Jaunākais izdevums

ASV farmācijas kompānija «Pfizer» pirmdien paziņoja, ka tās vadītājs Īans Rīds atkāpsies no amata, viņa vietā 1.janvārī stājoties izpilddirektoram Albertam Burlā.

Rīds nākotnē ieņems uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatu.

«Ir bijis gods pēdējos astoņus gadus ieņemt Pfizer vadītāja amatu,» norāda Rīds. «Taču tagad ir piemērots brīdis vadības maiņai, un Alberts ir piemērots cilvēks, lai turpmāk vadītu Pfizer.»

Burlā par izpilddirektoru kļuva šā gada sākumā, bet iepriekš pārvaldīja «Pfizer» «Innovative Health» struktūrvienību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Dzīvesstils

Asociācija: Covid-19 vakcīnas varētu būt pieejamas nākamā gada sākumā

LETA, 14.08.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielie pasaules farmācijas ražošanas milži jau mēnešiem ilgi visus spēkus velta Covid-19 vakcīnas izstrādei un, visticamāk, vakcīnas plašai sabiedrībai varētu būt pieejamas nākamā gada sākumā, prognozē Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktors Valters Bolevics.

Viņš stāstīja, ka augusta pirmajās dienās visā pasaulē bija 26 kandidātvakcīnas klīniskajā izpētē un 139 kandidātvakcīnas pirms klīniskās izpētes. "Atšķirība starp pirmo un otro ir tāda, ka pirmās jau tiek testētas uz cilvēkiem. Kopumā klīniskā izpēte ietver trīs posmus. Pirmajā posmā vakcīnas tiek izmēģinātas dažiem cilvēkiem, mazāk par simtu, otrajā posmā - no simts līdz tūkstotim, savukārt trešajā posmā vakcīnas izmēģinājumi jau aptver lielu skaitu cilvēku dažādās sociālajās grupās," teica Bolevics.

SIFFA direktors atzīmēja, ka šobrīd no visām kandidātvakcīnām trešajā klīniskajā izpētes līmenī, kas ir visbūtiskākais un parāda, vai vakcīna tiešām strādā, ir četras - "Pfizer" un "BioNtech" izstrādātā vakcīna, Oksfordas Universitātes un farmācijas kompānijas "AstraZeneca" vakcīna, Ķīnas "Sinopharm" vakcīna un Ķīnas kompānijas "Sinovac" vakcīna.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Saspīlējuma pieaugumu starp ASV un Ķīnu kompensē Covid-19 vakcīna

LETA--AFP, 23.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akciju cenas pasaulē trešdien mainījās dažādos virzienos, jo saspīlējuma pieaugumu starp ASV un Ķīnu kompensēja optimisms par progresu Covid-19 vakcīnas izstrādē.

Eiropas un Āzijas galvenajās biržās akciju cenas lielākoties kritās, jo ASV lēmums likt Ķīnai slēgt konsulātu Hjūstonā iezīmēja dramatisku eskalāciju diplomātiskajā spriedzē abu lielvaru starpā, satraucot investorus.

Volstrītā akciju cenas kāpa, reaģējot uz Vācijas farmācijas uzņēmuma "BioNTech" un ASV multinacionālā uzņēmuma "Pfizer" paziņojumu, ka tie pārdos ASV potenciālās vakcīnas pret Covid-19 - vairākus desmitus miljonus devu.

Progress vakcīnas izstrādē ir kompensējis bažas par jaunā koronavīrusa gadījumu skaita palielināšanos ASV.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijas farmācijas uzņēmums "Biontech" un ASV multinacionālais uzņēmums "Pfizer" pārdos ASV potenciālās vakcīnas pret Covid-19 - vairākus desmitus miljonus devu, trešdien pavēstīja abi uzņēmumi.

ASV valdībā, kā ziņo mediji, abiem uzņēmumiem pasūtījusi 100 miljonus vakcīnas devu par aptuveni 1,95 miljardiem dolāru (1,68 miljardiem eiro), ar iespēju, ka nākotnē tiks pasūtīti vēl līdz 500 miljoni.

