 līdz 40x salīdzinājumā ar tādiem pazīstamiem milžiem kā MakeCommerce, Paysera vai Everypay. Pakalpojumus izmanto tādi klienti kā iDeal un Elisa.

Pakalpojums ļauj e-komercijas veikaliem saņemt maksājumus no Baltijas bankām ar vienkāršu integrāciju. Uzņēmums ir izstrādājis viegli lietojamus spraudņus populārākajām e-komercijas platformām.

Papildus maksājumu produktam, kas jau ir pieejams Latvijas tirgū, uzņēmums plāno vēlāk, tā paša gada laikā, Latvijas tirgū ieviest savu unikālo nopirkt tagad maksā vēlāk produktu, kas ļauj klientam reāli saņemt kredītu piedāvājumus no vairākiem aizdevējiem uzreiz, salīdzināt tos un iegūt to, kas viņiem šķiet vispiemērotākais.

Komentāri

Pievienot komentāru