Atpūta

Piektdienas intervija ar NP Foods valdes priekšsēdētāju Rolandu Gulbi

Lelde Petrāne, 21.11.2014

Tuksneši - Rietumsahārā, Marokā un Tunisijā. R.Gulbis uz tiem ar draugiem brauc katru gadu jau vairākus gadus no vietas.

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild Rolands Gulbis, SIA NP Foods valdes priekšsēdētājs. NP Foods ir vadības un attīstības uzņēmums, kas Latvijas un Baltijas līmenī nodrošina administratīvās, pārdošanas un mārketinga funkcijas vairāku uzņēmumu grupai. Starp NP Foods uzņēmumiem Latvijā ir AS Laima, AS Staburadze, AS Gutta un SIA Staburadzes konditoreja.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Man patīk radīt. Bērnībā vēlējos kļūt ar auto dizaineri – radīt automašīnu modeļus. Taču dzīvē viss plūst un mainās, man tika dota iespēja strādāt pārtikas nozarē un radīt pārtikas produktus ar pievienoto vērtību.

Esmu gandarīts, ka varu veidot Latvijas pārtikas ražotāju vēsturi, strādājot leģendārā un tradīcijām bagātā šokolādes fabrikā Laima, kas nākamgad atzīmēs savu 145 gadu pastāvēšanas jubileju.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Raugoties kopumā uz šā brīža ekonomisko situāciju – mani gan iepriecina, gan sarūgtina atvērtā tirgus iespējas, kas vienlaikus ir gan ieguvums, gan drauds vietējiem uzņēmējiem. Pozitīvi ir tas, ka tas paver eksporta iespējas un ļauj uzņēmumiem attīstīties, jo augt tikai iekšējā tirgū uzņēmums nevar. Latvijas tirgus ir par mazu. Tajā pašā laikā arī ārvalstu ražotājiem ir iespēja brīvi ienākt Latvijas tirgū, tādējādi veicinot konkurenci. Taču saldumu nozarē brīvā tirgus apstākļi nevis veicina veselīgu konkurenci, bet tieši otrādi – mums kā «īstās» šokolādes ražotājiem (vienam no retajiem visā Eiropā) ir grūti konkurēt un saglabāt pircējiem draudzīgu cenu pret tiem tirgus dalībniekiem, kas piedāvā brūnu šokolādes masu, kas arī tiek dēvēta par šokolādi par daudz mazāku cenu.

Iepriecina tas, ka iedzīvotāji arvien biežāk priekšroku dod augstākas kvalitātes produktiem. Lai gan kopumā tirgū joprojām noteicošais faktors ir zema cena.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Mani iepriecina tas, ka var radīt jaunus, labus produktus, kas nes Latvijas vārdu pasaulē. Mani iepriecina tas, ka Laimas produktu kvalitāti augstu vērtē ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī ārvalstu viesi. Turklāt Laimas produkti tiek atzinīgi novērtēti starptautiskā mērogā, saņemot godalgotas vietas dažādu valstu izstādēs. Tas ir apliecinājums Laimas šokolādes meistaru darbam un produktu augstajai kvalitātei.

Esmu gandarīts arī par šogad saņemto sabiedrības novērtējumu, kas jau 10 gadus pēc kārtas šokolādes fabriku Laima ir ierindojusi starp mīletākajiem zīmoliem Latvijā. Pēdējo gadu laikā mēs esam mērķtiecīgi investējuši jauna zīmola koncepta izveidē, uzņēmuma attīstībā un produktu kvalitātes paaugstināšanā. Ir svarīgi neapstāties un virzīties tālāk.

Sarūgtinājumu šogad sagādāja nepilnības un caurumi Latvijas likumos, kā rezultātā atsevišķiem indivīdiem bija iespējams apdraudēt veiksmīgi strādājošu uzņēmumu darbību. Mēs esam gandarīti, ka taisnīgums tomēr uzvarēja un netaisnība pret vadošajiem un tautā mīlētiem uzņēmumiem tika novērsta. Taču, raugoties uz šo situāciju kopumā, uzskatu, ka nav pieļaujams, ka, īstenojot šādā veida agresīvas reiderisma metodes, tiek iznīcināti vietējie uzņēmumi. Ceru, ka mūsu piemērs kalpos kā sūra mācība un būs pieredzes stunda ikvienam, lai nākotnē varētu radīt visus priekšnoteikumus drošai uzņēmējdarbības attīstīšanai šeit uz vietas Latvijā. Es ļoti ceru, ka turpmāk šādi agresīvi reiderisma mēģinājumi tiks novērsti pirms uzņēmuma darbības paralizēšanas.

- Vai ir kādas kļūdas, kuras nevarat piedot Latvijas vadītājiem – līdzšinējiem/esošajiem?

Mēs visi esam tikai cilvēki – katrs var kļūdīties.

- Vai darbinieku trūkumu izjūtat?

Gribētos teikt, ka neizjūtam. Kopumā NP Foods uzņēmumos, tostarp AS Laima, AS Gutta, un AS Staburadze, strādā vairāk nekā 1000 darbinieku. Pēc nepieciešamības, tiek piesaistīts sezonāla rakstura darbaspēks. Daudzu gadu garumā jau ir izveidojusies ilgstoša sadarbība ar konkrētiem darba ņēmējiem, kas sezonāli vai rotācijas kārtībā strādā kādā no uzņēmumiem.

- Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā?

NP Foods uzņēmumi vienmēr ir atvērti labiem darbiniekiem, kas vēlas strādāt un nāk uz darbu ar prieku. Papildu kvalitātēm, ko nosaka attiecīgais amata apraksts, uz ko pretendē darbinieks, mums nekādu citu īpašu prasību darbiniekiem nav.

- Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Šobrīd mēs esam sagatavojušies jaunajai Ziemassvētku sezonai, kas ir pats aktīvākais darba laiks. Tradicionāli esam sarūpējuši īpašu Ziemassvētku produktu izlasi, kas gadu no gada ir lieliska dāvana, ko Latvijas iedzīvotāji labprāt dāvā saviem mīļajiem un sūta arī saviem radiem un draugiem plašajā pasaulē. Arī šogad pie Laimas pulksteņa tiks atklāta Laimas Mīlestības un Siltuma mājiņa, tādējādi dāvājot prieku ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī pilsētas viesiem. Arī šogad atbalstīsim Latvijas maznodrošinātās daudzbērnu ģimenes, aicinot sabiedrību izvēlēties bērnu veidotas kartiņas no īpašās brīnumu egles un kopā sarūpēt bērnu kārotas Ziemassvētku dāvanas.