Ja vakcīnas izmēģinājumi būs sekmīgi, uzņēmumi plāno sākt ārkārtas apstiprināšanas procesu oktobrī, bet pirmās vakcīnas tad tiks piegādātas šā gada ceturtajā ceturksnī, norādīja uzņēmumi.

ASV iedzīvotāji vakcīnas saņems bez maksas.

"Biontech" un "Pfizer" darbojas kopā pie koronavīrusa vakcīnas izstrādes, un nesen šie uzņēmumi noslēdza vienošanos par 30 miljonu vakcīnas devu piegādi Lielbritānijas valdībai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ir aicinājusi ASV štatus līdz 1.novembrim sagatavoties potenciālas Covid-19 vakcīnas izplatīšanai, un noteiktais termiņš ir divas dienas pirms ASV prezidenta vēlēšanām.

Dalasā bāzēts vairumtirdzniecības uzņēmums "McKesson Corp." ir noslēdzis darījumu ar federālo valdību un pieprasīs atļaujas izveidot izplatīšanas centrus, kad vakcīna kļūs pieejama.

"Šo atļauju iegūšanai vajadzīgais normālais laiks rada būtisku šķērsli šīs neatliekamās sabiedriskās veselības programmas panākumiem," atzina Slimību kontroles un profilakses centru (CDC) direktors Roberts Redfīlds 27.augusta vēstulē ASV štatiem.

"CDC steidzami pieprasa jūsu atbalstu, lai paātrinātu pieteikumus šo izplatīšanas centru izveidošanai." Redfīlds lūdza štatus apsvērt tādu prasību atcelšanu, kuras neļautu šiem centriem kļūt pilnīgi darbspējīgiem līdz 2020.gada 1.novembrim.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

EK rezervējusi vēl 200 miljonus potenciālās vakcīnas devu pret jauno koronavīrusu

LETA, 09.09.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) panākusi vienošanos ar sesto farmācijas kompāniju - "BioNTech-Pfizer" - par potenciālo vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

EK rezervējusi vēl 200 miljonu devu potenciālās vakcīnas.

"Mūsu izredzes izstrādāt un izplatīt drošu un efektīvu vakcīnu vēl nekad nav bijušas lielākas - gan eiropiešiem šeit, gan pārējai pasaulei," sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

Viņa uzsvēra, ka jauno kronavīrusu būs iespējams uzveikt tikai, sakaujot to visur pasaulē.

Brisele jau noslēgusi vienošanās ar kompānijām "Sanofi-GSK", "Johnson & Johnson", "Curevac", "Moderna" un "AstraZeneca" par potenciālās koronavīrusa vakcīnas devu nodrošināšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Dzīvesstils

Oxfam: Bagātās valstis nodrošinājušas sev vairāk nekā pusi no Covid-19 vakcīnām

LETA--AFP, 17.09.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grupa bagāto valstu, kurās dzīvo 13% no pasaules iedzīvotājiem, jau ir uzpirkušas vairāk nekā pusi no solītajām Covid-19 vakcīnu dozām, teikts nevalstiskās organizācijas "Oxfam" trešdien publicētā ziņojumā.

"Oxfam" analizēja darījumus, kurus farmācijas uzņēmumi un vakcīnu ražotāji ir noslēguši par piecām vadošajām Covid-19 vakcīnu kandidātēm, kurām pašlaik tiek veikti pēdējās stadijas izmēģinājumi. Organizācija balstījās uz datiem, kurus savākusi analītikas kompānja "Airfinity".

"Dzīvību glābjošas vakcīnas pieejamībai nevajadzētu būt atkarīgai no tā, kur jūs dzīvojat vai cik daudz naudas jums ir," sacīja "Oxfam America" pārstāvis Roberts Silvermens.

"Drošas un efektīvas vakcīnas izstrāde un apstiprināšana ir svarīga, bet tikpat svarīgi ir nodrošināt, lai vakcīnas būtu pieejamas visiem un visi tās varētu atļauties. Covid-19 kaut kur ir Covid-19 visur."