Paralēli uzņēmumu ikdienas darbam un Ziemassvētku sezonai, gaidām Konkurences padomes lēmumu par stratēģiskā investora ORKLA piesaisti. Mēs esam gandarīti, ka mums ir izdevies piesaistīt šādu sadarbības partneri, kas NP Foods uzņēmumiem ir būtisks ieguvums, lai veicinātu uzņēmumu attīstību gan iekšējā gan ārvalstu tirgos.

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Mana pirmā darbavieta bija lauksaimniecības kolhozā, strādājot par ganu. Tas bija tāds laiks, ka jaunieši salīdzinoši agri uzsāka darba gaitas un vasaras sezonā, paralēli mācībām izmantoja jebkuru iespēju strādāt. Strādājot kolhozā, es iemācījos mērķtiecību, darba sparu un neatlaidību, kas man lieti noderējusi arī turpmākās darba gaitās.

Pēc izglītības esmu ekonomists, jau mācoties sāku strādāt šajā jomā. Pēdējās nozīmīgākās darbavietas ir bijušas Latvijas lielākajos ražošanas uzņēmumos – AS Latvijas Balzams un AS Valmieras Piens, kur arī biju valdes priekšsēdētājs.

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums?

Nākamgad Laimas šokolādes fabrika atzīmēs 145 gadu jubileju. Laimas šokolādes muzeja arhīvi vēsta, ka šokolādes fabrika Laima savu nosaukumu ieguva 1921.gadā. Taču leģenda par nosaukuma izcelsmi joprojām nav atklāta. Kā mūs ir informējuši Laimas šokolādes fabrikas dibinātāju pēcteči, iespējams, nosaukums Laima ir veidojies pēc senlatviešu dievības Laimas vārda, kas latvju dainās ir likteņa lēmēja un labā aizgādne, kas cenšas palīdzēt ikvienam, sargā un rūpējas par visiem. Iespējams, tieši senlatviešu dievības spēks, apvienojot to ar šokolādes saldumu un Mīlestības iedvesmu, ir šokolādes fabrikas Laima veiksmīgas darbības pamatā.

- Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Man pašam interesants bija fakts, ka Laimas šokolādes fabrika, kas atrodas Miera ielā 22, ir speciāli celta un paredzēta tieši šokolādes ražošanai. Šajā vēsturiskajā ēkā nekad nav bijis nekas cits, šeit jau 145 gadus ražo īstu šokolādi. Mēs lepojamies ar to, ka Laima ir viena no retajām šokolādes ražotnēm Eiropā, kurā šokolāde tiek gatavota no kakao pupiņām, turklāt viss kakao pupiņu pārstrādes process līdz gatavai šokolādei pilnībā tiek veikts pašu spēkiem.

- Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Kopumā uzskatu, ka būtu jāpārskata nodokļu slogs uzņēmumiem un tas būtiski jāsamazina. Attiecībā uz izmaiņām likumdošanā, kas attiecas tieši uz pārstāvēto nozari, līdzīgi kā citi pārtikas ražotāji, es priecātos par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu pārtikas produktiem līdz 0%. Tas varētu pozitīvi veicināt iekšējā tirgus pieprasījumu un vietējo ražojumu noietu. Taču šī iniciatīva, diemžēl, nav guvusi plašu atsaucību atbildīgo amatpersonu vidū.

- Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Mani pārsteidz tas, ka pēdējā laikā arvien biežāk saskaros ar to, ka cilvēki dažādi interpretē vienu un to pašu situāciju. Ir sajūta, ka cilvēki it kā pazūd tulkojumā, visu laiku ir nepieciešams tulkot un strukturēt informāciju. Iespējams, tas ir moderno tehnoloģiju straujās attīstības un informācijas pārbagātības dēļ, taču man ir sajūta, ka mums ikdienā pietrūkst dziļas un atvērtas komunikācijas, kas balstīta uz vienotu izpratni par lietām un notikumiem mums apkārt.

Mani pārsteidz tas, ka cilvēki tik daudz laika velta modernajām tehnoloģijām un pārāk maz savstarpējai komunikācijai, kas ir fundamentāli nepieciešama, pat ģimenēs bērni vairāk ir iekšā dažādās tehnoloģijās, nevis kvalitatīvās sarunās vienam ar otru. Es biju pārsteigts, cik gandarīts jutos, kad garajās brīvdienās man izdevās kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni, aizdedzot tradicionālo svētku ugunskuru un vienkārši būt kopā ārā, pie dabas.

- Kurš ir Jūsu mīļākais ēdiens un dzēriens?

Es nevaru izdalīt vienu konkrētu ēdienu. Esmu gardēdis, es mīlu labi paēst. Man patīk dažādas pasaules virtuves, pārsvarā izvēlos jūras produktus, gaļu uzturā lietoju salīdzinoši maz. Ārpus mājas vienmēr cenšos izvēlēties ēdienu, ko konkrētajā vietā līdz šim neesmu baudījis. Nekad neizvēlos vienu un to pašu ēdienu, man patīk dažādība, patīk izgaršot dzīvi. Ārzemju ceļojumos vienmēr cenšos iepazīt vietējās virtuves dažādību.

Savukārt brīvdienās man patīk mājās gatavot pašam. Es cenšos izmantot dažādu šefpavāru - Džeimija Olivera, Hestona Blūmentāla vai Gordona Remzija pavārgrāmatās atrodamās receptes, kā arī bieži skatos video receptes youtube.com.