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Biržu indeksi krītas pēc bažām par Ķīnas ekonomikas izaugsmes palēnināšanos

LETA, 29.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien kritās, nedēļai sākoties ar dažu ASV uzņēmumu vājiem peļņas rādītājiem, ko ietekmēja bažas par Ķīnas ekonomikas izaugsmes palēnināšanos.

Šonedēļ ir paredzēta arī ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunu atsākšana Vašingtonā.

Ekonomisti uzskata, ka ASV-Ķīnas tirdzniecības karš ar muitas tarifiem un citi tirdzniecības konflikti smagi ietekmē globālo izaugsmi, sevišķi Ķīnā.

ASV rūpniecības milža «Caterpillar» akcijas cena pirmdien kritās par 9,1% pēc negaidīti vājas peļņas prognozes, ko daļēji noteica noieta samazināšanās Ķīnā.

Vāja Ķīnas ekonomikas perspektīva skāra arī mikroshēmu ražotāju «Nvidia», kuras akcijas cena saruka par 13,8% pēc peļņas prognozēm, kuras radīja vilšanos.

«Šī ir ļoti svarīga nedēļa. Ķīna tagad ir vissvarīgākais temats tirgū,» sacīja «Hinsdale Associates» analītiķis Bils Linčs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cīņa par pasaules ekonomikas kontroli 21.gadsimtā būs tas, cik lielā mērā valstīm izdosies iegūt vai zaudēt kontroli pār inovatīvajām tehnoloģijām, norāda Bloomberg Economics eksperts Toms Orliks, komentējot jaunākos Bloomberg inovāciju indeksa rezultātus.

Ikgadējais Bloomberg inovāciju indekss šogad publicēts jau septīto reizi un inovatīvāko valstu saraksts veidots, ņemot vērā daudzus kritērijus, tostarp, finansējumu izpētei un attīstībai, ražošanas kapacitāti un publisku augsto tehnoloģiju kompāniju daudzumu.

Latvija jaunākajā sarakstā nokritusi par divām vietām un ierindojas 42.vietā. Mūsu valsts atpaliek no pārējām Baltijas valstīm – Igaunija ierindojusies 36.vietā, bet Lietuva – 37.vietā.

«Inovācijas kļūst par ārkārtīgi nozīmīgu aspektu, lai veicinātu ekonomisko izaugsmi, īpaši Āzijas ekonomikās, kur vairāk nav demogrāfiskā dividende un augstākas pievienotās vērtības ražošana pārvietojas uz zemāku izmaksu valstīm šajā reģionā,» norāda Australia & New Zealand Banking Group Ltd. Izpētes vadītājs Khons Gohs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akciju cenas ASV un Eiropā ceturtdien pieauga, ko veicināja globālo investoru optimisms par ASV nodarbinātības datiem un ziņas par progresu Covid-19 vakcīnas izstrādē.

Bezdarbs ASV šogad jūnijā samazinājās līdz 11,1%, salīdzinot ar 13,3% maijā, tādējādi tika reģistrēts straujāks kritums par prognozēto, liecina ASV Nodarbinātības ministrijas jaunākā informācija. Analītiķi bija prognozējuši, ka bezdarbs saruks līdz 12,3%. ASV ekonomikā jūnijā radīti 4,8 miljoni darba vietu, salīdzinot ar 2,7 miljoniem radīto darba vietu maijā. Analītiķi bija prognozējuši, ka jūnijā valsts ekonomikā būs radīti aptuveni trīs miljoni darbavietu.

Volstrītas indekss "Nasdaq Composite" pieauga par 0,5%, sasniedzot jaunu rekordu. "Lai gan [jaunu Covid-19 gadījumu] skaits pieaug, ar to vēl nepietiek, lai izbeigtu šo kāpumu," sacīja "50 Park Investments" dibinātājs Adams Sarhans.

Komentāri

Pievienot komentāru