No dzērieniem viennozīmīgi kafija, esmu liels kafijas baudītājs. Ikdienā izdzeru ļoti daudz kafijas. Protams, man garšo arī saldumi, mana mīļākā Laimas konfekte ir Rudzupuķe.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Es nevaru izcelt kādu konkrētu grāmatu vai filmu. Grāmatas ir mana garīgā barība kā balzams dvēselei. Es lasu daudz un ļoti dažādu literatūru. Visbiežāk esmu paralēli iesācis lasīt vairākas grāmatas, izvēloties to, kas atbilst tā brīža garastāvoklim. Man ir daži iecienītākie rakstnieki un cenšos izlasīt visas to grāmatas. Piemēram, ASV rakstnieki Kurts Vonnegūts un Džons Grišams. Tāpat manu iecienītāko autoru sarakstā ir indiešu izcelsmes britu rakstnieks Salmans Rušdi. Mani favorīti ir arī japāņu rakstnieks Haruki Murakami un zinātniskās fantastikas grāmatu autori, krievu rakstnieki brāļi Strugacki. Tāpat man interesē grāmatas par hinduismu un literatūra, kas apskata lietas par alternatīvām pasaules attīstības, uzbūves teorijām un praksēm.

- Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Viennozīmīgi dabā. Man patīk doties uz mežu, es dzīvoju Siguldā, un man ir iespēja ikdienā pastaigāt vai ziemā slēpot pa mežu ar distanču slēpēm, tādējādi sakārtojot savas domas. Taču, lai pilnībā attīrītu prātu, es katru gadu ar draugiem braucu ar motocikliem pa tuksnesi. Man patīk, ka tuksnesis ir plašs, kluss, mierīgs, tur nav informācijas pārbagātības, tikai plašums, arī ainavas mainās lēni un vienmērīgi. Tas plašums man ļauj sakārtot domas un atbrīvot prātu.

- Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Katrai anekdotei ir sava vieta un laiks. Tā ir kā garšviela – piedeva konkrētai situācijai, kurai organiski ir jāiederas attiecīgajā brīdī.

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

No grāmatām esmu guvis vairākas atziņas, taču pēdējā laikā mani uzrunājusi atziņa no Apple kompānijas dibinātāja Stīva Džobsa biogrāfijas, par ko arī aicinu aizdomāties Db.lv lasītājus: «Neļaujiet, lai svešu viedokļu troksnis apslāpē jūsu pašu iekšējo balsi, sirds pārliecību un intuīciju.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jau tuvākajā laikā AS Latvijas balzams līdzšinējo padomes priekšsēdētāju ekspremjeru Aigaru Kalvīti amatā nomainīs Rolands Gulbis, kurš savulaik jau ir bijis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un ģenerāldirektors, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Gulbis šo informāciju ne apstiprināja, ne arī noliedza, tomēr atzina, ka viņam būtu interese izstrādāt uzņēmuma stratēģisko attīstību atbilstoši akcionāru interesēm.

Savukārt Kalvītis aģentūrai LETA atzina, ka iesniegumu par aiziešanu no padomes priekšsēdētāja amata vēl nav uzrakstījis, taču gatavojas šo amatu atstāt.

«Saskaņā ar noteikumiem jāsasauc uzņēmuma vadības sēde, tad arī lems par padomes jauno sastāvu. Pagaidām vēl nevaru pateikt, kad īsti tas notiks, taču skaidrs, ka Latvijas balzamu atstāšu,» sacīja Kalvītis.

Kā ziņots, Kalvītis kopš šā gada 18.augusta iecelts AS Latvijas Gāze valdes priekšsēdētāja amatā. Sakarā ar jauno amatu Kalvītis 5.septembrī atstāja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas kluba Rīgas Dinamo īpašnieces AS Dinamo Rīga valdes priekšsēdētāja amatu, kur viņu nomainīja kādreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Papildināta - Laimai un NP Foods aizdomas par reiderisma mēģinājumiem; apķīlāti vairāki uzņēmumu konti

LETA, 17.06.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saldumu ražotājas AS Laima un citu NP Foods grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis nosūtījis iesniegumu valsts amatpersonām ar lūgumu apturēt reiderisma mēģinājumu, kas vērsts pret Latvijas lielākajiem saldumu ražotājiem Laima, AS Staburadze un citiem NP Foods grupas pārtikas uzņēmumiem.

(Ziņa papildināta ar Miķelsona komentāru.)

Kā informēja Laimas sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova, pret nacionālā mēroga uzņēmumiem Laima un Staburadze reiderisma jeb uzņēmuma darbības paralizēšanas un pārņemšanas shēmu mēģinājuši realizēt jau iepriekš reiderisma uzbrukumos aizdomās turētais advokāts Mārcis Miķelsons un tiesu izpildītājs Jānis Lazdāns, kurš arī vairākkārt iesaistījies reiderismā.

Miķelsona vārds iepriekš izskanējis vairākiem Latvijā pazīstamiem arhitektu birojiem piederošās SIA Latvijas Projektēšanas sabiedrība lietā. 2010.gadā šim uzņēmumam nelikumīgi ievēlēta jauna valde, kas pusotra mēneša laikā noslēgusi vairākus līgumus, tostarp ieķīlāja īpašumus, uzlika komercķīlu uz visiem aktīviem, deva aizdevumus, mēģinot panākt maksātnespēju, faktiski nodarbojoties ar «reiderismu».

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

NP Foods: Valdībai jāprasa Briselei Baltijas valstīm noteikt īpašas buferzonas statusu

NOZARE.LV, 07.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas importa aizliegumam saistībā ar Eiropas Savienības lauksaimniecības un pārtikas produkciju vajadzētu rosināt valdību nākt klajā ar iniciatīvu Briselei noteikt Baltijas valstīm īpašas buferzonas jeb depresīvā rajona statusu, kas ļautu uzņēmējiem elastīgāk reaģēt uz attiecīgajiem ierobežojumiem, uzsvēra kompānijas NP Foods valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Viņš norādīja, ka Krievijas sankcijas kopumā Latvijas ražotājiem būs nopietns trieciens, tādēļ valdībai būtu jāizrāda iniciatīva sarunās ar Briseli, lai panāktu īpaša statusa piešķiršanu Baltijas valstīm.

«Stratēģiski pareizi būtu panākt, ka visas valstis, kas ir starp Berlīni un Maskavu, tātad arī Baltijas valstis, tiktu iekļautas īpašā buferzonā,» sacīja Gulbis.

Viņš norādīja, ka šāda buferzona būtu kaut kas līdzīgs depresīvajiem rajoniem, kuros darbojas īpašas nodokļu atlaides, atbalsts eksportētājiem un tamlīdzīgi stimuli ražotājiem.

«Speciālās buferzonas statuss ļautu uzņēmējiem elastīgāk reaģēt situācijās, kādas izjūtam gadījumos ar Krieviju un Ukrainu, kad lielā politika nosaka neparedzamu lietu virzību biznesam,» sacīja uzņēmējs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Latvijas balzams 10 miljonu eiro peļņu izmantos konkurētspējas stiprināšanai

LETA, 08.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Akciju sabiedrības "Latvijas balzams" 2019.gada peļņu 10,046 miljonu eiro apmērā iecerēts atstāt nesadalītu un izmantot "Latvijas balzams" konkurētspējas stiprināšanai, nolemts uzņēmuma kārtējā akcionāru sapulcē.

Akcionāru sapulcē apstiprināti kompānijas valdes, padomes ziņojumi un zvērināta revidenta atzinums, 2019.gada pārskats un atkarības pārskats. Tāpat akcionāri pieņēma zināšanai "Latvijas balzams" valdes un padomes ziņojumus, kā arī zvērināta revidenta atzinumu.

Par "Latvijas balzams" revidentu 2020.gada pārskatu revīzijai ievēlēta auditorfirma "PricewaterhouseCoopers". Revidentam par 2020.gada pārskatu revīzijas veikšanu noteikta 28 780 eiro atlīdzība, neiekļaujot pievienotās vērtības nodokli (PVN). "Latvijas balzams" valdei uzdots noslēgt līgumu ar ievēlēto revidentu par kompānijas 2020.gada pārskatu revīziju.

Tāpat uzņēmuma padomes locekļu amatos uz nākamajiem pieciem gadiem ievēlēti Petrs Avens, Rolands Gulbis, un Valižans Abidovs un Velga Celmiņa, bet no padomes atcelts Aleksandrs Maslo, kura vietā iecelts Jānis Buks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Noraida sūdzību par pilnas prasības nodrošinājumu NP Foods grupas uzņēmumiem

Dienas Bizness, 27.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA NP Foods atzinīgi vērtē Rīgas apgabaltiesas lēmumu noraidīt ārzonā reģistrētās ofšoru kompānijas Menard Port LLC prasību par pilnu prasības nodrošinājumu SIA NP Foods grupas uzņēmumiem. Tas nozīmē to, ka uzņēmumiem netiks uzliktas papildus ķīlas vai apgrūtinājumi.

Rolands Gulbis, SIA NP Foods grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs norāda: «Mēs esam gandarīti, ka taisnīgums šoreiz ir uzvarējis. Tiesa ir pieņēmusi loģisku un pamatotu lēmumu, noraidot ofšora prasību, tādējādi kavējot ļaunprātīgu mēģinājumu nelikumīgi pārņemt nacionāla mēroga uzņēmumus. Uzskatu, ka nav pieļaujama situācija, ka, īstenojot šādā veida agresīvas reiderisma metodes, tiek iznīcināti vietējie uzņēmumi.»

R.Gulbis norāda, ka valsts atbildīgajām institūcijām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība un aktīvi jārīkojas, lai novērstu atsevišķu personu mēģinājumus negatīvi ietekmēt vietējo un ekonomikai būtisku uzņēmumu pastāvēšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Uz jaunām telpām pārcēlusies NP Foods grupas administrācija

Linda Zalāne
, 25.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar salduma ražotāja Laima muzeja izveidi Rīgā, Miera ielā uz jaunām telpām pārcēlusies arī NP Foods grupas administrācija , trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Darbavietas iekārtotas ēkas trešajā un ceturtajā stāvā, nākotnē plānots renovēt arī otrā stāva telpas. Iepriekš ēkas ceturtajā stāvā atradusies aktu zāle, kur pirms apmēram 50 gadiem klavieres spēlējis arī maestro Raimonds Pauls. «Ja iepriekšējais birojs Sporta ielā bija viduslaiki, tad šī ir 21. gadsimtam atbilstoša, moderna darba vide. Plosījāmies apmēram pusgadu, līdz izstrādājām koncepciju ar skaidri definētām vadlīnijām. Savukārt dizaineres Elīna un Zane Teteres centās mūsu vīzijas iedzīvināt,» stāsta NP Foods valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Kā uz delnas

Komentāri

Pievienot komentāru
Makroekonomika

Uzņēmēji: Turpinoties rubļa lejupslīdei, jārēķinās ar ļoti augstu Krievijas iekšējā tirgus risku

NOZARE.LV, 03.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neraugoties uz Krievijas rubļa katastrofālo kritumu, Latvijas pārtikas ražotāji, kuru biznesu vēl nav skārušas Krievijas noteiktās sankcijas, turpina eksportēt savu preci uz kaimiņvalsti, vienlaikus rēķinoties ar ļoti augstu šī tirgus iekšējo risku rubļa turpmākās lejupslīdes gadījumā, atzina aptaujātie uzņēmēji.

AS Latvijas balzams komercdirektors Valters Kaže norādīja, ka sadarbības līgums paredz atsevišķas detaļas, kas uzņēmumu līdz šim pasargājušas no rubļa svārstībām, taču iekšējā tirgus riski Krievijā, rubļa kursam krītot, ir augsti.

«Krievijas rubļa kritums nav noticis vienā dienā - šis process ir jau ilgstošs. Pēdējo 12 mēnešu laikā rubļa kurss pret eiro ir krities par aptuveni 10%, bet zemākais punkts - 50,93 rubļi pret vienu eiro - tika sasniegts martā. Ar lejupslīdi rēķinājāmies jau aizvadītā gada nogalē, kopā ar partneriem plānojot pārdošanas budžetu 2014.gadam, un mūsu piesardzīgais plāns atbilst šī brīža rubļa kursam, taču tālākai lejupslīdei var būt nopietnas sekas un risks,» sacīja Kaže.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saldumu ražotāji AS Laima, AS Staburadze un SIA NP Foods - kopumā 26 uzņēmumi, ir vērsušies ar iesniegumu pie valsts atbildīgajām amatpersonām Saeimā, aicinot pievērst pastiprinātu uzmanību un aktīvi rīkoties, lai novērstu mēģinājumus negatīvi ietekmēt valsts ekonomikai nozīmīgu uzņēmumu kā AS Laima un AS Staburadze darbību. Iesniegumā norādīts arī uz nepieciešamību pilnveidot Civillikuma un Civilprocesa normas, lai pasargātu uzņēmumus no iespējamiem ļaunprātīgiem un pretlikumīgiem mēģinājumiem pārņemt uzņēmumus un apdraudēt to darbību.

Uzbrukumā, kas vērsts pret Latvijas saldumu ražotājiem AS Laima, AS Staburadze un vēl 24 citiem Latvijas uzņēmumiem, esot skaidri redzamas reiderisma pazīmes, kas izpaužas centienos paralizēt uzņēmumu darbību ar iespējamu mērķi tos pārņemt. Tas ir bīstami ne tikai uzņēmējdarbībai, bet arī sabiedrībai, jo vienmēr pastāvēs iespējamība, ka, maldinot tiesu institūcijas, var tikt nodarīts kaitējums, norāda uzņēmumi.

«Iespējams, ka šis ir spilgtākais pēdējā laika gadījums, kad, izmantojot Civillikuma un Civilprocesa likuma normas, kāds cenšas pārņemt sekmīgi strādājošus – eksportējošus uzņēmumus, kuri nodarbina vairāk nekā 1100 darbinieku un kuri ir Latvijas lielāko nodokļu maksātāju skaitā, tostarp, arī lielāko sociālās apdrošināšanas iemaksu veicēju vidū,» teikts uzņēmumu paziņojumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Papildināta - Tiesa atceļ lēmumu par kontu apķīlājumu NP Foods grupas uzņēmumiem

Db.lv/LETA, 17.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa šodien atcēla lēmumu par kontu apķīlājumu 25 uzņēmumiem strīdā starp NP Business centre un koncernu Nordic Partners Limited, kurā iekļauti arī SIA NP Foods grupas uzņēmumi, tostarp AS Laima.

Apķīlājums ir saglabāts vēl trim atbildētājiem. Kā aģentūrai LETA paskaidroja Rīgas apgabaltiesas preses sekretāre Inta Šaboha, šajā daļā lēmums nav pārsūdzams.

Tie atbildētāji, kuru apķīlājums nav atcelts, var vēlreiz vērsties pirmās instances tiesā.

NP Foods atzinīgi vērtē Rīgas apgabaltiesas lēmumu par prasības nodrošinājuma - uzņēmumu kontu apķīlāšanas atcelšanu AS Laima un Staburadze, kā arī citiem SIA NP Foods grupas uzņēmumiem, pret kuriem nepamatoti tika vērstas mērķtiecīgi plānotas ļaunprātīgas darbības, kurās saskatāmas reiderisma pazīmes.

«Mēs esam gandarīti, ka taisnīgums šoreiz ir uzvarējis un netaisnība pret vadošajiem un tautā mīlētiem uzņēmumiem kā Laima un Staburadze ir novērsta. Tiesa ir pieņēmusi loģisku un pamatotu lēmumu, izbeidzot ļaunprātīgu mēģinājumu nelikumīgi pārņemt nacionāla mēroga uzņēmumus. Nav pieļaujama situācija, ka, īstenojot šādā veida agresīvas reiderisma metodes, tiek iznīcināti vietējie uzņēmumi, kas nule atguvušies no ekonomikas lejupslīdes un veicinājuši izaugsmi, pateicoties neatlaidīgam un mērķtiecīgam darbam. Tas nozīmē, ka arī turpmāk Latvijas un ārvalstu klienti varēs baudīt augstas kvalitātes mīlētus produktus,» uzsver NP Foods grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saistībā ar klimata izmaiņām, kā arī Āfrikas valstu vadību centieniem pārdalīt tirgu tuvākajos gados kakao pupiņu cena industrijā trīskāršosies, kā iznākumā ražotāji, kas šokolādi ražo no kakao pupiņām, būs spiesti paaugstināt produkcijas cenas, atzina AS Laima valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

«Kopš pagājušā gada kakao pupiņu cenas jau ir pieaugušas par 40%. Cenu straujais pieaugums pēdējo gadu laikā galvenokārt tiek saistīts ar klimatiskajām izmaiņām pasaulē, kā rezultātā nav bijusi bagātīga raža. Tomēr nozīmīga loma cenu kāpumā ir arī Āfrikas valstu vadības iniciatīvām veikt tirgus pārdali un sakārtot šo nozari, aktīvi līdzdarbojoties visos procesos,» sacīja Gulbis.

Viņš norādīja - nozares aplēses liecinot, ka tuvākajos gados kakao pupiņu cena industrijā trīskāršosies. Līdz ar to šokolādes ražotāji, kas produkciju ražo no kakao pupiņām, būs spiesti nākotnē celt šokolādes produktu cenas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Gulbis atstāj arī NP Foods grupas uzņēmumu vadību

LETA, 13.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas uzņēmumu vadības, tirdzniecības un loģistikas pakalpojumu uzņēmuma NP Foods iepriekšējais vadītājs Rolands Gulbis atstādināts no valdes priekšsēdētāja amata arī pārējos grupas uzņēmumos - AS Laima, AS Gutta, AS Staburadze, SIA Staburadzes konditoreja un SIA NP Logistics, liecina Firmas.lv informācija.

Viņa vietā minēto uzņēmumu valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Norvēģijas pilsonis Eriks Smits-Hansens, kurš kopš 23.marta ieņem arī koncerna valdes priekšsēdētāja amatu.

23.martā Gulbis paziņoja, ka nolēmis atstāt savu amatu, kuru ieņēma kopš 2012.gada janvāra. Viņu nomainīja Smits-Hansens, kurš līdz tam ieņēma uzņēmuma Orkla Confectionery&Snacks Norway pārdošanas direktora amatu.

NP Foods īpašnieks kopš 2014.gada 26.augusta ir Orkla, kas iegādājās 100% kapitāldaļu visos kompānijas uzņēmumos - AS Laima, AS Gutta, SIA NP Foods, AS Staburadze, SIA Staburadzes konditoreja, UAB Margiris un SIA Detente no uzņēmuma Nordic Partners Foods Ltd, kura īpašnieki bija Latvijas investīciju kompānija Nordic Partners un Islandes fonds BIL ehf. Darījuma summa netika norādīta. Šā gada februārī tika saņemtas uzņēmumu apvienošanās atļaujas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Konkurences padomēm, kā iznākumā 2015.gada 11.martā darījums tika pilnībā pabeigts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Laima investēs vairāk nekā trīs miljonus eiro iekārtās; ražos vairāku slāņu konfektes

BNS, 19.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā lielākais saldumu ražotājs Laima par vairāk nekā trim miljoniem eiro plāno iegādāties jaunas konfekšu ražošanas iekārtas, aģentūrai BNS pastāstīja pārtikas ražotāju grupas NP Foods valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

«Mēs esam iesnieguši un dabūjuši valsts atbalstu [Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas] Augstas pievienotās vērtības investīcijas projektam. Tur faktiski ir daudz dažādu iekārtu un tehnoloģiju, kuras uzliekot mēs beidzot varēsim sākt ražot principiāli jaunus produkcijas veidus, par konfektēm runājot. Mēs varbūt beidzot ienāksim 21.gadsimtā. Tur būs vairāku slāņu konfektes, patērētājiem varēsim piedāvāt diezgan daudz visu ko patiešām jaunu,» klāstīja Gulbis.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka vienas ražošanas līnijas iepirkumā jau ir noteikts uzvarētājs - Dānijas kompānija Aasted ApS, kas Laimai par 1,08 miljoniem eiro piegādās šokolādes konfekšu ražošanas līniju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Noraida sūdzību par pilnas prasības nodrošinājumu NP Foods grupas uzņēmumiem

Žanete Hāka, 26.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesas nolēmusi noraidīt ārzonā reģistrētās ofšoru kompānijas Menard Port LLC prasību par pilnu prasības nodrošinājumu SIA NP Foods grupas uzņēmumiem. Tas nozīmē to, ka uzņēmumiem netiks uzliktas papildus ķīlas vai apgrūtinājumi, informē uzņēmuma pārstāvji.

Rolands Gulbis, SIA NP Foods grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs norāda, ka valsts atbildīgajām institūcijām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība un aktīvi jārīkojas, lai novērstu atsevišķu personu mēģinājumus negatīvi ietekmēt vietējo un ekonomikai būtisku uzņēmumu pastāvēšanu.

SIA NP Foods un 26 Latvijas uzņēmumi jau vērsušies ar iesniegumu pie valsts atbildīgajām amatpersonām Saeimā, aicinot pievērst pastiprinātu uzmanību, un aktīvi rīkoties, lai novērstu mēģinājumus negatīvi ietekmēt valsts ekonomikai nozīmīgu uzņēmumu kā AS Laima un AS Staburadze darbību. Tādējādi norādot uz nepieciešamību pilnveidot Civillikuma un Civilprocesa normas, lai pasargātu uzņēmumus no iespējamiem ļaunprātīgiem un pretlikumīgiem mēģinājumiem pārņemt uzņēmumus un apdraudēt to darbību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašmāju šokolādes ražotāji cenšas pārsteigt pasauli un ielauzties ekskluzīvā tirgus nišā; «kašķis» ap Emils Gustavs Chocolate zīmolu var beigties tiesas zālē, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēdējos gados ir mainījusies situācija Latvijas šokolādes ražotāju uz zīmolu tirgū, īpaši to uzņēmumu vidū, kuri mērķē uz ekskluzīvo tirgus segmentu gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Tiesas darbi

DB jau rakstīja, ka 2010. gadā tiesa par maksātnespējīgu pasludināja šokolādes un konditorejas izstrādājumu ražotāju SIA Emīls Gustavs šokolāde, kura tagadējais nosaukums ir Milda 8 un kura līdzīpašniece ir Zane Stavra (iepriekš Zane Bērziņa). SIA Premium Chocolate, kuras vadītāja ir bijusī Emīls Gustavs šokolāde ilggadīgā direktore Laura Sebre, ir radījusi jaunu šokolādes zīmolu NelleUlla. «Emils Gustavs Chocolate ir klasisks zīmols, savukārt jaunais NelleUlla zīmols ir mūsdienīgs,» DB stāsta SIA Premium Chocolate direktore Laura Sebre. Šobrīd notiek strīds par to, kam īsti pieder Emils Gustavs Chocolate zīmols. «Es esmu nopirkusi tiesības izmantot zīmolu Emils Gustavs Chocolate. Tikai tiesa var izlemt pretējo. Esmu nodevusi tā izmantošanas tiesības SIA Premium Chocolate. Emocijas un konflikti starp mani un Zani Stavru ir privāta lieta, un es nevēlos to plaši komentēt. Šķiršanās iemesli galvenokārt bija atšķirīgi viedokļi par zīmola attīstību, potenciālu, ieguldījumu un nākotnes sadarbības modeli,» uzsver L. Sebre. Viņa piebilst, ka Emils Gustavs Chocolate zīmolu vairs neizmanto, to dara Chocolate No1. Savukārt Zane Stavra, kurai šobrīd pieder uzņēmums Chocolate No1, ir pārliecināta, ka tikai un vienīgi Chocolate No1 ir tiesīgs izmantot preču zīmi Emīls Gustavs šokolāde ražošanas nolūkos, taču no plašākiem komentāriem viņa atturas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Latvijas balzama padomē ievēlēts Rolands Gulbis

Žanete Hāka, 13.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārvēlēta AS Latvijas balzams padome, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Ņemot vērā uzņēmuma padomes locekļa Aigara Kalvīša iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no padomes locekļa amata un saskaņā ar Komerclikumu, no AS Latvijas balzams padomes locekļa amata nolemts atbrīvot Pjotru Avenu, Aigaru Kalvīti, Sergeju Ļimarenko, Oļegu Alaini un Valižanu Abidovu.

Pārējie valdes locekļi padomē ievēlēti vēlreiz, taču A. Kalvīša vietā ievēlēts Rolands Gulbis.

Jaunievēlētajam padomes loceklim Rolandam Gulbim nepieder LB akcijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Lietā par NP Foods kontu apķīlāšanu izbeidz tiesvedību pret 25 uzņēmumiem

BNS, 20.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietā saistībā ar pārtikas ražotāju grupas NP Foods un citu ar to saistīto uzņēmumu un privātpersonu kontu apķīlāšanu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēma izbeigt tiesvedību pilnībā pret 25 no 29 uzņēmumiem, aģentūrai BNS pastāstīja NP Foods pilnvarotā pārstāve, zvērināta advokāte Sintija Radionova.

«Joprojām tiesvedība saglabāsies Daumantam Vītolam, Solvitai Pētersonei, Ivo Lukam-Indānam un uzņēmumam NPBC,» viņa paskaidroja.

Tāpat Radionova pastāstīja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārsūtīs Rīgas apgabaltiesai lietas materiālus, lai tā jau tuvākajā laikā sāktu skatīt Luka-Indāna, Vītola, Pētersones un NPBC blakus sūdzības par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 28.janvāra lēmumu.

«Nevis šie 25 (atbildētāji), kuros ietilpst Laima, Gutta un tā tālāk, bet šie nosauktie četri lūdza atkārtoti atcelt piemēroto prasības nodrošinājumu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstāja spēkā prasības nodrošinājumu (..). » teica Radionova.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saldumu ražotāja SIA Pure Chocolate padomi atstājis Pēteris Žimants, un viņa vietā par padomes locekli iecelts holdingkompānijas SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes loceklis Rolands Gulbis, ziņo Lursoft Klientu portfelis.

Līdzšinējais padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Jaunarājs un padomes loceklis Aivars Žimants atkārtoti apstiprināti amatos. Izmaiņas komercreģistrā ierakstītas 17.janvārī.

SIA Pure Chocolate dibināta 2007.gadā, un uzņēmums ražo šokolādes trifeles. Tā pamatkapitāls ir 2 296 063, un uzņēmuma dalībnieki ir piecas privātpersonas, no kurām lielākais īpašnieks ar 38,79% daļu ir Aivars Žimants, bet 14,30% daļu pieder riska kapitāla fondam BaltCap Latvia Venture Capital Fund. 2016.gadā SIA Pure Chocolate apgrozījums bija 3,450 miljoni eiro, bet uzņēmums strādāja ar zaudējumiem 873 tūkstošu eiro apjomā. Uzņēmums nodarbināja 68 darbiniekus un nodokļos Latvijas valsts budžetā samaksāja 422 tūkstošus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Laimas lietā iesaistīto advokātu Miķelsonu tur aizdomās arī citā reiderisma kriminālprocesā

LETA, 18.06.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saldumu ražotāja Laima reiderisma lietā iesaistītais advokāts Mārcis Miķelsons un vēl četras personas ir atzītas par aizdomās turamajām kriminālprocesā par citu iespējamu krāpšanas shēmu, kas pastrādāta pret vairākiem arhitektu birojiem piederošo SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Bez advokāta Miķelsona par aizdomās turamajiem kriminālprocesā atzīti arī Dzintars Skujiņš, Svetlana Muižarāja, Aivars Auzāns un Isārijs Finbergs.

Kā apstiprināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists Dairis Anučins, 2011.gadā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma (KL) 177.panta 3.daļas un KL 195.panta 3.daļas - par iespējamu krāpšanu, kas saistīta ar fiktīvu darījumu slēgšanu starp vairākiem uzņēmumiem ar nolūku legalizēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apmērā. Šajā procesā par aizdomās turamajām atzītas piecas personas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Laimas konfektes Latvijai nezudīs, intervijā laikrakstam Diena apgalvo NP Foods valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Pēc tam, kad publiski tika paziņots, ka NP Foods iegādājies Norvēģijā bāzētais koncerns Orkla, Latvijas iedzīvotāji pauda bažas, kas notiks ar iemīļotajiem zīmoliem, piemēram, Laimas šokolādes konfektēm. Varat bažas kliedēt?

NP Foods iekšienē valda miers, jo mēs zinām savas vērtības, tradīcijas un apzināmies savu spēku. Mums jau izdevies Skandināvijas tirgū paveikt pietiekami daudz laba, lai mēs būtu droši, ka varam ne tikai saglabāt, bet arī attīstīt ražošanu tepat Latvijā. Ražošanas pārcelšana uz Skandināviju nav iedomājama.

Tādēļ, ka Skandināvijas valstīs ir augstākas darbaspēka izmaksas?

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmēji ir inovatīvi un spēj ģenerēt jaunas idejas, taču nereti problēmas sagādā efektivitātes uzlabošana, DB rīkotajā konferencē «Kā iegūt vēlamo rezultātu, ieguldot mazāk resursu jeb Sage ienākšana Latvijā» atzina eksperti.

Uzņēmējiem ir jādomā ilgtermiņā, taču nereti ikdienas problēmas neļauj skatīt biznesu kopskatā, tāpat būtiska problēma uzņēmējdarbībā ir koordinācijas trūkums starp dažādām organizācijas nodaļām, kas neļauj uzņēmuma vadībai vai darbiniekiem saņemt aktuālāko informāciju par kādu no darbības jomām, konferences laikā secināja tās dalībnieki. Tādēļ ir jādomā par risinājumiem, kas atvieglo ikdienas darbību, taču tajā pašā laikā ļauj sasniegt augstākus rezultātus. Pirms trim gadiem Latvijā darbu sāka starptautiskais IT uzņēmums Sage, sadarbojoties ar Latvijas kompāniju SIA Aletio, un piedāvājot Sage Enterprise Management uzņēmuma resursu plānošanas sistēmu (ERP) uzņēmumiem, lai uzlabotu to efektivitāti. Vērtējot Latvijā strādājošos uzņēmējus, SIA Aletio pārdošanas vadītājs Gundars Gulbis novērojis, ka viņi pēc savas dabas ir ļoti uzņēmīgi un spēj ģenerēt jaunas biznesa idejas, kā arī saskata to, kas ir vajadzīgs tirgum, tāpat spēj izdomāt risinājumus un izveidot uzņēmumus, kas realizē šos risinājumus dzīvē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Mārcis Miķelsons: Laima un Staburadze īpašnieki izvairās no saistību izpildes

Dienas Bizness, 19.06.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā vairākuma akcionāri bieži ignorē un klaji pārkāpj mazākuma akcionāru tiesības un intereses, cerot uz to pasivitāti un resursu trūkumu, savā medijiem izplatītajā paziņojumā pauž advokāts Mārcis Miķelsons.

Kā vēstīts, Laimas valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis nosūtījis iesniegumu valsts amatpersonām ar lūgumu apturēt reiderisma mēģinājumu, kas vērsts pret Latvijas lielākajiem saldumu ražotājiem Laima, AS Staburadze un citiem NP Foods grupas pārtikas uzņēmumiem.

Laimas sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova informēja, ka pret uzņēmumiem Laima un Staburadze reiderisma jeb uzņēmuma darbības paralizēšanas un pārņemšanas shēmu mēģinājuši realizēt jau iepriekš reiderisma uzbrukumos aizdomās turētais advokāts Mārcis Miķelsons un tiesu izpildītājs Jānis Lazdāns.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

NP Foods pērn gan apgrozījuma, gan peļņas kāpums

Gunta Kursiša, 20.06.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Salīdzinot ar 2012. gadu, pērn SIA NP Foods apgrozījums audzis par 9,4%, sasniedzot 64,3 miljonus eiro, savukārt peļņa augusi vairāk nekā trīs reizes līdz 1,1 miljonam eiro, liecina Lursoft dati.

SIA NP Foods vadības ziņojumā pausts, ka pagājušajā gadā tas mērķtiecīgi turpinājis zīmola Laima jaunās filozofijas un zīmola koncepcijas «Izvēlies Mīlestību...» ieviešanu. 2013. gadā realizēta aizpagājušā gada beigās uzsāktā zīmola Laima vizuālā tēla maiņa zīmola produktu iepakojumā, kā rezultātā mainīts iepakojuma dizains lielajām šokolādes tāfelītēm, marcipāna batoniņiem, marmelāžu kārbiņām, konfekšu un dražeju maisiņiem.

Savukārt zīmola Selga ietvaros pagājušajā gadā veikts darbs, lai veiktu pāreju uz vienotu zīmola koncepciju un dizainu cepumu segmentā. Sulu Gutta ietvaros ieviesti jauni produkti gan sulu, gan gāzēto dzērienu segmentā, skaidro uzņēmuma vadība.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA NP Foods līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis ir nolēmis atstāt savu amatu. Turpmāk SIA NP Foods valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pildīs Eriks Smits–Hansens (Erik Smith-Hansen), informē uzņēmuma pārstāvji.

Eriks Smits-Hansens līdz šim ieņēma Pārdošanas direktora amatu Orkla Confectionery & Snacks Norway, kā arī pildīja dažādus citus augstākā līmeņa vadības amatus Orkla, kopš viņš pievienojās grupai 1998.gadā.

«Ņemot vērā viņa vadības prasmes, komerciālo pieredzi un pārliecinošo sasniegumu pārdošanas apjoma palielināšanā, viņam ir atbilstoša kvalifikācija, kas nepieciešama, lai izveidotu spēcīgu, konkurētspējīgu uzņēmumu kopīgi ar NP Foods vadības komandu un darbiniekiem,» komentē Orkla Confectionery & Snacks viceprezidents un valdes priekšsēdētājs Kristers B. Abergs (Christer B. Åberg).

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Tiesa saglabā NP Foods kontu apķīlājumu; uzņēmumi lēmumu pārsūdzēs

Žanete Hāka, 10.07.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstājusi negrozītu lēmumu par Daumantam Vītolam piederošā koncerna Nordic Partners Limited uzņēmumu kontu apķīlāšanu, tādējādi noraidot pieteikumu par kontu apķīlājuma atcelšanu.

Lēmums saglabāt prasības nodrošinājumu - uzņēmumu kontu apķīlāšanu prasībā pret nacionāla mēroga Latvijas uzņēmumiem AS Laima un AS Staburadze, kā arī vēl 24 citiem Latvijas uzņēmumiem, faktiski nostāda šos uzņēmumus par situācijas ķīlniekiem, norāda 26 Latvijas uzņēmumiem līdz šim nav bijušas un nav nekādas saimnieciskas vai citādas attiecības ar ārzonā reģistrēto kompāniju Menard Port LLC, pēc kuras prasības tiesa ir uzlikusi arestu 26 Latvijas uzņēmumu banku kontiem, norāda NP Foods pārstāvji.

urklāt lielākajai daļai atbildētāju nav bijušas nekādas attiecības arī ar SIA NP Business Centre, kuras labā prasība tika celta. SIA NP Foods tiesas lēmumu par prasības nodrošinājuma saglabāšanu vērtē kā nepamatotu. Uzņēmums tiesas lēmumu pārsūdzēs, informē SIA NP Foods grupas uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Gutta 20 gadus ražo Latvijā

Lelde Petrāne, 09.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bezalkoholisko dzērienu ražotājs AS Gutta atzīmē 20 gadus kopš darbības uzsākšanas un ražotnes izveidošanas Latvijā.

Gutta eksportē produktus uz Krieviju, Lielbritāniju, Norvēģiju, Īriju, Japānu, Slovākiju un Baltijas valstīm. Uzņēmuma sortimentā ir vairāk nekā 60 produktu ar tādām preču zīmēm kā Gutta, Gutta MAX, Everest, Rīgas Kvass un citām.

Rolands Gulbis, AS Gutta valdes priekšsēdētājs, uzsver, ka ik gadu uzņēmuma apgrozījums palielinās, radot jaunas attīstības iespējas un pilnveidi nākotnē, izstrādājot un piedāvājot jaunus produktus. Gutta regulāri investē līdzekļus ražotnes modernizācijā.

Uzņēmums dibināts Latvijā 1994. gadā. Sākotnēji Gutta ražošana tika attīstīta Ogres rajona Ogresgalā, bet 1997. gadā Gutta pārcēla ražošanu uz Valdlaučiem jaunuzbūvētajā rūpnīcā Rāmava. No 2002. gada AS Gutta ietilpst Latvijas un Īslandes industriālo investīciju grupā Nordic Partners. Kopš 2014. gada AS Gutta ir Norvēģu koncerna ORKLA Group sastāvā.

Komentāri

Pievienot komentāru